بیکاری در کانادا به بالاترین سطح پس از ماه آگوست ۲۰۲۰ رسید
14 فوریه 2021 - 13:24
بازدید 485
9

از دست دادن کار نیمه وقت، در بین جوانان مشهود است بر اساس «نظرسنجی نیروی کار» (Labour Force Survey)، محدودیت های شدیدتر ویروس کرونا در سراسر کانادا اشتغال را کاهش داده است. «آمار کانادا» در روزهای 10 تا 16 ژانویه، نیروی کار کانادا را مورد بررسی قرار داد. تعداد موارد کووید19 از بیشترین میزان خود، […]

ارسال توسط :
پ
پ

از دست دادن کار نیمه وقت، در بین جوانان مشهود است

بر اساس «نظرسنجی نیروی کار» (Labour Force Survey)، محدودیت های شدیدتر ویروس کرونا در سراسر کانادا اشتغال را کاهش داده است.

«آمار کانادا» در روزهای 10 تا 16 ژانویه، نیروی کار کانادا را مورد بررسی قرار داد. تعداد موارد کووید19 از بیشترین میزان خود، در حال کاهش بود. انتاریو مشاغل خرده فروشی غیر ضروری را بسته بود. کبک نیز خرده فروشی غیر ضروری را تعطیل، و در روز 14 ژانویه، مقررات منع رفت و آمد را اعمال کرد. این امر، ساعات کاری برخی مشاغل را تحت تأثیر قرار داد. آلبرتا و منیتوبا غذاخوری حضوری، امکانات تفریحی، و خدمات مراقبت شخصی را تعطیل کردند، و محدودیت هایی در مشاغل خرده فروشی داشتند.

برخی محدودیت ها در استان های آتلانتیک کاهش یافته بود. جزیره پرنس ادوارد غذاخوری حضوری و همچنین امکانات تفریحی و فرهنگی را بازگشایی کرد. محدودیت های غذاخوری حضوری در نوا اسکوشیا، چند روز قبل از «نظرسنجی نیروی کار» کاهش یافت.

تلفات شغلی صرفاً مربوط به کارهای نیمه وقت، و در مشاغل خرده فروشی کبک و انتاریو متمرکز بود. به دنبال افت 53،000 موردی در ماه دسامبر، اشتغال در ماه ژانویه، 213،000 مورد شغل کاهش یافت.

همچنین در پی اولین ممنوعیت ورود به کانادا، تعداد افراد کانادایی که در ماه ژانویه، دورکاری می کردند، نسبت به ماه آوریل بیشتر بود.

نرخ بیکاری 9.4 درصد بود، که بالاترین میزان بعد از ماه آگوست می باشد. (با نرخ بیکاری 10.2 درصد)

کاهش اشتغال در انتاریو و کبک متمرکز بود. اشتغال در نیوفاندلند و لابرادور نیز کاهش یافت؛ اما در آلبرتا، منیتوبا، نوا اسکوشیا، و جزیره پرنس ادوارد، افزایش یافت. اشتغال در بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، و نیوبرانزویک، ثابت بوده است.

اکثر موارد مربوط به صنایعی بودند که تحت تأثیر اقدامات بهداشت عمومی قرار گرفتند. بخش اقامت و خدمات غذایی بیشترین ضربه را به خود دید. خرده فروشی و همچنین بخش اطلاعات، فرهنگ، و تفریح ​​نیز ضررهایی را متحمل شدند.

اشتغال در ساخت و ساز در کبک و آلبرتا افزایش یافت.

تعداد افرادی که در بخش مراقبت های بهداشتی و کمک های اجتماعی کار می کنند، به سطح قبل از همه گیری افزایش یافت. (این تغییر به دنبال دو ماه تغییر اندک در سطح اشتغال رخ داده است.) کاهش تعداد مهاجران باعث ایجاد سطح نسبتاً بالایی از فرصت های شغلی در بخش بهداشت و درمان شد. مهاجران بخش قابل توجهی از بخش بهداشت کانادا را تشکیل می دهند. در ماه ژانویه، 41.3 درصد از کمک پرستاران و کارکنان بیمارستان، و 42.8 درصد از پزشکان متخصص در کانادا را مهاجران تشکیل دادند.

از دست دادن شغل در ماه ژانویه، در میان جوانان 15 تا 19 سال، دو برابر بیشتر از افراد 20 تا 24 ساله بود. کاهش اشتغال زنان بین 25 تا 54 سال، نسبت به مردان در همین بازه سنی، بیشتر بوده است.

نرخ اشتغال برای مهاجران تازه وارد همچنان ثابت است، زیرا مهاجران جدید کمتری در طی همه گیری به کانادا می آیند. نرخ اشتغال برای مهاجرانی که بیش از پنج سال پیش وارد کانادا شده اند، اندکی کاهش یافت و به 57.5 درصد رسید. برای افراد متولد کانادا، کاهش اشتغال کمی شدیدتر بود، اما این میزان دوباره به 58.7 درصد افزایش یافت.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

مراقب تشابه نام‌ها باشید! مارا با نام کنپارس به دوستان خود معرفی کنید.
This is default text for notification bar