Government of Canada announces consultations on immigration priorities
17 جولای 2008 - 2:14
بازدید 717
25

یک گام دیگر وزیر مهاجرت در راه تغییرات جدید: درخواست مشاوره از صاحب نظران در مورد اولویتهای مهاجرت   علی مختاری   روز سوم جولای ۲۰۰۸ خانم دیان فینلی وزیر مهاجرت کانادا طی فراخوانی از صاحب نظران و مدیران دولتی فدرال و استانها خواست تا نظرات خود را در خصوص اولویتهای برنامه مهاجرت کانادا اعلام […]

ارسال توسط :
پ
پ
یک گام دیگر وزیر مهاجرت در راه تغییرات جدید: درخواست مشاوره از صاحب نظران در مورد اولویتهای مهاجرت
 
علی مختاری
 
روز سوم جولای ۲۰۰۸ خانم دیان فینلی وزیر مهاجرت کانادا طی فراخوانی از صاحب نظران و مدیران دولتی فدرال و استانها خواست تا نظرات خود را در خصوص اولویتهای برنامه مهاجرت کانادا اعلام کنند. منظور از اولویتها در حقیقت توصیف دقیق نیاز بازار کار کاناداست به این معنا که این بازار به چه نوع تخصصهایی به فوریت نیاز دارد.  
این فراخوان به دنبال تصویب لایحه جنجالی C-۵۰ در پارلمان داده شده است. چنانچه در مقالات پیشین توضیح داده شد بر اساس این تغییرات کانادا در نظر دارد برنامه جذب مهاجرین خود را با نیاز بازار کار هماهنگ کند.  با تعیین اولویتها اداره مهاجرت پرونده افرادی را که کانادا به آنها به فوریت نیاز دارد به سرعت رسیدگی نموده، پرونده افرادی را که به آنها قطعا نیاز ندارد پس فرستاده و پرونده افرادی را که به آنها نیاز دارد ولی این نیاز فوریت ندارد برای رسیدگی عادی در زمان مقرر منتظر میگذارد.  به این ترتیب کانادا از یک سو از طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده ها جلوگیری میکند و از سوی دیگردر رقابت با استرالیا و دیگر کشورهای مهاجر پذیر عقب نمی ماند.
البته هنوزهم در نیت واقعی دولت محافظه کار جای اما و اگر باقی است ولی به نظر می رسد خانم وزیر گامهای حساب شده ای نظیر فراخوان اظهار نظر را برای رفع نگرانیها برمی دارد که خود جای امیدواری است. 
به گفته خانم وزیر قرار است پرونده نیروهای متخصص به جای اینکه شش سال طول بکشد در ۶ تا ۱۲ ماه رسیدگی شود و نیز زمینه هایی فراهم شده است تا مدارک دانشگاهی و تخصصی مهاجرین ارزیابی منطقی تری شود تا افراد بتوانند در تخصص خود به کار اشتغال یابند.
لازم به یاد آوری است که این تغییرات در مورد پرونده هایی اعمال می شود که در تاریخ ۲۷ فوریه ۲۰۰۸ و بعد از آن فایل شده اند. در مورد پرونده هایی که پیش از این تاریخ دریافت شده اند بر همان روال سابق رسیدگی می شود به این معنا که پرونده ها به ترتیب دریافت و بدون در نظر گرفتن اولویتهای مورد نظر رسیدگی می شود.
همچنین این تغییرات در مورد پرونده های استانی اعمال نمی شود و در خصوص پرونده های کبک و نیز سایر استانها همان روال سابق برقرار است. رسیدگی به پرونده های نیروی متخصص فدرال فابل شده پس از تاریخ ۲۷ فوریه تا زمان تععین تکلیف نهایی تغییرات، متوقف شده است البته متقاضیانی که پیشنهاد کار در پرونده خود دارند از این قاعده استثنا شده و به پرونده آنها رسیدگی می شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

مراقب تشابه نام‌ها باشید! مارا با نام کنپارس به دوستان خود معرفی کنید.
This is default text for notification bar