9 شغل موردنیاز مبرم در انتاریو
20 جولای 2021 - 19:30
بازدید 12
0

این مشاغل به دلیل همه گیری کرونا در انتاریو رونق یافته و به نیروی کار نیاز دارند دولت فدرال کانادا اخیراً در مورد تأثیر کووید19 بر نیروی کار در هر استان، تحقیقاتی انجام داده است. در انتاریو، مجموعاً 109 شغل شاهد پیشرفت بوده اند که از بین آنها، 9 مورد به عنوان مشاغل موردنیاز مبرم […]

ارسال توسط :
پ
پ

این مشاغل به دلیل همه گیری کرونا در انتاریو رونق یافته و به نیروی کار نیاز دارند

دولت فدرال کانادا اخیراً در مورد تأثیر کووید19 بر نیروی کار در هر استان، تحقیقاتی انجام داده است. در انتاریو، مجموعاً 109 شغل شاهد پیشرفت بوده اند که از بین آنها، 9 مورد به عنوان مشاغل موردنیاز مبرم در این استان به حساب می‌آیند. این مشاغل همراه با «کد شغلی» (NOC) در ادامه ذکر شده است.

 

1. مدیران تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی (کد شغلی 0124)

در طول همه گیری، صنعت تبلیغات و مارکتینگ به طور چشم گیری به صورت دیجیتال در آمده است. این امر باعث رونق مشاغل و ایجاد فرصت‌های شغلی از جمله مدیریت تبلیغات و بازاریابی شده است. بنابراین، افرادی که با روش‌های نوین بازاریابی و تبلیغات در زمینه‌های مختلف آشنایی دارند، در انتاریو موردنیاز مبرم خواهند بود.

 

2. مدیران سیستم‌های رایانه‌ای و اطلاعاتی (کد شغلی 0213)

بسیاری از شرکت‌ها قصد دارند دورکاری را برای مدت طولانی، حتی پس از دوران کرونا، انجام دهند. به علاوه، خدمات مجازی (از جمله بیزینس الکترونیک، نوبت دهی پزشکی ، ورکشاپ‌های شغلی، و …) به کارمندان بخش فناوری اطلاعات (IT) نیازمند است. بدین ترتیب، مشاغل مدیریت «IT» در حال افزایش بوده، و تقاضای چشم‌گیری برای متخصصان و کارمندان سیستم‌های کامپیوتری و فنی به وجود آمده است.

 

3. زیست شناسان و دانشمندان مرتبط (کد شغلی 2121)

این افراد شامل ایمونولوژیست‌ها (متخصصان ایمنی بدن)، ویروس شناسان، کارمندان بیو انفورماتیک (اطلاعات زیستی)، و داروسازانی می‌باشند که در حال تحقیق روی کووید19 هستند. افزایش آگاهی این افراد در مورد گونه‌های قبلی ویروس، باعث رشد تحقیقات و تولیدات واکسن‌ها و روش‌های درمانی جدید خواهد شد. این امر به طور مستقیم بر افزایش فرصت‌های شغلی در بخش‌های مربوط، تأثیر خواهد داشت.

 

4. تحلیلگران و مشاوران سیستم‌های اطلاعاتی (کد شغلی 2171)

مانند سایر مشاغل «IT»، تحلیلگران و مشاوران سیستم‌های اطلاعاتی برای کمک به دورکاری بسیار مهم هستند. این افراد در دوران محدودیت‌های کووید19 در انتاریو، نیروی کار حیاتی به شمار می‌آیند. به علاوه، افزایش استفاده از خدمات آنلاین و هوش مصنوعی، نیاز به تحلیلگران «IT» را نیز افزایش خواهد داد.

 

5. تحلیلگران و مدیران دیتابیس (database) (کد شغلی 2172)

در طول همه گیری کرونا، دولت انتاریو و سایر سازمان‌ها تجزیه و تحلیل داده‌های مربوط به کووید19 را در اولویت قرار داده اند. علاوه بر این، به دنبال تقاضای بیشتر برای خدمات مجازی بهداشتی، نیاز مبرمی به جمع آوری، ذخیره، و مدیریت داده‌ها وجود دارد. استفاده روز افزون از سیستم‌های آنلاین باعث افزایش فرصت‌های شغلی در این مشاغل خواهد شد.

 

6. برنامه نویسان رایانه و توسعه دهندگان رسانه‌های تعاملی (کد شغلی 2174)

مشاغل بسیاری از این کارمندان به دلیل ماهیت کار آنها، برای دورکاری تنظیم شده است. افزایش تقاضا برای محصولات و خدمات دیجیتالی، رشد دو چندان فرصت‌‌های شغلی از این قبیل را در پی خواهد داشت. دولت انتاریو همچنین در حال همکاری با سازمان‌های مختلف برای ایجاد زیرساخت‌های دیجیتال برای یادگیری آنلاین است.

 

7. طراحان و توسعه دهندگان وب (کد شغلی 2175)

این افراد در ساخت وبسایت‌های مرتبط با کووید19، با هدف انتشار اطلاعات یکپارچه، حیاتی هستند. بسیاری از این کارمندان قابلیت دورکاری را دارند. افزایش خرید آنلاین از جمله مواردی است که باعث ایجاد نیاز مبرم به طراحان و توسعه دهندگان وب خواهد شد.

 

8. تکنسین‌های لابراتوار پزشکی (کد شغلی 3211)

حتی قبل از دوران کرونا، کمبود نیروی کار در بخش فناوری لابراتوار وجود داشت. شیوع همه گیری باعث افزایش نیاز به کارمندان در این زمینه شده است. انتاریو در حال راه اندازی برنامه جدیدی برای بهبود زیرساخت‌های شغلی برای تکنسین‌های لابراتوار پزشکی و دستیاران آنها می‌باشد. فارغ التحصیلان در کانادا، تأثیر شایانی در تقویت این بخش خواهد داشت.

 

9. طراحان و تصویرگران گرافیک (کد شغلی 5241)

با افزایش تولید محصولات دیجیتالی، فرصت‌های شغلی بیشتری برای طراحان گرافیک و تصویرگران فراهم شده است. در حال حاضر، نیاز مبرمی به این افراد با هدف تولید محتوا برای سیستم‌عامل‌های بیزینس، بانکداری، و آموزش الکترونیک وجود دارد.

 

مهاجرت به انتاریو برای مشاغل مذکور

تمامی این 9 شغل در دسته «نیروی کار متخصص» قرار می‌گیرند؛ از این رو، متقاضیان مهاجرت به انتاریو، قادرند برای یکی از برنامه‌های تحت مدیریت اکسپرس انتری، درخواست خود را ارسال کنند:

 • «برنامه نیروی کار متخصص فدرال» (FSWP)
 • «برنامه نیروی کار ماهر فدرال» (FSTP)
 • «برنامه تجربه کانادایی» (CEC)

 

شاخه‌های مختلف تحت «برنامه انتخاب استانی انتاریو» (OINP) نیز برای متقاضیان در دسترس است:

 • «زیرشاخه نیروی انسانی مورد نیاز مبرم» (HCPS)
 • شاخه «پیشنهاد شغلی کارفرما» و «پایلوت مهاجرت منطقه‌ای»
 • زیرشاخه نیروی کار خارجی
 • زیرشاخه دانشجویان بین الملل
 • زیرشاخه مهارت‌های موردنیاز

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.