دعوت از ۶۳۵ متقاضی «PNP» در جدیدترین انتخاب اکسپرس انتری
05 سپتامبر 2021 - 6:49
بازدید 667
11
در سال جاری، کانادا 17 انتخاب مختص متقاضیان «برنامه انتخاب استانی» برگزار کرده است
ارسال توسط :
پ
پ

کانادا در روز 1 سپتامبر، از 635 متقاضی اکسپرس انتری که دارای نامزدی استانی بودند، دعوت به عمل آورد تا برای اقامت دائم اقدام کنند.

 

مدعوین به حداقل امتیاز 751 نیاز داشتند. متقاضیانی که در انتخاب‌های مختص «برنامه انتخاب استانی» (PNP) دعوت می‌شوند، 600 امتیاز برای نامزدی استانی دریافت می‌کنند.

 

«اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا» (IRCC) «قانون تعیین اولویت پذیرش در وضعیت تساوی» را (صرف نظر از اینکه واقعاً تساوی وجود داشته باشد،) در هر دور منتشر می‌کند. در انتخاب اخیر، متقاضیانی که حداقل امتیاز را داشتند، تنها در صورتی دعوت شدند که مشخصات اکسپرس انتری خود را قبل از روز 12 آوریل 2021، ساعت 12:21:45 به وقت کانادا ثبت کرده باشند.

 

مدعوین 60 روز فرصت دارند تا درخواست اقامت دائم خود را ارسال کنند.

 

مقایسه آمار سال 2021 و 2020

در سال جاری، تعداد «دعوتنامه برای ارسال درخواست» که با نام «ITA» شناخته می‌شود، تقریباً دو برابر سال گذشته بوده است. دولت فدرال قصد دارد امسال از 401،000 مهاجر جدید استقبال کند، که حدود یک چهارم آنها از طریق سیستم اکسپرس انتری به کانادا می‌آیند. تا کنون از 108.500 متقاضی «PNP» و «CEC» دعوت به عمل آمده است.

 

انتخاب‌های مختص «PNP» (به دلیل 600 امتیاز فوق العاده برای نامزدی استانی) به امتیاز بالاتری نیاز دارند. انتخاب‌های مختص «CEC» دارای امتیازات موردنیاز پایین‌تری هستند، زیرا متقاضیان آنها با متقاضیان سایر گروه‌ها رقابت نمی‌کنند.

بالاترین تعداد دعوتنامه‌ها و پایین‌ترین امتیازات موردنیاز

درباره اکسپرس انتری

اکسپرس انتری سیستم مدیریت برنامه کانادا برای سه برنامه مهاجرت فدرال است: «برنامه نیروی کار متخصص فدرال» (FSWP)، «برنامه نیروی کار ماهر فدرال» (FSTP)، و «برنامه تجربه کانادایی» (CEC).

 

برای ورود به استخر اکسپرس انتری، متقاضیان باید واجد شرایط یکی از برنامه‌های مذکور باشند. این افراد تحت «سیستم جامع رتبه بندی» (CRS)، و بر اساس عواملی مانند سن، تحصیلات، سابقه کار، مهارت زبان در انگلیسی یا فرانسه، و عوامل دیگر، امتیازدهی می‌شوند.

 

از 1200 امتیاز موجود در «CRS»، اکثر متقاضیان به طور معمول، امتیاز کمتر از 500 دریافت می‌کنند. نامزدی استانی 600 امتیاز فوق العاده را برای افراد به دنبال دارد.

 

«IRCC» برای متقاضیان دارای بالاترین امتیاز، «دعوتنامه برای ارسال درخواست» (ITA) ارسال می‌کند. افراد پذیرفته شده مجاز به ورود به کانادا و دریافت وضعیت شهروندی خواهند بود.

 

منبع خبر: canada.ca, September 2021

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.