پرستاری در کانادا
14 مارس 2009 - 5:32
بازدید 716
12

  در این مقطع زمانی‌، با تمامی مشکلات و ناملایمتی‌های اقتصادی، انجمن پرستاران کانادا ماموریت یافته است تا برای آینده پرستاران در سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی کرده و به پرستاران نقش بیشتری در محیط های درمانی کانادا بدهد.   دیدگاه انجمن پرستاران کانادا بر این است که تا سال ۲۰۲۰ با کمک پرستاران و ماما‌ها […]

ارسال توسط :
پ
پ

 

در این مقطع زمانی‌، با تمامی مشکلات و ناملایمتی‌های اقتصادی، انجمن پرستاران کانادا ماموریت یافته است تا برای آینده پرستاران در سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی کرده و به پرستاران نقش بیشتری در محیط های درمانی کانادا بدهد.
 
دیدگاه انجمن پرستاران کانادا بر این است که تا سال ۲۰۲۰ با کمک پرستاران و ماما‌ها در پیشگیری و مراقبت بتواند از دردها و ناراحتی ها و مرگ‌و‌میر کانادا‌یی‌ها تا حد قابل توجهی بکاهد.
جمعیت کانادا، بویژه baby-boomer ها، به سمت پیر شدن پیش می‌‌رود که خود نیاز به پرستاران را بیشتر می‌‌کند.
 
در حال حاضر کانادا با جمعیتی حدود ۳۴ میلیون، قریب به ۳۱۰ هزار پرستار دارد یعنی‌ برای هر یک میلیون کانادا‌یی تقریبا ۹۱۰۰ پرستار موجود می‌‌باشد حال آنکه این رقم در سال ۲۰۰۰ بیش از ۹۹۰۰ بوده است. انتظار می‌‌رود که تا سال ۲۰۲۰ نسبت پرستار به جمعیت بیشتر شده و این با توجه به دادن نقش بیشتر به پرستاران در انجام خدمات درمانی و مراقبتی می‌‌باشد.
 
از این روی، موقعیت بسیار مناسبی‌ برای تحصیل کردگان این رشته در خارج کانادا است تا در صورت تمایل از آن استفاده کرده، و برای کار به کانادا مهاجرت کنند.
علاقمندان به کار در کانادا به عنوان پرستار می‌‌باید از موارد زیر آگاه باشند.
 •  تمامی پرستاران در کانادا زیر نظر انجمن پرستاران کانادا می‌‌باشند.
 •  این انجمن در هر استانی شعبه خود را دارد.
 •  پروانه کار به عنوان پرستار تنها توسط این شعب استانی این انجمن‌ داده می‌‌شود.

 

 

 بطور کلی‌ ۳ نوع پروانه پرستاری وجود دارد

 1. معمول‌ترین آن  (Registered Nurse)RN است که به پرستاران عمومی با تحصیلات دانشگاهی، کارشناسی، تعلق می‌‌گیرد.
 2. نوع دیگر،(Registered Practitioner Nurse)  RPN، به پرستارانی داده می‌‌شود که تحصیلاتی در حد فوق دیپلم دارند.
 3.  دسته سوم،  (Registered Nurse, Extended Class)RNEC، یا پرستاران تخصصی مخصوص پرستارانی است که از تجربه و تحصیلات بالاتری برخوردار می‌‌باشند به همین جهت آنها قابلیت پرستاری از بیماران حاد ریوی، ایدز، و مانند آن را دارا می‌‌باشند. 
 •  برای کسب پروانه کار به عنوان پرستار در هر استانی که باشد، داوطلب می‌‌باید علاوه بر نشان دادن داشتن تحصیلات لازم، باید مهارت‌های زبانی خود را بسته به استان انتخابی (انگلیسی‌ یا فرانسوی) نیز اثبات کند که این از طریق امتحان‌های گوناگون ممکن است.
 •  داوطلبان مهاجر علاوه بر این باید به معادل یابی‌ مدرک‌های تحصیلیشان که خارج از کانادا بدست آمده نیز اقدام کنند.
 •  در عین حال در صورت مرتب بودن مدارک لازم، تا زمان گذراندن امتحان پرستاری، می‌‌توانند از ۶ تا ۱۲ ماه به عنوان پرستار در کلینیک‌های مشخص، بطور موقت نیز کار کنند.

برای آشنایی بیشتر با مراحل و مدارک لازم جهت گذراندن امتحانهای پرستاری و زبان، می‌‌توانید با دفاتر شرکت کنپارس تماس بگیرید.

 

 

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

مراقب تشابه نام‌ها باشید! مارا با نام کنپارس به دوستان خود معرفی کنید.
This is default text for notification bar