برگزاری 2 مورد از بزرگ‌ترین انتخاب‌های آلبرتا
05 سپتامبر 2021 - 6:32
بازدید 705
11
این دو انتخاب مجموع دعوتنامه‌های صادر شده در سال جاری را به 4007 مورد می‌رساند
ارسال توسط :
پ
پ

در روز 23 آگوست، «برنامه انتخاب استانی آلبرتا» (AINP) با دعوت از 450 متقاضی اکسپرس انتری، بزرگترین انتخاب خود را برگزار کرد.

این مدعوین به حداقل امتیاز «سیستم جامع رتبه بندی» (CRS) 300 نیاز داشتند.

 

همچنین در روز 30 آگوست، آلبرتا از 400 متقاضی دیگر که دارای پروفایل اکسپرس انتری بودند، دعوت به عمل آورد. این افراد دارای حداقل امتیاز 301 بودند.

 

پس از وقفه‌ای کوتاه در سال گذشته، آلبرتا از ژانویه سال جاری، 4007 دعوتنامه‌ برای ارسال درخواست نامزدی استانی صادر کرده است.  تخصیص نامزدی استانی آلبرتا برای سال جاری 6250 دعوتنامه است.

 

درباره «اکسپرس انتری آلبرتا»

زیرشاخه «اکسپرس انتری آلبرتا» متقاضیان را از استخر اکسپرس انتری انتخاب می‌کند. اکسپرس انتری سیستم مدیریت برنامه کانادا برای سه مسیر مهاجرت فدرال است:

  • «برنامه نیروی کار متخصص فدرال» (FSWP)
  • «برنامه نیروی کار ماهر فدرال» (FSTP)
  • «برنامه تجربه کانادایی» (CEC)

 

متقاضیان اکسپرس انتری واجد شرایط، بر اساس امتیازات «CRS» رتبه بندی می‌شوند، که عواملی نظیر سن، تحصیلات، سابقه کار، مهارت زبان در انگلیسی و فرانسه، و دیگر موارد را در بر می‌گیرد.

 

«اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا» (IRCC) انتخاب‌های کسپرس انتری را به طور منظم برگزار می‌کند، و از متقاضیان دارای بالاترین امتیاز، دعوت به عمل می‌آورد.

 

امکان دریافت دعوتنامه از طریق سیستم اکسپرس انتری، و بدون نیاز به نامزدی استانی وجود دارد؛ با این حال، برخی متقاضیان دارای امتیاز «CRS» پایین‌تر ممکن است «PNP» را انتخاب کنند، زیرا دریافت نامزدی استانی 600 امتیاز فوق العاده را برای آنها به دنبال خواهد داشت. مدعوینی که دارای حداقل امتیاز موردنیاز در انتخاب اخیر بودند، امتیاز «CRS» 901 را کسب کردند.

 

شرایط موردنیاز برای زیرشاخه «اکسپرس انتری آلبرتا»

متقاضیان اکسپرس انتری آلبرتا باید دارای سابقه کار در یکی از مشاغل واجد شرایط باشند. «AINP» لیست مشاغلی را ارائه خواهد داد که موردنظر استان نخواهد بود.

 

بسیاری از متقاضیانی که تحت این زیرشاخه اقدام می‌کنند، به عنوان ناظر خدمات غذایی، راننده کامیون باربری، و آشپز، مشغول به کار هستند.

پروفایل اکسپرس انتری افراد باید نشان دهد که آنها قصد مهاجرت به آلبرتا را دارند.

برخی از عوامل مانند داشتن سابقه کار، پیشنهاد شغلی در آلبرتا، و تحصیلات کانادایی شانس متقاضیان را برای دریافت نامزدی استانی افزایش خواهد داد.

همچنین اگر پدر و مادر، فرزند، یا خواهر و برادر متقاضیان، مقیم دائمی یا شهروند آلبرتا باشند، به پذیرش درخواست آنها کمک خواهد کرد.

هدف این «برنامه انتخاب استانی» (PNP)، حمایت از اولویت‌های توسعه اقتصادی استان است.

توضیحات لازم در خصوص سایر زیرشاخه‌های موجود تحت «AINP»، در وبسایت «پارس کانادا» آمده است.

 

منبع خبر: alberta.ca, September 2021

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.