لایحه تصویب شد
13 ژوئن 2008 - 2:14
بازدید 999
17

لایحه جنجالی دولت محافظه کار در زمینه مهاجرت به تصویب پارلمان رسید  شامگاه دوشنبه نهم ماه جون ۲۰۰۸ پارلمان کانادا به لایحه جنجالی C-۵۰ رای داد. بر اساس این لایحه اختیارات ویژه ای به وزیر مهاجرت داده شد تا با تدوین آیین نامه هایی به تشخیص خود پرونده های خاصی را یا طبقه خاصی از […]

ارسال توسط :
پ
پ

لایحه جنجالی دولت محافظه کار در زمینه مهاجرت به تصویب پارلمان رسید

 شامگاه دوشنبه نهم ماه جون ۲۰۰۸ پارلمان کانادا به لایحه جنجالی C-۵۰ رای داد. بر اساس این لایحه اختیارات ویژه ای به وزیر مهاجرت داده شد تا با تدوین آیین نامه هایی به تشخیص خود پرونده های خاصی را یا طبقه خاصی از متقاضیان را اولویت داده و روند رسیدگی به تقاضای مهاجرت آنان را تسریع کند. در این خصوص مقاله ای در همین وب سایت منتشر شده است.

تصویب این لایحه البته تنها به دلیل ترس حزب لیبرال از انتخابات زودرس ممکن شد. چرا که  رد این لایحه در پارلمان به منزله رای عدم اعتماد به دولت تلقی شده و مطابق قانون اساسی کانادا منجر به سقوط  دولت می شد. سه حزب مخالف دولت یعنی لیبرال، ان دی پی و حزب کبکی  پیش از این مخالفت خود را با آن اعلام نموده بودند. ان دی پی و حزب کبکی بر سر موضع خود ایستادند و رای منفی به لایجه دادند اما لیبرالها با عدم حضور در جلسه رای گیری پارلمان عملا مسیر تصویب ان را فراهم نمودند.  این سیاست حزب لیبرال مورد اعتراض اعضای خود حزب نیز واقع شده ولی استفان دیون رییس این حزب بر آن پافشاری نموده است. کارشناسان بر آنند که این حزب در نظر سنجی ها موقعیت پیروزی در انتخابات احتمالی اینده را ندارد از اینرو حزب  خطرشکست مجدد  از محافظه کاران را جدی گرفته و به تعبیری میدان را برای خرید زمان تا کسب محبوبیت کافی برای پیروزی به حریف واگذار نموده است. این سیایت حزبی مورد انتقاد شدید برخی دیگر از صاحبنظران واقع شده و این حزب را متهم به ترجیح منافع حزبی به منافع ملی نموده اند. به نظر می رسد این سیاست پرستیژ حزب را با علامت سوال مواجه کرده است.

به هر حال بر اساس قانون جدید اختیارات وسیعی به وزیر مهاجرت داده شده و  باید منتظر بود تا ببینیم خانم وزیر چه سیاستهایی را برای جذب مهاجرین اعلام می کند و اینکه آیا نگرانیهای مورد اشاره حقوقدانان و مدافعین حقوق بشر تا چه حد جدی  بوده است. 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

مراقب تشابه نام‌ها باشید! مارا با نام کنپارس به دوستان خود معرفی کنید.
This is default text for notification bar