12 شغل موردنیاز مبرم در آلبرتا
01 آگوست 2021 - 13:00
بازدید 17
0

این مشاغل به دلیل همه گیری کرونا در آلبرتا رونق یافته و به نیروی کار نیاز دارند دولت فدرال کانادا اخیراً در مورد تأثیر کووید19 بر نیروی کار در هر استان، تحقیقاتی انجام داده است. در آلبرتا، 12 شغل موردنیاز مبرم وجود دارد. این مشاغل همراه با «کد شغلی» (NOC) در ادامه ذکر شده است. […]

ارسال توسط :
پ
پ

این مشاغل به دلیل همه گیری کرونا در آلبرتا رونق یافته و به نیروی کار نیاز دارند

دولت فدرال کانادا اخیراً در مورد تأثیر کووید19 بر نیروی کار در هر استان، تحقیقاتی انجام داده است. در آلبرتا، 12 شغل موردنیاز مبرم وجود دارد. این مشاغل همراه با «کد شغلی» (NOC) در ادامه ذکر شده است.

1. مدیران سیستم‌های رایانه‌ای و اطلاعاتی (کد شغلی 0213)

این متخصصان بر فعالیت‌های سازمان‌هایی که از نرم افزارهای دیجیتال و سایر سیستم‌های اطلاعاتی استفاده می‌کنند، نظارت دارند. بخش فناوری اطلاعات (IT) در حال گسترش بوده، و تقاضای چشم‌گیری برای متخصصان و کارمندان سیستم‌های کامپیوتری و فنی به وجود آمده است. در آلبرتا، این مشاغل حتی در طول همه گیری نیز رونق داشته اند.

2. افسران بیمه، مهاجرت، خدمات مرزی، و غیره (کد شغلی 1228)

شیوع همه گیری منجر به افزایش درخواست‌های مربوط به خدمات دولتی مانند بیمه اشتغال و «کمک هزینه مالی دولت کانادا» (CERB) شده است. کارمندان این ادارات، استخدام دولت بوده و بر قوانین مربوط به مالیات، بیمه اشتغال، مهاجرت، گمرک، عبور از مرز، و غیره، نظارت دارند. این مشاغل در سال 2020، در مقایسه با سال 2019، رونق یافته، و تقاضا برای آنها افزایش یافته است.

3. تحلیلگران و مشاوران سیستم‌های اطلاعاتی (کد شغلی 2171)

این متخصصان بر عملکرد سیستم‌ها نظارت داشته و مشاره مربوط به آن را ارائه می‌دهند. امکان دورکاری و خوداشتغالی نیز برای آنها وجود دارد. در ماه آوریل 2020، اشتغال در این زمینه 47 درصد رشد داشته است.

4. تحلیلگران و مدیران دیتابیس (database) (کد شغلی 2172)

این افراد که معمولاً در شرکت‌های مشاوره «IT» فعالیت می‌کنند، تجزیه و تحلیل داده‌های شرکت‌های مختلف را به عهده دارند. سطح اشتغال تحلیلگران و مدیران دیتابیس در طول سال 2020، افزایش یافته است.

5. مهندسان و طراحان نرم افزار (کد شغلی 2173)

مهندسان و طراحان نرم افزار اغلب در بخش مشاوره «IT» و شرکت‌های تحقیقاتی، مشغول به کار هستند. همچنین ممکن است مشاغل آزاد داشته باشند. صنعت فناوری آلبرتا طی سال‌های اخیر، رشد قابل توجهی داشته است. بیش از 400 شرکت فناوری در «کلگری» وجود دارد که شامل 2000 فرصت شغلی است.

6. بازرسان ساختمانی (کد شغلی 2264)

این بازرسان، بر زیرساخت‌های موجود و موارد جدید نظارت می‌کنند، و توسط دولت‌‌های استانی، شرکت‌های ساخت و ساز، و شرکت‌های مشاوره معماری و مهندسی عمران استخدام می‌شوند. همچنین ممکن است مشاغل آزاد داشته باشند. اشتغال آنها در سال گذشته، 24 درصد افزایش یافته است.

7. سرپرستاران (کدشغلی 3011)

«nursing supervisor»ها بر فعالیت «پرستاران دارای مجوز» (RN) نظارت می‌کنند. همه گیری کرونا منجر به افزایش تقاضا برای این افراد شده است. دانشگاه «Mount Royal» آلبرتا در حال گسترش زیرساخت‌های خود برای آموزش پرستاران بین الملل است، که به اشتغال مهاجران در آلبرتا کمک خواهد کرد.

8. داروسازان (کد شغلی 3131)

داروسازان خدمات مشاوره‌ای را به کارمندان مراقبت‌های بهداشتی ارائه می‌دهند. آنها ممکن است در داروخانه‌های خصوصی یا شرکت‌های داروسازی دولتی، مشغول به کار شوند. همچنین، امکان خوداشتغالی برای آنها وجود دارد. در ماه آوریل 2020، اشتغال داروسازان 14 درصد افزایش یافت.

9. مشاوران خانواده، ازدواج، و غیره (کد شغلی 4153)

این افراد در مراکز مشاوره، سازمان‌های دولتی، یا به صورت آزاد کار می‌کنند. با توجه به اینکه کووید19 سلامت روانی افراد را تحت تأثیر قرار داده، تقاضا برای مشاوران افزایش یافته است. میزان اشتغال این افراد در سال گذشته، 66 درصد رشد داشته است.

10. محققان و مشاوران سلامت (کدشغلی 4165)

محققان و مشاوران سلامت با تهیه گزارش، بر قوانین بخش مراقبت‌های بهداشتی نظارت می‌کنند. این افراد اغلب توسط دولت، مؤسسات مشاوره، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، و سازمان‌های غیردولتی و بین المللی استخدام می‌شوند. میزان اشتغال آنها در ماه آوریل سال گذشته، 24 درصد افزایش یافته است.

11. کارمندان خدمات اجتماعی (کد شغلی 4212)

این کارمندان به مشتریان در حل مشکلات شخصی و اجتماعی کمک می‌کنند. آنها برای سازمان‌های دولتی، سازمان‌های بهداشت روانی، و سایر مؤسسات کار می‌کنند. با توجه به تأثیرات کووید19، تقاضا برای مددکاران و کارمندان اجتماعی افزایش یافته است.

12. پیمانکاران، نصابان، تعمیرکاران، و سرویس دهندگان (کد شغلی 7205)

این متخصصان بر فعالیت افراد در حرفه‌های مختلف از جمله صنایع سنگ تراشی و گچ کاری، نظارت می‌کنند. آنها در طیف گسترده‌ای از مؤسسات مشغول به کار بوده، یا ممکن است خوداشتغال باشند. میزان اشتغال این افراد در ماه آوریل 2020، نسبت به سال قبل، 65 درصد بیشتر بود.

 

مهاجرت به آلبرتا برای مشاغل مذکور

تمامی این 9 شغل در دسته «نیروی کار متخصص» قرار می‌گیرند؛ از این رو، متقاضیان مهاجرت به آلبرتا، قادرند برای یکی از برنامه‌های تحت مدیریت اکسپرس انتری، درخواست خود را ارسال کنند:

  • «برنامه نیروی کار متخصص فدرال» (FSWP)
  • «برنامه نیروی کار ماهر فدرال» (FSTP)
  • «برنامه تجربه کانادایی» (CEC)

به علاوه، «اکسپرس انتری آلبرتا» به عنوان یک «برنامه انتخاب استانی» (PNP)، در دسترس است. متقاضیان این برنامه به حداقل امتیاز 300 نیاز دارند.

«زیرشاخه فرصت‌های آلبرتا» (Alberta Opportunity Stream) نیز برای نیروی کار تخصصی در مشاغل واجد شرایط، در دسترس است. متقاضیان باید 6 ماه سابقه کار 30 ساعت در هفته را داشته باشند.  

مشاغل مذکوری که در بخش مراقبت‌های بهداشتی قرار می‌گیرند، همچنین از طریق زیرشاخه «نیروی کار حیاتی» تحت 6 مسر مهاجرتی جدید، قابل دسترسی هستند. ارسال درخواست در این برنامه موقت، تا 5 نوامبر (یا تا تکمیل ظرفیت) امکان پذیر است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.