برگزاری اولین انتخاب آلبرتا از ماه ژوئن ۲۰۲۰
20 ژانویه 2021 - 20:27
بازدید 558
10

آلبرتا از متقاضیان واجد شرایط که دارای پروفایل اکسپرس انتری بودند، دعوت کرد تا در انتخاب استانی (PNP) روز 8 ژانویه، برای نامزدی استانی و اقامت دائم درخواست دهند. «برنامه انتخاب استانی آلبرتا» (AINP) 50 دعوتنامه برای متقاضیانی که واجد شرایط زیرشاخه اکسپرس انتری آلبرتا هستند، صادر کرد. دعوت شدگان باید دارای پروفایل اکسپرس انتری […]

ارسال توسط :
پ
پ

آلبرتا از متقاضیان واجد شرایط که دارای پروفایل اکسپرس انتری بودند، دعوت کرد تا در انتخاب استانی (PNP) روز 8 ژانویه، برای نامزدی استانی و اقامت دائم درخواست دهند.

«برنامه انتخاب استانی آلبرتا» (AINP) 50 دعوتنامه برای متقاضیانی که واجد شرایط زیرشاخه اکسپرس انتری آلبرتا هستند، صادر کرد.

دعوت شدگان باید دارای پروفایل اکسپرس انتری معتبر با حداقل امتیاز «سیستم جامع رتبه بندی» (CRS) 406 باشند.

اکسپرس انتری سیستمی مورد استفاده دولت فدرال کانادا برای مدیریت درخواست های اقامت دائم سه زیرشاخه مهاجرت فدرال است:

  • برنامه نیروی کار متخصص فدرال (FSWP)
  • برنامه نیروی کار ماهر فدرال(FSTP)
  • برنامه تجربه کانادایی (CEC)

 

برای حضور در استخر اکسپرس انتری، متقاضیان باید واجد شرایط یکی از این زیرشاخه های مهاجرت باشند. آنها بر اساس عوامل مختلفی مانند سن، تحصیلات، سابقه کار، و توانایی زبان، ارزیابی، و براساس «CRS» رتبه بندی می شوند.

سپس از متقاضیان با بالاترین امتیاز دعوت می شود تا از طریق انتخاب های منظم اکسپرس انتری، برای اقامت دائم اقدام کنند. به افرادی که نامزدی استانی دریافت می کنند، 600 امتیاز «CRS» فوق العاده تعلق می گیرد، و در انتخاب آتی اکسپرس انتری، «دعوتنامه برای ارسال درخواست» (ITA) دریافت خواهند کرد.

 

زیرشاخه اکسپرس انتری آلبرتا

متقاضیان در سیستم اکسپرس انتری می توانند برای درخواست نامزدی استانی از آلبرتا، و همچنین سایر استان های دارای «PNP» همسو با اکسپرس انتری، دعوتنامه دریافت کنند. آنها باید دارای سابقه کار در مشاغل واجد شرایطی باشند که از توسعه اقتصادی استان پشتیبانی می کنند.

«AINP» لیستی از مشاغل را ارائه می دهد که مد نظر استان نخواهند بود. سایر مشاغل ممکن است در نظر گرفته شوند.

در اول ماه نوامبر سال 2020، دولت فدرال تعداد مشاغلی را که واجد دریافت «ارزیابی میزان تاثیر بر بازار کار LMIA» در آلبرتا نیستند، افزایش داد. با این حال، متقاضیانی که در تاریخ 1 نوامبر 2020 یا پس از آن، «فرم ابراز علاقه مندی» (NOI) دریافت کرده اند، می توانند از طریق زیرشاخه اکسپرس انتری آلبرتا انتخاب شوند. (حتی اگر در مشاغلی مشغول به کار باشند که دولت فدرال از صدور «LMIA» برای آن خودداری کند.)

آلبرتا در سال 2020، مجاز به صدور 6،250 گواهی نامزدی استانی بود. با این حال، به دلیل کووید19، آلبرتا قصد داشت فقط 4000 گواهی نامزدی صادر کند. «AINP» تا ماه ​​ژوئن 2020، این 4000 گواهی را صادر کرد. به همین دلیل برای نیمه دوم سال هیچ انتخابی صورت نگرفته است.

تعداد گواهی های نامزدی استانی که «AINP» می تواند در سال 2021 صادر کند، هنوز مشخص نیست.

 

منبع خبر: alberta.ca, January 2021

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

مراقب تشابه نام‌ها باشید! مارا با نام کنپارس به دوستان خود معرفی کنید.
This is default text for notification bar