facebook, linkedin و تخریب پرونده مهاجرتی شما
22 آگوست 2013 - 2:12
بازدید 326
6

این روزها در عصر تکنولوژی هر یک از ما برای خود در شبکه مجازی پرونده ای ساخته ایم. کمتر کسی است از جامعه دانش آموخته ما که در Facebook و linkedIn و یا دیگر شبکه های مجازی حسابی برای خود باز نکرده باشد. داشتن این حسابها البته مزایایی دارد ولی گاه همین حسابها و اطلاعات […]

ارسال توسط :
پ
پ

این روزها در عصر تکنولوژی هر یک از ما برای خود در شبکه مجازی پرونده ای ساخته ایم. کمتر کسی است از جامعه دانش آموخته ما که در Facebook و linkedIn و یا دیگر شبکه های مجازی حسابی برای خود باز نکرده باشد. داشتن این حسابها البته مزایایی دارد ولی گاه همین حسابها و اطلاعات درون آنها می شود بلای جان دارنده آن.

برای آنان که برای مهاجرت اقدام کرده اند و یا پرونده درخواست ویزایی در جریان رسیدگی دارند محتوای این صفحات مجازی می تواند تعیین کننده باشد چون افسران به راحتی می توانند نام آنها را سرچ کرده و اطلاعات موجود را با اطلاعات ادعایی متقاضی در پرونده مهاجرتی خود تطبیق دهند. خدا نیاورد آن روزی را که این دو دسته اطلاعات را مغایر ببینند. آنگاه است که متقاضی مهاجرت یا ویزا را به ارایه اطلاعات خلاف واقع متهم کرده و فاتحه پرونده خوانده می شود.

 در پرونده های تجاری از مدتها پیش این رویه افسران بوده است که با سرچی در گوگل تلاش می کردند اطلاعات آنلاین فرد و شرکت مربوط به او را بیابند و با محتوای پرونده مقایسه کنند ولی این رویه چندان مورد نظر افسران فدرال و کبک برای متقاضیان نیروی متخصص نبود که این هم این روزها به عنوان یک رویه در نظر گرفته می شود.

کوتاه سخن اینکه قبل از افسر خود سرچی در اینترنت داشته باشید و ببینید چه اطلاعاتی از شما در اختیار عموم قرار می گیرد و اطمینان حاصل کنید این اطلاعات سو تفاهمی را ایجاد نمی کند و دردسر نمی سازد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.