از همین امروز برای موضوع مالیات خود برنامه‌ریزی کنید
07 نوامبر 2010 - 23:55
بازدید 378
11

برنامه ریزی برای مالیات شباهت زیادی به خرید عید دارد: اگر برای شروع آن خیلی دست دست کنید، به دردسر می افتید و اغلب هم از امکانات بالقوه ای که در فصل خرید برای کمتر هزینه کردن در اختیارتان قرار داده شده، محروم می شوید. در حالی که بسیاری از ما هنوز به فکر تعطیلات […]

ارسال توسط :
پ
پ

برنامه ریزی برای مالیات شباهت زیادی به خرید عید دارد: اگر برای شروع آن خیلی دست دست کنید، به دردسر می افتید و اغلب هم از امکانات بالقوه ای که در فصل خرید برای کمتر هزینه کردن در اختیارتان قرار داده شده، محروم می شوید. در حالی که بسیاری از ما هنوز به فکر تعطیلات سال نو یا مالیات های خود نیفتاده ایم، اما خانم کلوئه همل، از متخصصان قدیمی  مالیات در بخش مالی H&R، معتقد است که باید این کار را همین حالا شروع کنیم زیرا در تاریخ ۳۱ دسامبر در واقع مهلت ما برای اعلام هر نوع درآمد یا خسارت، دادن پول به موسسات خیریه و دیگر موارد معافیت مالیاتی به پایان می رسد و آن وقت دیگر کاری از ما برنمی آید.  

خانم همل می گوید: «هنوز اوضاع آرام است و لازم نیست نگران چیزی باشید. وقتی فصل مالیات برسد که خیلی  هم دوره پرفشاری است، مجبور می شوید دوباره همه چیز را بازنگری کنید.»

برای مثال اگر در این مدت جابه جایی مسکن داشته اید، باید کارفرمایان یا موسسات مالی را در جریان بگذارید تا آنها بتوانند برگه های درآمد یا سرمایه گذاری شما را به نشانی درست برایتان ارسال کنند. خانم همل می گوید: «اگر این موضوع را فراموش کنید، ممکن است به مالیاتتان بهره تعلق بگیرد. حتی اگر چیزهایی را فراموش کرده باشید، وقتی نوبت به محاسبه درآمد برسد، اداره مالیات کانادا هیچ چیز را از قلم نمی اندازد.»

خانم همل برای پایان سال مالیاتی چند توصیه دارد که با هم می خوانیم:

۱ – پرونده سهام هایتان را بازنگری کنید.

عاقلانه این است که پیش از پایان سال وضعیت پرونده مالی خود را بررسی کنید و ببینید که آیا می توانید از طریق موضوع از دست دادن یا کسب سرمایه عمده فایده ای نصیب خود کنید. مورد از دست دادن سرمایه های عمده را می توان در پرداخت مالیات تا سه سال عقب انداخت یا زمان آن را بدون هیچ گونه محدودیتی پیش تر آورد.

۲ – درآمدهایی را که مالیات به آنها تعلق می گیرد، یکی کنید.

اگر بخشی از پس انداز RRSPخود را به صورت پول نقد از بانک خارج کرده اید، یکی از املاک سرمایه گذاری خود را فروخته اید یا از کارفرمای خود مبلغ زیادی پول به صورت یکجا دریافت کرده اید، درآمدهای مشمول مالیات خود را به دقت حساب کنید. شاید بتوانید راه هایی پیدا کنید تا از مقدار مالیات خود کم کنید اما همه این کارها باید تا قبل از ۳۱ دسامبر انجام شود.

۳ – هزینه های پزشکی را جمع کنید.

هزینه های پزشکی که در هر یک از دوره های ۱۲ ماهه پیش از سال ۲۰۱۰ پرداخت کرده باشید، قابل اعلام کردن هستند. بنابر این اگر سعی کنید که هزینه های پزشکی ای را که پرداخت کرده اید مشخص نمایید، می تواند از نظر پرداخت مالیات به نفعتان باشد.

۴ – موارد نوسازی ها در خانه خود را فراموش نکنید. 

شاید رسیدهایی داشته باشید که به اوایل سال ۲۰۱۰ مربوط می شوند و این زمانی است که شما هنوز می توانستید از معافیت مالیاتی برای بازسازی و نوسازی خانه (Home Renovation Tax Credit) خود استفاده کنید اما نتوانسته بودید آنها را در محاسبات مالیاتی سال ۲۰۱۰ اعلام کنید زیرا فقط در سال ۲۰۰۹ می توانستید برای این معافیت مالیاتی که به HRTCمعروف بوده اقدام کنید.

۵- همه چیز را مرتب کنید.  

سعی کنید همه موارد مالی از جمله رسیدها و قبض های خود را به شکل مرتب در جایی جمع آوری کنید. انجام این کار درست یک  روز مانده به پایان مهلت مالیات، اصلا فکر خوبی نیست. اگر تا به حال این کار را نکرده اید، از همین امروز به بعد همه رسیدها و قبض های خود را در یک پاکت یا چیزی شبیه به آن جمع کنید.   

۶ – برای تحصیلات عالی پس انداز کنید.

برای این که بتوانید از امکانی که دولت برای پس انداز تحصیلی معاف از مالیات (Canada Education Savings Grant) در سال ۲۰۱۰ در اختیارتان گذاشته استفاده کنید، باید قبل از رسیدن تاریخ ۳۱ دسامبر مبلغی را به حساب پس انداز تحصیلی فرزندتان واریز کنید.

۷ – به خیریه ها کمک کنید.

اگر بخواهید برای مالیات سال ۲۰۱۰ خود مبلغی را که به یک خیریه کمک کرده اید اعلام نمایید، باید این کمک قبل از تاریخ ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۰ انجام شده باشد. اگر در سال ۲۰۱۰ بیش از ۲۰۰ دلار به موسسات خیریه کمک کرده باشید، مقدار کمک بعد از ۲۰۰ دلار علاوه بر ۱۵ درصد معافیتی که به کمک های زیر ۲۰۰ دلار تعلق می گیرد، مشمول یک اعتبار و معافیت  ۲۹ درصدی از طرف دولت فدرال نیز می شود.

۸ – برای جابه جایی خود برنامه ریزی کنید.

قیل از این که برای زندگی به یک استان جدید بروید، نرخ مالیات در استان مذکور را بررسی کنید. شما تا زمان ۳۱ دسامبر در هر استانی که اقامت داشته باشید، باید مطابق با قوانین همان استان مالیات بپردازید. بنا براین اگر مالیات این استان ها تفاوت های چشم گیری با هم داشته باشند، شاید بهتر باشد که کمی برای جابه جایی صبر کنید یا این که آن را کمی جلوتر بیندازید.   

برای مشاهده اصل مطلب اینجا کلیک کنید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

مراقب تشابه نام‌ها باشید! مارا با نام کنپارس به دوستان خود معرفی کنید.
This is default text for notification bar