اثبات مهارتهای زبانی برای مهاجرت
25 می 2015 - 2:13
بازدید 110
8

  هر متقاضی مهاجرت کانادا بسته به نوع درخواست و رشته تحصیلی و میزان تحصیلات و شرایط مالی و غیره وضعیت منحصر بفردی دارد. اما همه متقاضیان در یک نکته اشتراک دارند و آن اثبات توانمدیهای زبان خارجه آنها در یکی از زبانهای فرانسه و انگلیسی و یا هر دوی آنهاست. اداره مهاجرت سخت باور […]

ارسال توسط :
پ
پ

 

هر متقاضی مهاجرت کانادا بسته به نوع درخواست و رشته تحصیلی و میزان تحصیلات و شرایط مالی و غیره وضعیت منحصر بفردی دارد. اما همه متقاضیان در یک نکته اشتراک دارند و آن اثبات توانمدیهای زبان خارجه آنها در یکی از زبانهای فرانسه و انگلیسی و یا هر دوی آنهاست. اداره مهاجرت سخت باور دارد که مهارتهای زبانی کافی باعث مهاجرت موفقیت آمیز و اشتغال بموقع و جذب در جامعه جدید خواهد بود. بمنظور اطمینان از توانایی متقاضیان مهاجرت از برقراری ارتباط به زبانهای انگلیسی یا فرانسه بسیاری متقاضیان موظف به ارائه مدارک مربوط به آزمونهای زبان شناخته شده و استانداردی هستند که اداره مهاجرت به رسمیت میشناسد.

ارزیابی مهارت: Canadian Language Benchmarks

مهارتهای زبانی در زبانهای انگلیسی و فرانسه بمنظور مهاجرت کانادا بر مبنای سیستم CLB سنجیده میشود. در این سیستم هر چهار مهارت زبانی یعنی گفتاری، شنیداری، نوشتاری و درک مطلب ارزیابی میشود. LCB نمرات را بین 1 تا 12 ارائه میدهد. از نمره 1 تا 4 سطح مقدماتی یا Basic و از 5 تا 8 متوسط یا Intermediate و از 9 تا 12 پیشرفته یا Advanced  در نظر گرفته میشود.

در مورد زبان انگلیسی افرادی که در یکی از دو سیستم IELTS و یا CELPIP مورد ارزیابی قرار میگیرند میتوانند معادل نمره CLB خود را بدست آورند. CELPIP مخفف  Canadian English Language Proficency Index Program  میباشد و فقط در خاک کانادا برگزار میشود حال آنکه آزمون آیلتس در تمام دنیا و از جمله کانادا برگزار میشود. در مورد زبان فرانسه تنها مدرک قابل قبول برای برنامه های فدرال TEF یا همان Test d’Evaluation de Francais میباشد.

سیستم جدید موسوم به Canada Immigration Language Converter ابزاری است که امکان میدهد افراد بتوانند نمرات خود را به سیستم CLB تبدیل کنند و یا بعکس نمره CLB خود را به معادل سایر استانداردهای زبان درآورند. همچنین این ابزار این امکان را میدهد که بدانند چگونه میتوانند بهترین مسیر را برای تقویت مهارتهای زبانی خود ادامه دهند تا در راه مهاجرت به کانادا ادامه مسیر بدهند. از طریق لینک زیر میتوانید از ابزار معادل ساز نمرات آزمونهای زبان مختلف استفاده نمایید:

http://www.cic.gc.ca/english/resources/tools/language/charts.asp

مهارت زبانی لازم برای سیستم اکسپرس اینتری

تمامی افرادی که بمنظور مهاجرت وارد فرآیند اکسپرس انتری CIC میشوند میبایست تواناییهای زبانی خود را اثبات نمایند. همچنین امتیاز اضافه ای ممکن است برای کاندیداهایی که در هر دو زبان انگلیسی و فرانسه مهارت دارند در نظر گرفته شود. افرادی که برای برنامه نیروی متخصص فدرال FSWP اقدام میکنند میبایست حداقلی از تواناییهای زبانی خود در هر 4 مهارت را داشته باشند که این نمره حداقل در سیستم CLB برابر با 7 در نظر گرفته شده که معادل Adequate-intermediate میباشد.

 برای افرادی که از طریق Federal Skilled Trade Program یا همان FSTP برای مهاجرت اقدام میکنند انتظارات مهارتهای زبانی کمتر است و به این قرار میباشد که در مهارتهای گفتاری و شنیداری یعنی Speaking & Listening میبایست در سیستم CLB حداقل 5 را کسب کنند و در مورد درک مطلب و مهارت نوشتاری یعنی Reading & Writing میبایست حداقل نمره 4 را کسب کنند.

 در مورد Canadian Experience Class یا افرادی که سابقه کار در کانادا داشته اند برای افرادی که کد NOC آنها در طبقه 0 و یا A طبقه بندی میشود مهارتهای زبانی برابر با 7 به بالا در سیستم CLB مورد نیاز است و برای افرادی که کد NOC آنها در گروهB  طبقه بندی میشود نمره 5 از متقاضیان خواسته میشود.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.