به روز رسانی لیست مشاغل معاف از LMIA برای دریافت ویزای کار
27 فوریه 2020 - 18:23
بازدید 21
2

دولت کبک 24 فوریه 2020، لیست مشاغل سال جدید برای تسهیل فرآیند LMIA منتشر کرد. وزارت مهاجرت کبک سالیانه یک لیست به روز رسانی شده از مشاغلی ارائه می دهد که کارفرمایان جهت استخدام نیروی خارجی در آنها نیازی به انتشار آگهی استخدامی ندارند. سال گذشته، کبک یک فهرست منطقه ای از حرفه های واجد […]

ارسال توسط :
پ
پ

دولت کبک 24 فوریه 2020، لیست مشاغل سال جدید برای تسهیل فرآیند LMIA منتشر کرد.

وزارت مهاجرت کبک سالیانه یک لیست به روز رسانی شده از مشاغلی ارائه می دهد که کارفرمایان جهت استخدام نیروی خارجی در آنها نیازی به انتشار آگهی استخدامی ندارند.

سال گذشته، کبک یک فهرست منطقه ای از حرفه های واجد شرایط را معرفی کرده بود اما امسال یک فهرست استانی منتشر کرده که نیاز به نیروی کار در تمام مناطق کبک را در نظر می گیرد.

بسیاری از مشاغلی که سال گذشته در این فهرست قرار داشتند، امسال در فهرست جدید نیز مشاهده می شوند و علاوه بر این، 116 شغل جدید دیگر به این فهرست اضافه شده و 9 شغل از آن حذف شده است.

برخی مشاغل جدید شامل منابع انسانی، مدیران سرمایه گذاری، معماران، دندانپزشکان و نانوایان است.

فهرست جدید LMIA کبک

پیش از تقاضای LMIA، کارفرمایان کانادایی که نیروی کار خارجی موقت استخدام می کنند باید ثابت کنند که از راه های مختلف برای فرصت شغلی خالی مورد نیاز آگهی داده اند و جهت استخدام نیروی کار  مورد نیاز تلاش های زیادی داشته اند و مدارک لازم را ارائه کنند.

این تلاش ها ممکن است شامل مواردی چون انتشار آگهی برای موقعیت شغلی مورد نظر به مدت حداقل 28 روز باشد یا به عنوان مثال مصاحبه با متقاضیان واجد شرایط و در نهایت اثبات این موضوع به دولت کانادا که هیچ شهروند کانادایی یا مقیم دائم آماده، مایل و قادر به استخدام در این سمت نیست و به همین دلیل کارفرما مستلزم استخدام یک کارگر خارجی برای آن است.

با این حال، کارفرمایان کبک که برای مشاغل خاصی نیروی کار استخدام می کنند، ملزم به ارائه آگهی و اثبات فعالیت های خود در زمینه استخدام نیستند. این اقدام تحت عنوان “تسهیل LMAI” شناخته می شود.

به روزرسانی لیست مشاغل تسهیل شده در 24 فوریه علنی شد. یک دوره انتقالی 30 روزه به کارفرما یا نماینده آن ها داده می شود که به آن ها اجازه می دهد تقاضای ثبت شده بر اساس فهرست سال گذشته را بررسی کنند.

موارد زیر دیگر در لیست مشاغل مربوط به فرایند تسهیل LMIA در کبک قرار ندارند:

-مدیران خدمات و برنامه های تفریحی، ورزشی و بدن سازی(0513)

-مشاغل حرفه ای در امور تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی(1242)

– ماموران آمار و مشاغل مرتبط با پشتیبانی تحقیقات(1254)

-تکنسین قلب و تکنسین فن آوری های تشخیصی الکترو فیزیو لوژیک، n.e.c (3217)

-ماساژ درمانی(3236)

-پیمانکاران و سوپروایزرها، سایر مشاغل ساختمانی، نصب کننده، تعمیر کار و سرویس دهنده(7205)

-سازندگان ابزار (ابزار/ قالب ساز) (7232)

-سرپرستان، فرآوری مواد معدنی و فلزات(9211)

-سرپرستان ساخت مبلمان و وسایل جانبی(9224)

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.