تغییرات در سوابق شغلی و اهمیت ثبت آن
01 آگوست 2014 - 7:16
بازدید 65
3

طبق قانون تدوین شده توسط دولت کانادا، کلیه کارفرمایان موظفند در صورت ترک کار از سوی هر یک از نیروهای انسانی شاغل در بنگاه اقتصادی‌اشان، نسبت به ثبت و ضبط اطلاعات مربوطه اقدام و ادارات دولتی ذیربط را مطلع نمایند. طبق قانون، هر کانادایی شاغل، در صورتی‌که در یک سال کاری حداقل 600 ساعت کار […]

ارسال توسط :
پ
پ

طبق قانون تدوین شده توسط دولت کانادا، کلیه کارفرمایان موظفند در صورت ترک کار از سوی هر یک از نیروهای انسانی شاغل در بنگاه اقتصادی‌اشان، نسبت به ثبت و ضبط اطلاعات مربوطه اقدام و ادارات دولتی ذیربط را مطلع نمایند.

طبق قانون، هر کانادایی شاغل، در صورتی‌که در یک سال کاری حداقل 600 ساعت کار کرده باشد، واجد شرایط دریافت حقوق و مزایای دوره مرخصی زایمان و برای مدت حداکثر 15 هفته می‌باشد. این دوره مرخصی می‌تواند برای مادر و یا حتی پدر فرزند به دنیا آمده و یا به سرپرستی گرفته شده بوده و هر کدام از آنها که مسئولیت نگهداری از بچه را به عهده گرفته باشد این مزایا را در زمان مرخصی دریافت خواهد نمود.

سابقه شغلی کارمندان/کارگران موسوم به ROE (Record of Employment) عبارت‌است از ثبت اطلاعات و همچنین تکمیل فرم‌های مربوط به ترک کار کارمند/کارگری که به دلایلی چون زایمان (خود و یا همسر) و یا حضانت و سرپرستی فرزند خوانده، قادر به کار و حضور در محل کار خود نبوده و در مرخصی به سر می‌برند.

فرم‌های ROE طبق قانون باید تا ظرف حداکثر 5 روز از زمان ترک کار نیروی کار تکمیل و به اداره دولت فدرال کانادا (Service Canada) ارائه شود تا سازمان‌های دولتی متولی و متصدی پرداخت بیمه‌های بیکاری، زایمان و … قادر به پرداخت کسری از حقوق فرد به عنوان حقوق و مزایای زمان مرخصی باشند. بنا بر توضیحات فوق، مسئولیت ثبت و ضبط اطلاعات ترک کار افراد و صدور فرم‌های ROE مستقیما به عهده کارفرما بوده و عدم ارائه آنها به اداره فدرال کانادا به معنای عدم برخورداری نیروی کار از مزایای مربوطه می‌باشد. این‌که آیا فرد در مرخصی مشمول دریافت حقوق و مزایای مرخصی زایمان و … می شود یا خیر، میزان مزایای وی چقدر خواهد بود، و این‌که وی تا چه مدتی مجاز به دریافت حقوق و مزایا می‌باشد، همه و همه بستگی به عملکرد به موقع کارفرما در ثبت، تکمیل و همچنین ارائه فرم‌های ROE به دولت دارد.

بر اساس قانون، مهلت 5 روزه به هیچ عنوان قابل تمدید نبوده و باید به این نکته نیز توجه داشت که کارفرما می‌تواند فرم‌ها را به دو روش پستی و یا تکمیل به‌ صورت آنلاین به دولت ارائه نماید.

متن کامل را در این صفحه از وبسایت پرنیان ببینید.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.