اعلامیه اداره مهاجرت درباره ارسال مجدد عکس برای صدور کارت PR
16 نوامبر 2011 - 22:13
بازدید 526
8

کسانی که اخیرا در کانادا لندد شده‌اند یا برای تمدید کارت PR اقدام کرده‌اند ممکن است با مسئله تاخیر زیاد در دریافت کارت و در ادامه، درخواست برای ارسال مجدد عکس مواجه شده باشند. این موارد به قدری زیاد شده است که اخبار آن به یکی از موارد عادی در بین این دسته از مهاجران […]

ارسال توسط :
پ
پ

کسانی که اخیرا در کانادا لندد شده‌اند یا برای تمدید کارت PR اقدام کرده‌اند ممکن است با مسئله تاخیر زیاد در دریافت کارت و در ادامه، درخواست برای ارسال مجدد عکس مواجه شده باشند. این موارد به قدری زیاد شده است که اخبار آن به یکی از موارد عادی در بین این دسته از مهاجران تبدیل شده است. اینکه دقیقا علت این موضوع چیست و ایا اداره مهاجرت از این طریق در اندیشه کاهش موارد تقلب یا مواردی از این دست است یا نه چندان مشخص نیست اما اطلاعیه اخیر اداره مهاجرت که ترجمه متن آن در زیر آمده است گواهی بر حساسیت‌های جدید در ارتباط با این موضوع است.

بولتن اجرایی شماره ۳۵۴ / ۲ نوامبر ۲۰۱۱

اصلاح اشکالات موجود در مدارک و عکس‌ها برای تایید مدارک مورد نیاز اقامت دائم

خلاصه

هدف از این بولتن اجرایی به‌روز کردن روند اصلاح اشکالات موجود در عکس‌ها و مدارک به منظور تایید مدارک اقامت دائم (CoPR) است.

برای این کار مراحلی در نظر گرفته شده تا با اجرای آنها کار اصلاح عکس‌ها و داده‌های رسیده به دفتر سیدنی به منظور صدور مجوز اقامت دائم تسریع شود.

بر اساس این قانون که از تاریخ ۱ نوامبر سال ۲۰۱۱ لازم‌الاجرا شده است، از این پس این کار از طریق دفتر سیدنی انجام می‌گیرد و طی آن متقاضیان با دریافت راهنمایی متوجه اصلاحاتی که باید در مورد پرونده خود انجام دهند خواهند شد.

زمینه  

در ادامه روند صدور کارت اقامت دائم، مدارک و عکس‌های متقاضیان به دفتر سیدنی فرستاده می‌شود تا از نظر کیفی بررسی شود و معلوم گردد که عکس فوق مناسب درج روی کارت اقامت دائم هست یا خیر. معمولا در ۱۵ درصد از پرونده‌ها (حدود ۳۷ هزار و ۵۰۰ مورد در سال) نیاز به اصلاح عکس یا مدارک اتفاق می‌افتد. قبلا این موارد به دفاتر محلی CIC ارسال می‌شد. اما از آنجایی که این رویه زمان‌بر بود و نتیجه کار نیز گاه به دلیل گم شدن پرونده‌ها در جریان این نقل و انتقال چیزی نبود جز تاخیر زیاد در نهایی شدن کار پرونده‌ها، این روند تغییر یافت.

روند جدید 

برای احتراز از تاخیر و کارآمدی بیشتر روند بررسی، از ۱ نوامبر ۲۰۱۱ به بعد، دیگر دفاتر محلی CIC در موضوع اصلاح عکس و مدارک دخالتی نخواهند داشت.

در صورت مشاهده هر نوع مشکلی در این زمینه مستقیما از دفتر سیدنی با متقاضی از طریق ارسال نامه تماس گرفته خواهد شد. در این نامه دستورالعمل‌های لازم و مواردی که نیاز به اصلاح دارند به دقت ذکر می‌شوند و باید این موارد پس از اصلاح و یا تهیه مستقیما به سیدنی ارسال شوند. می‌توان این مکاتبات را از طریق بارکدی که CPC سیدنی برای آن در نظر می‌گیرد، ردیابی نمود.

در مواردی که نیاز به عکس جدید باشد، از طرف CPC یک فرم IMM ۵۴۵۵ و نیز توضیحاتی در مورد مشخصات عکس برای متقاضی ارسال خواهد شد. سیدنی یک کپی دیچیتالی از عکس بازگردانده شده برای خود نگاه خواهد داشت تا به این ترتیب امکان مقایسه آن با عکس جدید ارسالی را داشته باشد.

در برخی موارد از جمله پناهندگان، مواردی که عکس قبلی برای مقایسه وجود نداشته و یا مواردی که نامه‌نگاری‌های اولیه به دریافت پاسخ منجر نشده باشد، پرونده‌ها به دفاتر محلی عودت داده می‌شوند. در مورد پرونده‌هایی که قبل از تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۱۱ در سیدنی بررسی شده باشند، به شیوه گفته شده عمل خواهد شد.

برای مشاهده اصل مطلب اینجا کلیک کنید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

مراقب تشابه نام‌ها باشید! مارا با نام کنپارس به دوستان خود معرفی کنید.
This is default text for notification bar