بودجه 100 میلیون دلاری کانادا برای ادغام تازه واردان
15 آگوست 2021 - 20:40
بازدید 60
1

رایزنی اداره مهاجرت کانادا در راستای افزایش رشد اقتصادی دوران کرونا «اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا» (IRCC) اخیرا اعلام کرد که بودجه 100 میلیون دلاری به افزایش خدمات اسکان و استقرار تازه واردان در دوران کرونا اختصاص داده است. این بودجه طی سه سال آینده، تسهیل شده و با هدف ارائه خدمات مسکن به […]

ارسال توسط :
پ
پ

رایزنی اداره مهاجرت کانادا در راستای افزایش رشد اقتصادی دوران کرونا

«اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا» (IRCC) اخیرا اعلام کرد که بودجه 100 میلیون دلاری به افزایش خدمات اسکان و استقرار تازه واردان در دوران کرونا اختصاص داده است.

این بودجه طی سه سال آینده، تسهیل شده و با هدف ارائه خدمات مسکن به مهاجران طی دوران کووید19 و پس از آن در نظر گرفته شده است.

بودجه مزبور توسط برنامه «بهبود خدمات ارائه شده توسط اداره مهاجرت» (SDI) تأمین خواهد شد. به طور معمول، زیرساخت‌ها و پروژه‌های جدیدی که ارائه دهندگان خدمات اسکان و استقرار، در زمینه‌هایی مانند اطلاع رسانی، آموزش زبان، افزایش مهارت، اشتغال، و ارتباطات اجتماعی ارائه می‌دهند، توسط برنامه «SDI» در کانادا پشتیبانی می‌شود.

در حال حاضر، اداره مهاجرت قصد دارد بودجه 78 پروژه مربوط به اسکان تازه واردان را با استفاده از برنامه «SDI» تأمین کند.

به گفته آقای «مارکو مندیچینو»، وزیر مهاجرت، خدمات اسکان و استقرار نقش اساسی در سیستم مهاجرت کانادا ایفا می‌کند، زیرا خدمات و تجهیزات لازم برای مسکن، آموزش زبان، و کاریابی را در اختیار تازه واردان قرار می‌دهد. با توجه به اینکه ادغام مهاجران در دوران کرونا، چالش برانگیزتر شده، برنامه «SDI» در پی بهبود زیرساخت‌های فعلی و ارتقاء آنها به سیستم‌های مدرن‌تر است.

بدین ترتیب، تازه واردان قادرند طی دوران کووید19 و حتی پس از آن نیز، از خدمات مناسب بهره مند شوند. این خدمات که توسط دولت کانادا ارائه می‌شود برای مهاجران «گروه اقتصادی»، «گروه خانواده»، «گروه پناهندگان»، و همچنین افراد تحت حمایت در نظر گرفته شده است. تازه واردان با استفاده از زیرساخت‌های موردنیاز، در بازار کار و جامعه کانادا بهتر ادغام شده، و در نتیجه به رشد اقتصادی این کشور کمک خواهند کرد.

بر اساس نتایج به دست آمده در سال 2021، اکثر مهاجرانی که از تسهیلات اسکان و استقرار بهره مند شده اند، اظهار داشتند که این خدمات مطابق با نیازهای آنها بوده و باعث بهبود مهارت‌های آنان شده است. به علاوه، تازه واردان از این خدمات برای افزایش اطلاعات خود در مورد زندگی و فرهنگ کانادایی استفاده کرده اند. تمامی این موارد، باعث ادغام سریع‌تر آنها در جوامع محلی خود شده است.

طبق گزارش «IRCC»، از تاریخ 1 آوریل سال 2015 تا 31 مارس سال 2019، بیش از یک میلیون تازه وارد خدمات اسکان و استقرار در کانادا را دریافت کردند.

دولت کانادا همچنین قصد دارد حدود 430 میلیون دلار برای نوسازی زیرساخت‌های بخش فناوری اطلاعات (IT) با هدف جایگزینی «سیستم مدیریت پرونده جهانی» (GCMS) در نظر بگیرد. به علاوه، طی سه سال آینده، حدود 110 میلیون دلار را به «برنامه نیروی کار موقت خارجی» (TFWP) اختصاص خواهد داد.

بر اساس «طرح ظرفیت پذیرش مهاجر سال‌های 2021 تا 2023»، کانادا به دنبال استقبال از 401000 مهاجر جدید در هر سال است. این بلندپروازانه‌ترین طرح ظرفیت مهاجر در تاریخ کانادا است. شایان ذکر است که «IRCC» سالانه تقریباً 2 میلیارد دلار صرف کمک‌های مربوط به اسکان و استقرار مهاجران می‌کند، که بالاترین میزان در جهان است.


منبع خبر: canada.ca, August 2021

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.