برگزاری 4 دور انتخاب استانی بریتیش کلمبیا
22 آگوست 2021 - 5:28
بازدید 81
1
متقاضیان از شاخه‌های «مهاجرت از طریق تخصص»، «اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا»، و «مهاجرت کارآفرینان» دعوت شدند
ارسال توسط :
پ
پ

بریتیش کلمبیا در روز 17 آگوست، طی 4 دور «برنامه انتخاب استانی» (PNP) از متقاضیان مهاجرت دعوت به عمل آورد تا برای نامزدی استانی درخواست دهند.

از ماه فوریه، بریتیش کلمبیا هر دو هفته، 2 دور دعوت برگزار کرده است. در واقع، یک انتخاب بزرگ‌تر برای عموم متقاضیان، و انتخابی دیگر برای مدیران خرده فروشی و عمده فروشی و همچنین مدیران رستوران و خدمات غذایی برگزار شده است. تعداد زیادی از متقاضیان دارای این مشاغل در «سیستم ثبت نام مهاجرت از طریق تخصص» (SIRS) بریتیش کلمبیا ثبت شده اند، و این استان به دنبال تعادل بخشیدن به نیازها در تمام بخش‌های بازار کار منطقه است.

در بزرگ‌ترین انتخاب، متقاضیان شاخه‌های «مهاجرت از طریق تخصص» (SI) و «اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا» (EEBC) تحت «برنامه انتخاب استانی بریتیش کلمبیا» (BC PNP)، دعوتنامه دریافت کرده اند. حداقل امتیاز موردنیاز بین 73 تا 91 امتیاز بود، و 363 نفر دعوت شدند.

به طور خاص، دعوتنامه‌ها برای متقاضیان در زیرشاخه‌های «نیروی کار متخصص»، «فارغ التحصیل بین الملل»، «نیروی کار مبتدی»، و «نیمه حرفه‌ای» صادر شده است.

انتخاب دوم نیز تحت شاخه‌های «SI» و «EEBC» برگزار شد، و مختص متقاضیان با کد شغلی 0621 و 0631 بود. در این انتخاب، 64 متقاضی با حداقل امتیاز 106 دعوت شدند.

به علاوه، بریتیش کلمبیا 8 دعوتنامه تحت شاخه اصلی مهاجرت کارآفرینان» (Base Category) برای متقاضیان دارای امتیاز 126 صادر کرد. طبق وبسایت این استان، کمتر از 5 دعوتنامه نیز به کارآفرینان تحت «پایلوت مهاجرت منطقه‌ای» با حداقل امتیاز 129 تعلق گرفت.

در سال جاری، بریتیش کلمبیا 7527 دعوتنامه برای ارسال درخواست نامزدی استانی صادر کرده است.

 

درباره «BC PNP»

هدف «BC PNP» جذب نیروی کار خارجی است که مورد نیاز مبرم در بریتیش کلمبیا، و مایل به اقامت دائم کانادا هستند.

«BC PNP» دارای دو شاخه مهاجرت «SI» و «EEBC» است، که هر کدام دارای زیرشاخه‌هایی هستند. هر دو شاخه تحت «SIRS» مدیریت می‌شوند. برای درخواست از طریق «SIRS»، متقاضیان لازم است یک حساب کاربری ایجاد کنند. سپس، براساس عواملی مانند تحصیلات، سابقه کار، و مهارت‌های زبانی، مورد امتیازدهی قرار می‌گیرند.

متقاضیان دارای بالاترین امتیاز از هر زیرشاخه دعوت خواهند شد تا از طریق انتخاب‌های بریتیش کلمبیا، برای نامزدی استانی درخواست دهند.

در صورت دریافت دعوتنامه، متقاضیان 30 روز از تاریخ دعوتنامه فرصت دارند تا پرونده کامل خود را از طریق سیستم آنلاین «BC PNP» ارسال کنند.

پس از ارسال پرونده، افراد طی دو تا سه ماه از تصمیم استان مطلع خواهند شد. متقاضیانی که نامزدی استانی دریافت کنند، واجد شرایط ارسال درخواست «وضعیت اقامت دائم» به «اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا» (IRCC) خواهند بود. نامزدی استانی از تاریخ تأیید، تقریباً شش ماه اعتبار دارد.

نامزدی استانی 600 امتیاز فوق العاده را در «سیستم جامع رتبه بندی» (CRS) برای متقاضیان به همراه خواهد داشت، که دریافت «دعوتنامه برای ارسال درخواست» (ITA) را در انتخاب آتی اکسپرس انتری برای آنها تضمین خواهد کرد.

 

درباره برنامه کارآفرینان

بریتیش کلمبیا در روز 19 جولای اعلام کرد که پذیرش درخواست‌ها تحت شاخه اصلی (Base Category) «مهاجرت کارآفرینان» (EI) تا اطلاع ثانوی متوقف شده است. با این حال، سایر زیرشاخه‌های «EI»، از جمله «پایلوت مهاجرت منطقه‌ای» و «مهاجرت از طریق تخصص»، کماکان برای ثبت نام در دسترس هستند.

شاخه اصلی «Entrepreneur Immigration» برای افرادی مناسب است که مایل به مهاجرت به بریتیش کلمبیا، و سرمایه گذاری و مدیریت بیزینس در این استان هستند.

دولت بریتیش کلمبیا اعلام کرد که در اوایل سال 2022، تاریخ شروع مجدد ثبت نام‌ها و اطلاعات موردنیاز را به روزرسانی خواهد کرد.

متقاضیانی که قبلاً ثبت نام کرده یا برای ارسال درخواست خود اقدام کرده اند، تحت تأثیر این تعلیق قرار نخواهند گرفت.

منبع خبر: welcomebc.ca, August 2021

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.