6 سپتامبر، دور دوم قرعه کشی اسپانسر کردن پدر و مادر در سال ۲۰۱۷
05 سپتامبر 2017 - 19:43
بازدید 15
0

وزارت مهاجرت، شهروندی، پناهندگی کانادا در تاریخ 6 سپتامبر 2017 دور جدیدی از قرعه کشی اسپانسر پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ را اعلام خواهد کرد.  گفتنی است که این دور از قرعه کشی دریافت پرونده های اسپانسرشیپی پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ، دومین دور در سال 2017 است که از فردا 6 سپتامبر شروع خواهد شد […]

ارسال توسط :
پ
پ

وزارت مهاجرت، شهروندی، پناهندگی کانادا در تاریخ 6 سپتامبر 2017 دور جدیدی از قرعه کشی اسپانسر پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ را اعلام خواهد کرد. 

گفتنی است که این دور از قرعه کشی دریافت پرونده های اسپانسرشیپی پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ، دومین دور در سال 2017 است که از فردا 6 سپتامبر شروع خواهد شد و به مدت چند روز ادامه خواهد داشت. 

متقاضیانی که در دور اول قرعه کشی 25 آوریل، دعوت نامه دریافت نکردند، فردا فرصت جدیدی خواهند داشت تا در این سری از قرعه کشی دعوت نامه دریافت کنند.

دومین دور قرعه کشی از میان متقاضیانی خواهد بود که پیش از این تمایل نامه (Expression of Interest)  خود برای اسپانسر کردن پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ را ارسال کرده اند و نام آنها در بانک اطلاعاتی وزارت مهاجرت از قبل وجود داشته است اما در دور قبل دعوت نامه برای اینکه مدارک خود را ارسال کنند، دریافت نکرده اند.

متقاضیانی که در قرعه کشی فردا دعوت نامه دریافت می کنند، تا 8 دسامبر فرصت دارند که مدارک خود را ارسال کنند.

دو گروه از متقاضیان در قرعه کشی فردا دعوت نامه دریافت نمی کنند:

  1. افرادی که در اولین دور قرعه کشی دعوت نامه دریافت کردند و تا 4 آگوست فرصت ارسال مدارک داشتند، اما مدارک خود را ارسال نکردند.
  2. افرادی که فرم تمایل نامه (Expression of Interest) برای اسپانسر کردن را تکمیل نکرده اند.

پیش از این نیز نماینده وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا اعلام کرده بود که این دپارتمان فرصت دوباره ای به متقاضیانی که می خواهند اسپانسر پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ خود شوند، خواهد داد.

در ژانویه ۲۰۱۷ وزارت مهاجرت کانادا رویکرد جدیدی برای دریافت درخواست های شهروندان و مقیمان کانادایی مبنی بر اسپانسر شدن والدین یا پدربزرگ و مادر بزرگ خود در نظر گرفت. به همین منظور فرم درخواست روی سایت قرار گرفت که افرادی که تمایل دارند اسپانسر پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ خود شوند، فرم را تکمیل کنند و در بانک اطلاعاتی قرار گیرند و از این میان ۱۰ هزار نفر به طور تصادفی انتخاب شدند.

افرادای که در بازه زمانی ۳ ژانویه تا ۲ فوریه این فرم را کامل کرده بودند، در سیستم بانک اطلاعات قرار گرفتند و در تاریخ ۲۵ آوریل وزارت مهاجرت ۱۰ هزار متقاضی از مجموع ۹۵ هزار متقاضی را به طور تصادفی انتخاب کرد و دعوت نامه ای برای ثبت درخواست اسپانسرشیپی برای این ۱۰ هزار فرستاده شد. کسانی که دعوت نامه ارسال درخواست را دریافت کرده بودند، ۹۰ روز فرصت داشتند تا درخواست اسپانسر شیپی خود را ارسال کنند.

وزارت مهاجرت در روز پنجشنبه ۸ ژوئن اعلام کرد که از میان ۱۰ هزار متقاضی که برای آنها دعوت نامه صادر شده بود، تنها ۷۰۰ پرونده اسپانسرشیپی دریافت شده است، بنابراین چون پرونده های دریافت شده به حد نصاب ظرفیت نرسیده است، وزارت مهاجرت  تصمیم گرفته است برای تکمیل ظرفیت این برنامه، فرصتی دیگر به سایر کسانی که نام آنها در بانک اطلاعاتی وجود دارد، بدهد.

شرایط اسپانسرشیپ پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ: 

متقاضی باید شهروند کانادا یا دارای اقامت دائم کانادا باشد.
• متقاضی باید حداقل ۱۸ سال داشته باشد.
• متقاضی باید حداقل میزان درآمد را در کاناد داشته باشد. (جدول میزان درآمد قابل قبول برای دولت فدرالجدول میزان درآمد قابل قبول برای دولت کبک)
• متقاضی باید تعهدنامه مبنی بر تامین مالی فرد اسپانسر شونده را امضا کند. 

 فرم های اسپانسر شیپ را اینجا بیابید. 

کنپارس برای افرادی که مایل هستند از خدمات این شرکت برای عقد قرارداد اسپانسرشیپ پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ استفاده کنند، برای زمان محدود تخفیف ویژه در نظر خواهد گرفت.

 منبع خبر: CIC

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.