5 روش مهاجرتی محبوب کانادا در سال 2021
04 اکتبر 2021 - 3:13
بازدید 835
14
کانادا از سال ۲۰۱۴، در صدور اقامت دائم برای نیروی متخصص و سرمایه‌گذاران فعال بوده به‌طوری‌که در حال حاضر بیش از هفتاد روش مهاجرت به کانادا وجود دارد که منجر به اقامت دائم می‌شوند.
ارسال توسط :
پ
پ

کانادا یکی از مقاصد مورد علاقۀ بسیاری از مهاجران برای اقامت و کار است. اینکه کدام روش بهترین برای مهاجرت است، بستگی به شرایط متقاضی دارد و ممکن است بیش از یک روش باشد.

برای هر متقاضی با توجه به شرایط وی، بهترین مسیر مهاجرت در نظر گرفته می‌شود. ممکن است فردی از طریق روشی اقدام کرده و موفق به دریافت اقامت کانادا شده باشد اما همان روش برای فرد دیگری مناسب نباشد.

در زیر پنج روش پرطرفدار مهاجرتی در سال ۲۰۲۱ آمده است.

۱٫ اکسپرس انتری

اکسپرس انتری یکی از مطلوب‌ترین سیستم‌های مهاجرت در کانادا است که به بسیاری از نیروهای متخصص در داخل و خارج از کانادا کمک کرده است تا اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

اکسپرس انتری سیستمی است که متقاضیان را از نظر سن، تحصیلات، تجربه کار و دانش زبانی رتبه‌بندی می‌کند و بهترین کاندیداها را بر اساس امتیازشان برای دریافت دعوت‌نامه برای درخواست اقامت دائم انتخاب می‌کند.

معمولاً درخواست‌ها ظرف شش ماه یا کمتر پردازش می‌شوند و یکی از سریع‌ترین فرایندهای پردازش را دارند.

اعضای خانوادۀ متقاضیِ موفق می‌توانند او را همراهی کنند.

۲٫ اسپانسرشیپ خانواده

همبستگی خانواده سنگ بنای سیاست مهاجرت کانادا است. خانواده‌های کانادایی می‌توانند اسپانسرِ بستگان خود برای ورود و حضور دائمشان در کانادا شوند.

برای اسپانسر شدن برای بستگان، متقاضی باید شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد.

بستگانی که متقاضی می‌تواند اسپانسرشان شود عبارتند از: همسر و فرزندانِ زیر ۲۲ سال.

در حال حاضر اسپانسرشیپیِ پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ دیگر پذیرفته نمی‌شود، با این حال می‌توان آنها را تحت برنامه سوپر ویزا به کانادا آورد.

۳٫ برنامه مهاجرت استانی (PNP)

برنامه‌های مهاجرت استانی بخشی رو به رشد و جدایی‌ناپذیر از سیاست مهاجرت کانادا هستند به گونه‌ای که انتظار می‌رود بیش از دویست هزار متقاضیِ اقامت دائم از طریق این برنامه‌ها بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ وارد کانادا شوند.

در سال‌های اخیر دولت کانادا به‌طور مداوم تخصیص سالانۀ پذیرش مهاجر استان‌ها را افزایش داده که نشان‌دهنده اهمیت روزافزونِ برنامه مهاجرت استانی در چشم‌انداز کلی مهاجرت کانادا است.

کانادا در حال حاضر دارای سیزده استان و قلمرو است که از میان آنها، یازده استان دارای برنامه مهاجرت استانی فعال هستند.

استان‌های کانادا مانند آلبرتا، انتاریو، بریتیش کلمبیا برنامه‌های مهاجرتی خود را توسعه داده و سرعت بخشیده‌اند. برنامه‌های مهاجرت استانی به هریک از استان‌ها اجازه می‌دهند افرادی را برای مهاجرت انتخاب کنند که نیازهای منحصر به فرد آن استان را برآورده می‌سازند.

با این حال هر یک از برنامه‌های مهاجرت استانی عموماً شرایط خاص خود را دارند، از جمله مستلزم آن هستند که متقاضیان پس از ورود به کانادا، در استان مربوطه اقامت داشته باشند.

علاوه بر این، متقاضیان برای واجد شرایط بودن برای بیشتر این برنامه‌ها، نیاز به پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی از همان استان دارند.

مهم‌ترین خصوصیت برنامه‌های مهاجرت استانی ارتباط آنها با برنامه‌های اقامت دائم کانادا است. این بدان معناست که اگر متقاضی در برنامه مهاجرت استانی موفق باشد، می‌تواند برای اقامت دائم درخواست دهد.

از عمده‌ترین استان‌های کانادا که در زمینه برنامه مهاجرت استانی موفق عمل کرده، می‌توان به ساسکاچوان اشاره کرد.

برنامه مهاجرتی ساسکاچوان “SNIP” نامیده می‌شود که از طریق آن مهاجران بسیاری از سراسر دنیا وارد این استان شده‌اند.

به همین دلیل ساسکاچوان از جمله استان‌های کاناداست که از نظر جمعیت و اقتصاد از رشد بالایی برخوردار است.

۴٫ مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

برنامه‌های مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری برای افراد با دارایی خالص بالا طراحی شده‌اند که دارای سابقه مدیریت در یک شغل تجاری در خارج از کانادا هستند.

سرمایه‌گذاریِ صاحبان مجرب مشاغل در اقتصاد کانادا، به رشد و رفاه کلی کانادا کمک می‌کند.

اساساً دو برنامه سرمایه‌گذاری در کانادا وجود دارد: برنامه سرمایه‌گذاری فدرال و برنامه کبک.

هر دو برنامه تا حدودی مشابه هم و مستلزم آن هستند.

متقاضیان می‌بایست دارایی خالص بالایی داشته باشند و سرمایه‌گذاری بزرگی را در یک صندوق سرمایه‌گذاریِ تأیید شده برای یک دوره پنج ساله انجام دهند.

مهاجران سرمایه‌گذار می‌توانند همسر و فرزندان خود را به عنوان وابستگان همراه بیاورند.

۵٫ پایلوت مهاجرت روستایی شمال (RNIP)

“پایلوت مهاجرت روستایی شمال” برنامه‌ای است که برای ارتقاء جوامع کوچک‌تر از طریق مهاجرتِ اقتصادی طراحی شده و مسیری را برای اقامت دائم برای بخشی از نیروی کار خارجی ایجاد می‌کند که مایل به کار و زندگی در این جوامع هستند.

اگر متقاضی شرایط خاص جوامعِ دخیل در این برنامه و الزامات دیگر را داشته باشد، می‌تواند درخواست خود برای اقامت دائم را به محض دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در این جوامع، ارسال کند.

جوامع و شهرهای کوچکِ استان‌هایی که در برنامه پایلوت مهاجرت روستایی شمال دخیل‌اند عبارت‌اند از:

  •  انتاریو
  •  منیتوبا
  •  ساسکاچوان
  •  آلبرتا
  •  بریتیش کلمبیا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.