الزامات کانادا برای واکسیناسیون مسافران
31 اکتبر 2021 - 4:56
بازدید 623
15
کانادا مسافرانی را که از طریق فرودگاه‌های کانادا و یا با قطارهای VIA Rail و Rocky Mountaineer سفر می‌کنند، ملزم کرده که به‌طور کامل واکسینه شوند.
ارسال توسط :
پ
پ

دولت کانادا جزئیات تازه‌ای را در مورد الزامات واکسیناسیون مسافران و استثناهای آن ارائه داد. همه مسافران و خدمۀ سفر که از سیستم‌های حمل و نقل تحت نظارت دولت فدرال استفاده می‌کنند، برای سوار شدن به وسیله نقلیه باید واکسینه شوند، البته استثناهایی برای شهروندان خارجی وجود دارد.

از ساعت 3 بامداد 30 اکتبر 2021 افراد ملزم به رعایت این مورد هستند. مسافرانِ دوازده سال به بالا که از سیستم‌های حمل و نقل تحت نظارت فدرال استفاده می‌کنند مشمول شده‌اند. الزام واکسیناسیون شامل مسافران تمام پروازهای داخلی و بین‌المللی از فرودگاه‌های کانادا، قطارهای VIA Rail و Rocky Mountaineer و کشتی‌های کروز در سفرهای دریایی 24 ساعته یا بیشتر می‌شود.

مسافرانی که فرآیند واکسیناسیون را کامل نکرده‌اند، تا 29 نوامبر می‌توانند برای انجام سفر خود جواب آزمایش PCR ارائه دهند. پس از آن تاریخ به‌جز در موارد محدود، اجازه سفر نخواهند داشت.

شرایط شهروندان خارجی واکسینه نشده

دولت اعلام کرده که اقدامات لازم برای نقل و انتقال شهروندان خارجیِ واکسینه نشده به عمل آمده است که در خارج از کانادا زندگی می‌کردند و قبل از 30 اکتبر وارد این کشور شده‌اند. آنها تا 28 فوریه (2022) در صورت ارائه جواب آزمایش PCR به هنگام سفر، می‌توانند با هواپیما کانادا را ترک کنند.

کسانی که واکسینه نشده‌اند و جواب آزمایش کرونای آنها مثبت است، تا زمانی که چهارده روز را در قرنطینه نگذرانده باشند، اجازه ادامه سفر یا بازگشت به محل اقامت اولیۀ خود را نخواهند داشت.

وزیر حمل و نقل تأیید کرد که افراد از معافیت‌هایی در شرایط اضطراری و جوامع دورافتاده برای دسترسی به خدمات ضروری برخوردار خواهند شد. جزئیات این معافیت‌ها هنوز ارائه نشده است. او همچنین اعلام کرد که سازمان امنیتِ حمل و نقل هوایی کانادا (CATSA) به شرکت‌های حمل و نقل برای بررسی وضعیت سلامت مسافران کمک خواهد کرد.

گواهی واکسیناسیون

در تاریخ 21 اکتبر، دولت فدرال اعلام کرد که با همکاری استان‌ها، در حال تهیه یک گواهی واکسیناسیون کانادایی برای کرونا جهت تسهیل سفرهای بین‌المللی است. مسافران می‌توانند از گواهی واکسیناسیون صادرشده توسط مقامات بهداشتیِ استان یا قلمرو محل اقامتشان در کانادا و یا کشور محل واکسیناسیون خود برای سفر استفاده کنند، مشروط بر اینکه واکسن کرونای آنها مورد تائید دولت کانادا باشد.

داشتن اطلاعات در مورد محدودیت‌های مربوط به بیماری کرونا در مقصد نهایی، مسئولیت خود مسافران است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.