برگزاری انتخاب استانی بریتیش کلمبیا و تعلیق درخواست‌های کارآفرینان
23 جولای 2021 - 20:31
بازدید 10
0

بریتیش کلمبیا طی دو انتخاب استانی، متقاضیان مهاجرت دعوت کرد و زیرشاخه کارآفرینان را موقتاً به حالت تعلیق در آورد در روز 20 جولای، بریتیش کلمبیا طی 2 دور «برنامه انتخاب استانی» (PNP) از 383 متقاضی مهاجرت دعوت به عمل آورد. از ماه فوریه، بریتیش کلمبیا هر دو هفته، 2 دور دعوت برگزار کرده است. […]

ارسال توسط :
پ
پ

بریتیش کلمبیا طی دو انتخاب استانی، متقاضیان مهاجرت دعوت کرد و زیرشاخه کارآفرینان را موقتاً به حالت تعلیق در آورد

در روز 20 جولای، بریتیش کلمبیا طی 2 دور «برنامه انتخاب استانی» (PNP) از 383 متقاضی مهاجرت دعوت به عمل آورد.

از ماه فوریه، بریتیش کلمبیا هر دو هفته، 2 دور دعوت برگزار کرده است. در واقع، یک انتخاب بزرگ‌تر برای عموم متقاضیان، و انتخابی دیگر برای مدیران خرده فروشی و عمده فروشی و همچنین مدیران رستوران و خدمات غذایی برگزار شده است. تعداد زیادی از متقاضیان دارای این مشاغل در «سیستم ثبت نام مهاجرت از طریق تخصص» (SIRS) بریتیش کلمبیا ثبت شده اند، و این استان به دنبال تعادل بخشیدن به نیازها در تمام بخش‌های بازار کار منطقه است.

متقاضیان شاخه‌های «مهاجرت از طریق تخصص» (SI) و «اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا» (EEBC) تحت «برنامه انتخاب استانی بریتیش کلمبیا» (BC PNP)، دعوتنامه دریافت کرده اند. به طور خاص، دعوتنامه‌ها برای متقاضیان در زیرشاخه‌های «نیروی کار متخصص»، «فارغ التحصیل بین الملل»، «نیروی کار مبتدی»، و «نیمه حرفه‌ای» صادر شده است.

حداقل امتیاز موردنیاز در این انتخاب، بین 75 و 91 امتیاز بود؛ و 323 نفر دعوت شدند.


انتخاب دوم نیز تحت شاخه‌های «SI» و «EEBC» برگزار شد، و مختص مدیران تجارت خرده فروشی و عمده فروشی، و همچنین مدیران خدمات رستورانی، با کد شغلی 0621 و 0631 بود. در این انتخاب، 60 متقاضی با حداقل امتیاز 107 دعوت شدند.

 

تعلیق موقت برنامه کارآفرینان

بریتیش کلمبیا در روز 19 جولای اعلام کرد که پذیرش درخواست‌ها تحت شاخه اصلی (Base Category) «مهاجرت کارآفرینان» (EI) تا اطلاع ثانوی متوقف شده است. با این حال، سایر زیرشاخه‌های «EI»، از جمله «پایلوت مهاجرت منطقه‌ای» و «مهاجرت از طریق تخصص»، کماکان برای ثبت نام در دسترس هستند.

شاخه اصلی «Entrepreneur Immigration» برای افرادی مناسب است که مایل به مهاجرت به بریتیش کلمبیا، و سرمایه گذاری و مدیریت بیزینس در این استان هستند.

این تعلیق موقت به منظور ارزیابی تأثیرات همه گیری کرونا بر نیازهای فعلی بریتیش کلمبیا ایجاد شده است. دولت بریتیش کلمبیا اعلام کرد که در اوایل سال 2022، تاریخ شروع مجدد ثبت نام‌ها و اطلاعات موردنیاز را به روزرسانی خواهد کرد.

متقاضیانی که قبلاً ثبت نام کرده یا برای ارسال درخواست خود اقدام کرده اند، تحت تأثیر این تعلیق قرار نخواهند گرفت.

 

درباره «BC PNP»

هدف «BC PNP» جذب نیروی کار خارجی است که مورد نیاز مبرم در بریتیش کلمبیا، و مایل به اقامت دائم کانادا هستند.

«BC PNP» دارای دو شاخه مهاجرت «SI» و «EEBC» است، که هر کدام دارای زیرشاخه‌هایی هستند. هر دو شاخه تحت «SIRS» مدیریت می‌شوند. برای درخواست از طریق «SIRS»، متقاضیان لازم است یک حساب کاربری ایجاد کنند. سپس، براساس عواملی مانند تحصیلات، سابقه کار، و مهارت‌های زبانی، مورد امتیازدهی قرار می‌گیرند.

متقاضیان دارای بالاترین امتیاز از هر زیرشاخه دعوت خواهند شد تا از طریق انتخاب‌های بریتیش کلمبیا، برای نامزدی استانی درخواست دهند.

در صورت دریافت دعوتنامه، متقاضیان 30 روز از تاریخ دعوتنامه فرصت دارند تا پرونده کامل خود را از طریق سیستم آنلاین «BC PNP» ارسال کنند.

پس از ارسال پرونده، افراد طی دو تا سه ماه از تصمیم استان مطلع خواهند شد. متقاضیانی که نامزدی استانی دریافت کنند، واجد شرایط ارسال درخواست «وضعیت اقامت دائم» به «اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا» (IRCC) خواهند بود. نامزدی استانی از تاریخ تأیید، تقریباً شش ماه اعتبار دارد.

نامزدی استانی 600 امتیاز فوق العاده را در «سیستم جامع رتبه بندی» (CRS) برای متقاضیان به همراه خواهد داشت، که دریافت «دعوتنامه برای ارسال درخواست» (ITA) را در انتخاب آتی اکسپرس انتری برای آنها تضمین خواهد کرد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.