صدور 95 دعوتنامه در جدیدترین پایلوت تکنولوژی بریتیش کلمبیا و تمدید پایلوت مهاجرت کارآفرینان
28 مارس 2021 - 13:05
بازدید 211
10

بریتیش کلمبیا در سال جاری، 2535 متقاضی را برای درخواست نامزدی استانی دعوت کرده است. بریتیش کلمبیا در روز 23 مارس، 95 متقاضی را برای درخواست نامزدی استانی و اقامت دائم دعوت کرده است. این استان انتخاب «پایلوت تکنولوژی» اخیر را از طریق «انتخاب استانی بریتیش کلمبیا»  (BC PNP)، و تحت شاخه های «اکسپرس انتری […]

ارسال توسط :
پ
پ

بریتیش کلمبیا در سال جاری، 2535 متقاضی را برای درخواست نامزدی استانی دعوت کرده است.

بریتیش کلمبیا در روز 23 مارس، 95 متقاضی را برای درخواست نامزدی استانی و اقامت دائم دعوت کرده است.

این استان انتخاب «پایلوت تکنولوژی» اخیر را از طریق «انتخاب استانی بریتیش کلمبیا»  (BC PNP)، و تحت شاخه های «اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا» (EEBC) و «مهاجرت از طریق تخصص» (SI) برگزار کرد.

مدعوین از زیرشاخه های «نیروی کار متخصص» و «فارغ التحصیلان بین الملل» بودند، و حداقل امتیاز استانی 80 را داشتند.

«پایلوت تکنولوژی برنامه انتخاب استانی بریتیش کلمبیا» (BC PNP Tech Pilot) یک مسیر مهاجرت سریع برای نیروی کار IT و دانشجویان بین الملل است، و تحت زیرشاخه های مهاجرتی این استان فعالیت دارد.

بریتیش کلمبیا همچنین اعلام کرد که پایلوت منطقه ای «مهاجرت کارآفرینان» (EI) را تا روز 31 مارس سال 2024، تمدید کرده است.

 

درباره پایلوت تکنولوژی

پایلوت تکنولوژی «BC PNP» برای افراد دارای مهارت های فنی در نظر گرفته شده است که قصد اقامت دائم در بریتیش کلمبیا را دارند. متقاضیان باید در یکی از زیرشاخه های مهاجرتی این استان ثبت نام کرده، و پیشنهاد شغلی معتبر (حداقل 12 ماه) در یکی از 29 شغل واجد شرایط پایلوت تکنولوژی داشته باشند.

بر خلاف دیگر زیرشاخه های BC PNP که نیاز به پیشنهاد شغلی دائمی دارند، پیشنهادات شغلی پایلوت تکنولوژی باید حداقل یک ساله باشند؛ هنگام ارائه درخواست، از این زمان، باید حداقل 120 روز باقی مانده باشد. پیشنهاد شغلی همچنین باید به صورت تمام وقت، و از یک کارفرمای واجد شرایط در استان باشد. پیشنهادات شغلی بیش از یک سال نیز واجد شرایط پایلوت تکنولوژی هستند.

دعوتنامه های مربوط به پایلوت تکنولوژی، به صورت هفتگی به متقاضیانی ارسال می شود که دارای بالاترین امتیاز و واجد شرایط این برنامه باشند.

مدعوین نامزدی استانی 30 روز مهلت دارند تا درخواست کامل خود را ارائه دهند. اکثر پرونده های پایلوت تکنولوژی ظرف دو تا سه ماه پردازش می شوند.

در صورت پذیرفته شدن، متقاضیان تأییدیه ای دریافت خواهند کرد که می تواند برای درخواست اقامت دائم از «اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا» (IRCC) مورد استفاده قرار گیرد.

 

ارسال درخواست برای پایلوت تکنولوژی «BC PNP»

از آنجا که پایلوت تکنولوژی زیرشاخه ای مجزا از «BC PNP» نیست، افرادی که مایل به درخواست هستند، باید ابتدا پروفایلی را در «سیستم ثبت نام مهاجرت از طریق تخصص» (SIRS) ایجاد کرده، و تحت یکی از شاخه های موجود، ثبت نام کنند.

«SIRS» یک سیستم امتیازدهی است که به «BC PNP» اجازه می دهد تا متقاضیانی را که دارای مهارت های مورد نیاز برای کمک به رشد اقتصادی استان هستند، اولویت بندی کند.

پس از ارزیابی، به متقاضیان امتیازی تعلق می گیرد، و پس از آن، ممکن است دعوتنامه برای ارسال درخواست دریافت کنند. این امتیازات بر اساس عوامل مانند سطح تحصیلات، سابقه کار، و داشتن پیشنهاد شغلی در بریتیش کلمبیا به افراد اعطا می شود.

واجد شرایط بودن برای پایلوت تکنولوژی، به پیشنهاد شغلی یا شغل متقاضیان بستگی دارد.

پس از مطالعه ای دقیق بر بازار کار در سال 2017، مشخص شد که بریتیش کلمبیا نیاز مبرمی به استعدادهای فنی دارد. در نتیجه، در ماه می همان سال، «پایلوت تکنولوژی» برای کمک به رشد بخش تکنولوژی، و تسهیل مهاجرت نیروی کار متخصص موردنیاز در بریتیش کلمبیا، راه اندازی شد.

این پایلوت آخرین بار تا ماه ژوئن 2021، تمدید شده است.

 

درباره پایلوت منطقه ای «مهاجرت کارآفرینان»

پایلوت منطقه ای «مهاجرت کارآفرینان» در اوایل سال 2019، راه اندازی شد. این پایلوت به بریتیش کلمبیا امکان همکاری با جوامع منطقه ای کمتر از 75،000 نفر را می دهد، که مایل به استقبال از کارآفرینان هستند. کارآفرینان نیز باید قصد شروع بیزینس جدیدی را در این مناطق داشته باشند.

جوامع مذکور باید دورتر از 30 کیلومتر از مراکز با جمعیت بیش از 75،000 نفر باشند تا متوانند در این پایلوت، ثبت نام کنند.

همه کارآفرینان علاقه مند به شرکت در این برنامه باید به جامعه ای که مایل به راه اندازی بیزینس در آن هستند، سفر کرده تا با محیط آن آشنایی کامل را پیدا کنند. قبل از ثبت نام برای این پایلوت، متقاضیان باید «نامه ارجاعی» (referral) جامعه مربوط را دریافت کنند.

متقاضیان موفق، «اجازه کار موقت» را دریافت خواهند کرد. در صورت تأیید بیزینس موردنظر آنها توسط استان، دعوتنامه برای ارسال درخواست اقامت دائم به آنها تعلق خواهد گرفت.

به گفته دولت کانادا، تمدید این پایلوت به جوامع کمک خواهد کرد تا برای بهبود اقتصادی پس از کووید19، از کارآفرینان جدید استقبال کنند. در مجموع، 65 جامعه در این پایلوت ثبت نام کرده اند. بریتیش کلمبیا همچنین انتظار دارد که پس از لغو محدودیت های سفر، جوامع بسیاری پذیرای کارآفرینان جدید باشند.

 

منبع خبر: welcomebc.ca, March 2021

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.