دعوت از 216 متقاضی مهاجرت در جدیدترین انتخاب استانی بریتیش کلمبیا
06 فوریه 2021 - 20:20
بازدید 233
14

دعوتنامه ها تحت شاخه های «کارآفرینان»، «نیروی کار متخصص»، و «فارغ التحصیلان بین الملل» صادر شد بریتیش کلمبیا انتخاب این دوره را از طریق «برنامه انتخاب استانی» (PNP) خود، در روز 2 فوریه 2021، برگزار کرد. در مجموع، 208 متقاضی «نیروی کار متخصص» و «فارغ التحصیلان بین الملل» دعوتنامه هایی را برای درخواست نامزدی استانی […]

ارسال توسط :
پ
پ

دعوتنامه ها تحت شاخه های «کارآفرینان»، «نیروی کار متخصص»، و «فارغ التحصیلان بین الملل» صادر شد

بریتیش کلمبیا انتخاب این دوره را از طریق «برنامه انتخاب استانی» (PNP) خود، در روز 2 فوریه 2021، برگزار کرد.

در مجموع، 208 متقاضی «نیروی کار متخصص» و «فارغ التحصیلان بین الملل» دعوتنامه هایی را برای درخواست نامزدی استانی در شاخه های «اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا» (EEBC) و «مهاجرت از طریق تخصص» (SI) دریافت کردند. حداقل امتیاز مورد نیاز در هر شاخه، متفاوت بود.

 

حداقل امتیازات مورد نیاز زیرشاخه های «EEBC» عبارتند از:

 • نیروی کار متخصص: 104
 • فارغ التحصیلان بین الملل: 100

 

متقاضیان این شاخه باید پروفایل خود را تحت سیستم اکسپرس انتری «اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا» (IRCC) ارسال می کردند. در صورت دریافت دعوتنامه برای درخواست نامزدی استانی از بریتیش کلمبیا، متقاضیان 600 امتیاز فوق العاده در «سیستم جامع رتبه بندی» (CRS) کسب می کنند، که دریافت «دعوتنامه برای ارسال درخواست» (ITA) اقامت دائم را تحت سیستم اکسپرس انتری، برای آنها تضمین خواهد کرد.

 

حداقل امتیازات مورد نیاز زیرشاخه های «SI» عبارتند از:

 • نیروی کار متخصص: 98
 • فارغ التحصیلان بین الملل: 98
 • نیروی کار مبتدی و نیمه حرفه ای: 79

 

به گفته دولت استان بریتیش کلمبیا، تأثیر همه گیری کرونا در این انتخاب، مشهود بود. همانطور که در ماه های اخیر نیز اتفاق افتاد، بریتیش کلمبیا مشاغل «خدمات خرید و فروش» را از دور انتخاب خارج کرد.

بریتیش کلمبیا انتخاب ها را از طریق شاخه ها و زیرشاخه های «PNP» خود، به صورت هفتگی انجام می دهد.

امسال 740 دعوتنامه در «انتخاب استانی بریتیش کلمبیا» (BC PNP) صادر شده است.

برای ثبت نام در شاخه های «EEBC» و «SI»، متقاضیان باید ابتدا از طریق پورتال آنلاین «BC PNP» پروفایلی ایجاد کرده، و در «سیستم ثبت نام مهاجرت از طریق تخصص» (SIRS) خود، نام نویسی کنند.

متقاضیان بر اساس عواملی مانند سطح تحصیلات، سابقه کار، تسلط به زبان انگلیسی، و محل کار، مورد ارزیابی و امتیازدهی قرار می گیرند.

 

زیرشاخه «SI»

این مسیر اقامت دائم برای نیروی کار خارجی واجد شرایط است، که در اکثر موارد، دارای پیشنهاد کار در بریتیش کلمبیا هستند.

پنج شاخه تحت «SI» وجود دارد؛ چهار شاخه با سیستم اکسپرس انتری دولت فدرال مطابقت دارند:

 • شاخه نیروی کار متخصص: برای افرادی که دارای پیشنهاد شغلی و چندین سال تجربه در یک شغل تخصصی هستند
 • شاخه متخصصان بهداشت و درمان: برای پزشکان، پرستاران، پرستاران روانپزشکی، یا متخصصان بهداشت که دارای پیشنهادات شغلی در یکی از 11 شغل واجد شرایط هستند
 • شاخه فارغ التحصیلان بین الملل: برای نیروی کاری که طی سه سال گذشته، از یک دانشگاه یا کالج واجد شرایط کانادا فارغ التحصیل شده اند
 • شاخه فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی بین الملل: برای افراد دارای کارشناسی ارشد یا دکترا که از مؤسسات تحصیلات تکمیلی مورد تأیید بریتیش کلمبیا، در رشته های علوم طبیعی، کاربردی، یا بهداشتی، فارغ التحصیل شده اند (بدون نیاز به پیشنهاد شغلی)
 • شاخه نیروی کار مبتدی و نیمه حرفه ای: برای نیروی کار مبتدی و نیمه حرفه ای در مشاغل گردشگری، مهمان داری، فرآوری مواد غذایی، و راننده کامیون مسافت طولانی؛ یا افرادی که در سایر مشاغل مبتدی و نیمه حرفه ای هستند، و در «منطقه در حال توسعه شمال شرقی بریتیش کلمبیا» زندگی و کار می کنند؛ این تنها شاخه «SI» است که برای متقاضیان سیستم اکسپرس انتری نمی باشد.

 

زیرشاخه «کارآفرینان»

بریتیش کلمبیا برای اولین بار پس از دو ماه، متقاضیان را تحت زیرشاخه کارآفرینان خود دعوت کرد.

در مجموع، 8 دعوتنامه در شاخه اصلی «مهاجرت کارآفرینان» «BC PNP» صادر شده است.

حداقل امتیاز مورد نیاز 122 بود.

هدف شاخه اصلی، استقبال از کارآفرینان مستقر در بریتیش کلمبیاست که یا مایل به راه اندازی کسب و کار هستند، و یا مشاغل دیگری را به عهده می گیرند. متقاضیان بر اساس معیارهایی مانند سابقه کار، ارزش خالص سرمایه، تحصیلات، بیزینس پلن، و میزان سرمایه گذاری که قصد دارند انجام دهند، ارزیابی خواهند شد.

 

منبع خبر: welcomebc.ca, February 2021

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.