پیشی گرفتن کودکان مهاجر از نیروی کار در آینده
08 آوریل 2021 - 20:50
بازدید 381
9

مهاجرانی که از کودکی به کانادا می آیند، غالباً دارای تحصیلات بالاتر و درآمد بیشتری از متوسط کانادایی ها هستند. کودکان مهاجر دو برابر بیشتر از کودکان کانادایی از خانوارهای کم درآمد هستند، اما در بزرگسالی، بیشتر آنها تحصیلات تکمیلی را پشت سر می گذارند، و حقوق آنها اغلب بیشتر است. این آمار از تحقیقات […]

ارسال توسط :
پ
پ

مهاجرانی که از کودکی به کانادا می آیند، غالباً دارای تحصیلات بالاتر و درآمد بیشتری از متوسط کانادایی ها هستند.

کودکان مهاجر دو برابر بیشتر از کودکان کانادایی از خانوارهای کم درآمد هستند، اما در بزرگسالی، بیشتر آنها تحصیلات تکمیلی را پشت سر می گذارند، و حقوق آنها اغلب بیشتر است.

این آمار از تحقیقات اخیر «آمار کانادا» (Statistics Canada) به دست آمده است. محققان نتایج تحصیلات و بازار کار مهاجرانی را که قبل از 15 سالگی به کانادا آمده اند، در سال 2018، بررسی کردند.

حدود 70 درصد مهاجرانی که قبل از 15 سالگی به کانادا آمده اند، تا سن 20 سالگی در مؤسسات تحصیلات تکمیلی، مشغول به تحصیل شده اند؛ (در مقایسه با 56 درصد از کل جمعیت) اکثریت این جوانان 20 ساله را زنانی تشکیل می دهند که از کودکی به کانادا مهاجرت کرده اند.

در سال 2018، متوسط حقوق افراد 25 ساله حدود 29،700 دلار بود؛ اما افراد 25 ساله ای که از کودکی مهاجرت کرده بودند، به طور متوسط 30،300 دلار در سال درآمد داشتند. برای افراد 30 ساله، متوسط حقوق حدود 41،800 دلار بود، در حالی که برای مهاجران 30 ساله ای که در کودکی به کانادا آمده بودند، 47،400 دلار بود. به عبارت دیگر، کودکان مهاجر سالانه 13 درصد بیشتر از کل جمعیت کانادا درآمد دارند.

 

تأثیر گروه مهاجرت در متوسط ​​حقوق

در کانادا، سه گروه مهاجر وجود دارد:

  • گروه اقتصادی (economic class)
  • گروه خانواده (family class)
  • گروه پناهندگان (refugee class)

 

بخش عمده مهاجران از «گروه اقتصادی» هستند. آنها از طریق برنامه های تحت مدیریت اکسپرس انتری، «برنامه انتخاب استانی» (PNP)، «مهاجرت نیروی کار متخصص کبک»، و سایر مسیرها به کانادا می آیند. مهاجران «گروه خانواده» ممکن است تحت اسپانسرشیپ همسر، والدین، یا دیگر اعضای درجه یک خانواده کانادایی خود قرار گیرند. مهاجران «گروه پناهندگان» از کانادا درخواست پناهندگی می کنند.

فرزندان مهاجران «گروه اقتصادی» بالاترین میزان مشارکت در بازار کار پس از دوره تحصیلات تکمیلی، و همچنین بیشترین دستمزد سالانه را در بزرگسالی داشته اند.

کودکان در «گروه خانواده» و «گروه پناهندگان»، تا سن 23 سالگی درآمد بالاتری نسبت به همتایان «گروه اقتصادی» خود داشتند، زیرا عموماً به جای ادامه تحصیل، مشغول به کار شدند.

از سن 24 سالگی، هنگامی که اکثر آنها برنامه های تحصیلی خود را به پایان رساندند، دستمزد کودکان «گروه اقتصادی» نه تنها از همسالان خود در سایر گروه های مهاجرت، بلکه از کل جمعیت کانادا نیز پیشی می گیرد.

تا سن 30 سالگی، مهاجرانی که در دوران کودکی از طریق یک برنامه مهاجرت اقتصادی به کانادا آمده بودند، در سال 2018، متوسط ​​حقوق 52،400 دلار را داشتند. متوسط حقوق جمعیت کلی حدود 41،800 دلار بود. مهاجران سی ساله ای که از کودکی در خانواده های پناهندگان، به کانادا آمده بودند، حدود 41،600 دلار، و مهاجرانی که از طریق اسپانسرشیپ خانواده مهاجرت کرده بودند، حدود 40،100 دلار درآمد داشتند.

تفاوت در نتایج بازار کار، به دلیل نحوه ورود این گروه از مهاجران به کانادا است. مهاجران «گروه اقتصادی» برای ادغام در بازار کار به کانادا می آیند. آنها جوان و میانسال هستند، و تحصیلات، مهارت های زبان، و تخصص موردنیاز برای رشد اقتصادی کانادا را دارند. به این ترتیب، فرزندان مهاجران «گروه اقتصادی» به احتمال زیاد دارای ویژگی های سرمایه انسانی مشابه والدین خود خواهند بود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

مراقب تشابه نام‌ها باشید! مارا با نام کنپارس به دوستان خود معرفی کنید.
This is default text for notification bar