15 دسامبر، آخرین مهلت تعویض لاستیک های تابستانی
13 دسامبر 2018 - 22:17
بازدید 216
7

زمستان زودرس امسال مدتی ست که از راه رسیده است و همه کسانی که خودرو دارند خوب می دانند که لاستیک ها بیش از کمربند ایمنی و کیسه های هوا در حفظ امنیت اتومبیل اهمیت دارند. طبق قانون در هر یک از استان های کانادا برای ایمنی بیشتر، تمامی وسایل نقلیه در زمان های خاصی […]

ارسال توسط :
پ
پ

زمستان زودرس امسال مدتی ست که از راه رسیده است و همه کسانی که خودرو دارند خوب می دانند که لاستیک ها بیش از کمربند ایمنی و کیسه های هوا در حفظ امنیت اتومبیل اهمیت دارند.

طبق قانون در هر یک از استان های کانادا برای ایمنی بیشتر، تمامی وسایل نقلیه در زمان های خاصی باید نسبت به تعویض لاستیک های تابستانی به زمستانی و پس از آن زمستانی به تابستانی اقدام کنند. در برخی استان ها تنها استفاده از لاستیک های مخصوص برف اجازه داده شده و در برخی دیگر زنجیر چرخ و یا حتی لاستیک های مخصوص نیز قابل استفاده هستند.

برخی تصور می کنند که استفاده از لاستیک های چهار فصل بسیار مقرون به صرفه است اما لاستیک های زمستانی به دلیل جنس نرم مواد اولیه و داشتن عاج های زبرتر اصطکاک بیشتری بر سطوح خشک، سرد و یخ زده خیابان ها ایجاد می کنند و در شرایط آب و هوایی کانادا از لاستیک های «چهار فصل» بهتر عمل می کنند. به علاه، مطالعات وزارت راه و ترابری استان کبک نشان می دهد که لاستیک های زمستانی مناسب، قدرت ترمز را نسبت به لاستیک های چهارفصل تا بیش از ۲۵ درصد افزایش می دهند که این امر خطر تصادفات را تا حدود ۳۸ درصد کاهش می دهد.

در سال 2008، استان کبک قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن تمام وسایل نقلیه مسافربری باید در فاصله زمانی ۱۵ دسامبر تا ۱۵ مارچ به تجهیزات مناسب زمستانی مجهز شوند. نتایج پس از اجرای این قانون حاکی از بهبود ۵ درصدی در آمار تصادفات جاده ای بود. کاهش حوادث و تصادفات منجر به کاهش هزینه های بیمه ای می گردد. همچنین بعضی از شرکت های بیمه تخفیفات ویژه ای برای اتومبیل هایی که به لاستیک های زمستانی مجهز باشند، قائل می شوند.

آخرین فرصت تعویض لاستیک اتومبیل ها 15 دسامبر 2018 می باشد و لاستیک های زمستانی بایستی تا 15 مارس 2019 مورد استفاده قرار گیرند.

جریمه عدم تعویض لاستیک یا داشتن لاستیک نامناسب 200 تا 400 دلار خواهد بود.

مرکز امنیت راه ها و جاده ها از رانندگان درخواست کرده است که برای تعویض لاستیک ها در سال آینده از اول دسامبر اقدام کنند. مرکز راهنمایی و رانندگی استان کبک نیز به رانندگان توصیه کرده است که تعویض لاستیک ها را به آخرین مهلت اعلام شده موکول نکنند و هر چه سریعتر این مهم را انجام دهند. همچنین توصیه نمی شود که در ماه های گرم سال از لاستیک های زمستانی استفاده شود چرا که لایه نرم مواد اولیه لاستیک در هوای گرم از بین می رود.

منبع خبر 

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.