کاهش امتیاز در جدیدترین انتخاب مختص «PNP» اکسپرس انتری
24 جولای 2021 - 12:00
بازدید 16
1

462 متقاضی با حداقل امتیاز «CRS» 734 برای اقامت دائم دعوت شدند کانادا در روز 21 جولای، از 462 متقاضی اکسپرس انتری دعوت به عمل آورد تا برای اقامت دائم اقدام کنند. تمامی مدعوین به حداقل امتیاز 734 و نامزدی از یک «برنامه انتخاب استانی» (PNP) نیاز داشتند. افرادی که در انتخاب‌های مختص «PNP» دعوت […]

ارسال توسط :
پ
پ

462 متقاضی با حداقل امتیاز «CRS» 734 برای اقامت دائم دعوت شدند

کانادا در روز 21 جولای، از 462 متقاضی اکسپرس انتری دعوت به عمل آورد تا برای اقامت دائم اقدام کنند.

تمامی مدعوین به حداقل امتیاز 734 و نامزدی از یک «برنامه انتخاب استانی» (PNP) نیاز داشتند. افرادی که در انتخاب‌های مختص «PNP» دعوت می‌شوند، 600 امتیاز فوق العاده برای نامزدی استانی دریافت می‌کنند. بدین ترتیب در این انتخاب، صرف نظر از نامزدی، متقاضیان به حداقل امتیاز 134 نیاز داشتند.

«اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا» (IRCC) «قانون تعیین اولویت پذیرش در وضعیت تساوی» را به عنوان یک الزام اداری، صرف نظر از اینکه واقعاً تساوی وجود داشته باشد، در هر دور منتشر می‌کند. در انتخاب اخیر، متقاضیانی که حداقل امتیاز را داشتند، تنها در صورتی دعوت شدند که مشخصات اکسپرس انتری خود را قبل از روز 11 آوریل 2021، ساعت 10:56:32 به وقت کانادا ثبت کرده باشند.

«CRS» موردنیاز در این انتخاب، نسبت به مورد قبلی، 26 امتیاز کاهش داشته است.

 

انتخاب‌های مختص «PNP» و «CEC»

در دوران کرونا، «IRCC» تنها انتخاب‌های مختص «PNP» و مختص «برنامه تجربه کانادایی» (CEC) را برگزار کرده است؛ زیرا اکثر این افراد در حال حاضر، در کانادا حضور دارند و مشمول محدودیت‌های سفر نخواهند بود.

با این حال، محدودیت‌های مرزی کانادا رو به کاهش است؛ سفر به این کشور برای مسافران واکسینه شده آمریکایی از 9 آگوست، و برای واکسینه شدگان سایر کشورها از 7 سپتامبر مجاز خواهد بود. بدین ترتیب، احتمال برگزاری انتخاب‌های «تمام برنامه‌ای» با دعوت از متقاضیان «برنامه نیروی کار متخصص فدرال» (FSWP) و «برنامه نیروی کار ماهر فدرال» (FSTP) وجود دارد.

دولت فدرال قصد دارد امسال از 401،000 مهاجر جدید استقبال کند. حدود یک چهارم این تازه واردان از طریق سیستم اکسپرس انتری به کانادا می‌آیند.

انتخاب‌های مختص «PNP» (به دلیل 600 امتیاز فوق العاده برای نامزدی استانی) به امتیاز بالاتری نیاز دارند. انتخاب‌های مختص «CEC» دارای امتیازات موردنیاز پایین‌تری هستند، زیرا متقاضیان آنها با متقاضیان سایر گروه‌ها رقابت نمی‌کنند.

 

درباره اکسپرس انتری

اکسپرس انتری سیستم مدیریت برنامه کانادا برای سه برنامه مهاجرت فدرال است: «برنامه نیروی کار متخصص فدرال» (FSWP)، «برنامه نیروی کار ماهر فدرال» (FSTP)، و «برنامه تجربه کانادایی» (CEC).

برای ورود به استخر اکسپرس انتری، متقاضیان باید واجد شرایط یکی از برنامه‌های مذکور باشند. این افراد تحت «CRS»، و بر اساس عواملی مانند سن، تحصیلات، سابقه کار، مهارت زبان در انگلیسی یا فرانسه، و عوامل دیگر، امتیازدهی می‌شوند.

«IRCC» برای متقاضیان دارای بالاترین امتیاز، «دعوتنامه برای ارسال درخواست» (ITA) ارسال می‌کند. پس از ارسال درخواست، افسران مهاجرت پرونده متقاضیان را بررسی خواهند کرد. افراد پذیرفته شده مجاز به ورود به کانادا و دریافت وضعیت شهروندی خواهند بود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.