گزینه‌های اجازه کار در صنعت بازی‌های ویدئویی کانادا
03 مارس 2021 - 15:54
بازدید 255
7

تولید بازی های ویدئویی پس از محدودیت های کووید19، در حال رونق است. تولید بازی های ویدئویی و همچنین تولیدات فیلم و تلویزیون با توجه به محدودیت های کووید19 در سال 2020، افت قابل توجهی در درآمد داشته است. با این حال، از زمان بازگشایی، این صنایع در حال رونق هستند.   بازیگری، صداپیشگی، و […]

ارسال توسط :
پ
پ

تولید بازی های ویدئویی پس از محدودیت های کووید19، در حال رونق است.

تولید بازی های ویدئویی و همچنین تولیدات فیلم و تلویزیون با توجه به محدودیت های کووید19 در سال 2020، افت قابل توجهی در درآمد داشته است. با این حال، از زمان بازگشایی، این صنایع در حال رونق هستند.

 

بازیگری، صداپیشگی، و ضبط حرکت برای بازی های ویدئویی (و همچنین تولیدات فیلم و تلویزیون) از حرفه هایی هستند که می توانند با وجود اقدامات بهداشتی و ایمنی، کماکان به فعالیت خود ادامه دهند. نیروی کار این صنایع، فاصله فیزیکی و اقدامات ایمنی مربوط را تا آنجا که ممکن است، رعایت خواهند کرد. این امر برای اطمینان از عدم افزایش موارد کووید19 در نتیجه فعالیت آنهاست، که ممکن است باعث محدودیت بیشتر شود.

 

به علاوه، صنعت فیلم و تلویزیون نیز عملکرد فوق العاده خوبی داشته است.

 

چگونه نیروی کار در زمینه بازی های ویدئویی می توانند برای کار به کانادا بیایند؟

افراد با استعدادی که مایل به کار در بخش بازی های ویدئویی کانادا هستند، گزینه های مختلفی برای انتخاب دارند.

 

برای متقاضیانی که دارای پیشنهاد شغلی هستند، کارفرمای کانادایی آنها ملزم به دریافت «ارزیابی میزان تاثیر بر بازار کار LMIA» (مثبت یا خنثی) خواهد شد. این مدرک نشان می دهد که هیچ شهروند کانادایی یا مقیم دائمی برای فعالیت در شغل مورد نظر، در دسترس نیست. با این حال، برخی از مشاغل ممکن است نیازی به «LMIA» نداشته باشند.

 

متقاضیان دارای پیشنهاد کار در کبک، باید «گواهی پذیرش کبک» (CAQ)  را نیز دریافت کنند. این مدرک توسط وزارت مهاجرت کبک صادر شده، و به افراد امکان می دهد به طور موقت در کبک کار کنند.

 

سپس کارفرما یک نسخه از نامه «LMIA» و همچنین نامه پیشنهاد شغلی را به متقاضیان ارائه خواهد داد. این دو نامه هنگام درخواست «اجازه کار» از «اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا» (IRCC)، مورد نیاز خواهد بود.

 

«اجازه کار» در مرز ورودی که متقاضیان از طریق آن وارد کانادا می شوند، صادر خواهد شد.

 

زیرشاخه استعداد جهانی

گزینه دیگری که برای این دسته از متقاضیان در دسترس می باشد، «زیرشاخه استعداد جهانی» (GTS) است. این زیرشاخه پر سرعت به نیروی کار فوق حرفه ای اجازه می دهد تا ظرف دو هفته پس از درخواست، «اجازه کار» دریافت کنند.

 

اگر شغل مورد نظر افراد به «LMIA» نیاز داشته باشد، دریافت آن حدود دو هفته طول می کشد. این بدان معناست که نیروی کار خارجی تنها در عرض چهار هفته می تواند به کانادا نقل مکان کند.

 

کارفرمایان دو گزینه دارند؛ اگر آنها نیاز به استخدام استعدادهای تخصصی داشته باشند، باید از طریق رده A اقدام کنند.

 

اگر کارفرمایان بخواهد نیروی کار خارجی را برای مشاغل موجود در «لیست مشاغل استعداد جهانی» استخدام کنند، باید از طریق رده B اقدام کنند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.