برنامه انتخاب استانی بریتیش کلمبیا و صدور 422 دعوتنامه
29 سپتامبر 2021 - 7:03
بازدید 861
18
استان بریتیش کلمبیا در تاریخ 28 سپتامبر 2021، از طریق "برنامه انتخاب استانی" (PNP) دو انتخاب برگزار و از 422 متقاضی مهاجرت دعوت کرد تا برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.
ارسال توسط :
پ
پ

بریتیش کلمبیا از ماه فوریه، به عنوان بخشی از برنامه مهاجرت استانی خود، ماهیانه دو انتخاب برگزار و دعوت‌نامه‌های جداگانه صادر می‌کند. این استان هر ماه یک انتخاب عمومی دارد و در انتخاب دوم خود مدیران خرده‌فروش و عمده‌فروش و همچنین مدیران خدمات رستورانی و غذا را هدف قرار می‌دهد. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط استان، انتخاب دوم به دلیل تعداد زیاد افراد ثبت شده در “سیستم ثبت نام مهاجرت از طریق تخصص” (SIRS) با این دو شغل است. با برگزاری انتخاب‌های اضافی، بریتیش کلمبیا قصد دارد نیازها را در تمام بخش‌های بازار کار استان متعادل کند.

متقاضیان جریان‌های “مهاجرت از طریق مهارت” (SI) و “اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا” (EEBC) از “برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا” (BC PNP) در انتخاب عمومی دعوت‌نامه دریافت کردند.

به‌طور خاص، دعوت‌نامه‌هایی برای “نیروی متخصص”، “فارغ‌التحصیلان بین‌المللی” و همچنین زیر رده “نیروی کار مبتدی و نیمه ماهر” از جریان‌های “اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا” (EEBC) و “مهاجرت از طریق مهارت و تخصص” (SI) صادر شد.

حداقل امتیاز این انتخاب بین 69 تا 90 بود و در مجموع 386 متقاضی دعوت شدند.

انتخاب جداگانه‌ای نیز تحت مهاجرت از طریق مهارت و اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا انجام شد و متقاضیانی را هدف قرار داد که کد شغلی (NOC) آنها 0621 یا 0631 بود. در این انتخاب 36 دعوت‌نامه با امتیاز 105 صادر شد.

 

برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا دارای دو جریان مهاجرت است؛ مهاجرت از طریق مهارت و اکسپرس انتری، که هر دو به زیر مجموعه‌هایی تقسیم می‌شوند.

جریان اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا

جریان اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا برای متقاضیانی است که دارای پروفایل معتبر در سیستم اکسپرس انتری فدرال هستند. سیستم اکسپرس انتری مسیر اصلی دولت کانادا برای مهاجران متخصصی است که قصد مهاجرت به کانادا را دارند.

جریان مهاجرت از طریق مهارت

جریان مهاجرت از طریق مهارت برای نیروی کار ماهر و نیمه ماهری است که مشاغل آنها در استان بریتیش کلمبیا بسیار مورد نیاز است.

برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا

رده‌های “برنامه انتخاب استانی بریتیش کلمبیا” (BC PNP) تحت “سیستم ثبت نام مهاجرت از طریق تخصص”  (SIRS)بریتیش کلمبیا مدیریت می‌شوند. برای درخواست از طریق این سیستم، متقاضیانِ واجد شرایط ابتدا باید یک حساب کاربری ثبت کنند. پس از انجام این مرحله، متقاضیان بر اساس عواملی مانند میزان تحصیلات، سابقه کار و دانش زبان امتیاز می‌گیرند. سپس در انتخاب بعدی بریتیش کلمبیا، از متقاضیان با بالاترین امتیاز دعوت می‌شود تا برای برنامه مهاجرت استانی اقدام کنند.

متقاضیانی که دعوت‌نامه دریافت می‌کنند، سی روز مهلت دارند تا درخواست کامل خود را از طریق سیستم آنلاین BC PNP ارسال کنند. سپس حدود دو تا سه ماه طول می‌کشد تا استان تصمیم خود را اعلام کند. متقاضیان موفق واجد شرایط درخواست برای اقامت دائم از اداره “مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا” (IRCC) تحت برنامه مهاجرت استانی هستند.

رده‌هایی که تحت SIRS مدیریت می‌شوند، متقاضیان را ملزم به ارائه پیشنهاد شغلی از کارفرمایان بریتیش کلمبیا می‌کنند.

سیستم اکسپرس انتری

اکسپرس انتری سیستم مدیریت برنامه‌های مهاجرت دولت فدرال است. به متقاضیان اکسپرس انتری بر اساس فاکتورهای سرمایه انسانی مانند سن، سابقه کار، میزان تحصیلات و دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی امتیاز داده می‌شود.

متقاضیانی که تحت رده‌های نیروی متخصص و فارغ‌التحصیلان بین‌المللیِ جریان اکسپرس انتری دعوت شده‌اند، اگر در برنامه مهاجرت استانی موفق شوند، 600 امتیاز فوق‌العاده “سیستم جامع رتبه‌بندی” (CRS) و متعاقباً یک “دعوت‌نامه برای درخواست” (ITA)، در انتخاب بعدی سیستم اکسپرس انتری به دست می‌آورند.

تاکنون در سال جاری، استان بریتیش کلمبیا از طریق جریان‌های مختلف برنامه مهاجرت استانی، برای بیش از 7041 متقاضی مهاجرت دعوت‌نامه صادر کرده است.

 

منبع خبر: welcomebc.ca, September 2021

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

مراقب تشابه نام‌ها باشید! مارا با نام کنپارس به دوستان خود معرفی کنید.
This is default text for notification bar