گزارش انتخاب‌های استانی (PNP) در جون ۲۰۲۲
08 جولای 2022 - 22:21
بازدید 509
9
ماه جون بیش از ۳۰۰ دعوتنامه درخواست از طریق برنامه‌های استانی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا صادر شد
ارسال توسط :
پ
پ

ماه جون بیش از ۳۰۰ دعوتنامه درخواست از طریق برنامه‌های استانی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا صادر شد

برنامه‌ انتخاب استانی کانادا (Provincial Nominee Programs)، یک برنامه مهاجرتی است که به طور مشترک توسط دولت‌های فدرال، استانی و منطقه‌ای اداره می‌شود. این برنامه برای استان‌ها و مناطق کانادا این فرصت را فراهم می‌کند تا به منظور رفع نیازهای بازار کار و اهداف توسعه اقتصادی گروه‌های مهاجرتی خود را ایجاد کنند.

کانادا برنامه انتخاب استانی یا همانPNP  را در سال ۱۹۹۸ به منظور گسترش یکنواخت مزایای مهاجرت بین استان‌ها و تشویق به مهاجرت به استان‌های کوچک و مناطق کم جمعیت راه اندازی کرد. امروزه برنامه مهاجرت استانی سهم قابل توجهی از مهاجرت اقتصادی به اکثر استان‌ها و مناطق کانادا را به خود اختصاص می‌دهد. در واقع، بسیاری از استان‌های کوچک کانادا مانند نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد، نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، منیتوبا و ساسکاچوان برای برآورد نیازهای جمعیتی و نیروی کار خود به این برنامه وابسته هستند. انتظار می رود تا سال ۲۰۲۴، برنامه‌های مهاجرت استانی به تنهایی منجر به پذیرش بیش از ۹۳ هزار مهاجر اقامت دائم در سال شوند.

برنامه‌های انتخاب استانی مرتبط با اکسپرس انتری

اکثر استان‌ها و مناطق حداقل یک برنامه انتخاب استانی دارند که با سیستم اکسپرس انتری فدرال همسو هستند، اکسپرس انتری فدرال سیستم مدیریتی کانادا برای سه برنامه مهاجرتی یعنی تجربه کانادایی (Canadian Experience Class) برنامه نیروی متخصص فدرال (Federal Skilled Worker Program) و برنامه نیروی کار فنی فدرال (Federal Skilled Trade Program) است. برنامه‌های انتخاب استانی مرتبط با اکسپرس انتری که به عنوان PNP های برتر(enhanced) نیز شناخته می‌شوند، به اداره مهاجرت هر استانی اجازه می‌دهند تا متقاضیانی که در سیستم اکسپرس انتری پروفایل دارند را انتخاب و برای آنها دعوتنامه ارسال کنند. متقاضیان اکسپرس انتری که گواهی استانی دریافت کنند، به طور خودکار ۶۰۰ امتیاز در سیستم جامع رتبه‌بندی (CRS) به امتیاز پایه آنها اضافه می‌شود.

در ماه ژوئن، ۱۵۶۸ متقاضی در دو انتخاب جداگانه اکسپرس انتری ویژه برنامه انتخاب استانی دعوتنامه دریافت کردند. در حال حاضر، صدور دعوتنامه‌ برای متقاضیان برنامه‌های نیروی کار متخصص فدرال و تجربه کانادایی به حالت تعلیق در آمده‌اند تا به انباشت درخواست‌های معوقه اکسپرس انتری ناشی از چالش‌های اداری دوران همه‌گیری رسیدگی شود. با این حال، شان فریزر، وزیر مهاجرت کانادا هفته گذشته در مصاحبه‌ای اختصاصی با سی آی سی نیوز اعلام کرد که دعوتنامه‌های اکسپرس انتری برای متقاضیان این دو برنامه از تاریخ ۶ جولای از سر گرفته می‌شود. وزیر همچنین اظهار داشت که اکثر درخواست‌های جدید اکسپرس انتری در چارچوب استاندارد خدمات شش ماهه اداره مهاجرت پردازش خواهند شد.

آلبرتا

در ماه ژوئن، آلبرتا نتایج انتخاب برنامه مهاجرتی برتر آلبرتا یا AAIP (Alberta Advantage Immigration Program) را منتشر کرد، در ۱۶ ژوئن استان از ۱۵۰ متقاضی دعوت کرد تا برای برنامه استانی تحت سیستم اکسپرس انتری آلبرتا درخواست دهند. متقاضیان دعوت شده به حداقل امتیاز ۳۰۶ در سیستم جامع رتبه‌بندی نیاز داشتند.

برای اطلاعات بیشتر بخوانید:

نام و برنامه‌های مهاجرتی جدید آلبرتا

بریتیش کلمبیا

برنامه انتخاب استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) انتخاب‌های هفتگی برگزار کرده و برای متقاضیان با امتیاز بالا در برنامه انتخاب استانی تحت اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا، مهاجرت از طریق تخصص (Skills Immigration)‌، برنامه نیروی کار فناوری (Tech streams) و برنامه آزمایشی کارآفرینی منطقه‌ای (Entrepreneur Regional Pilot) دعوت به عمل می‌آورد. در ماه ژوئن بیش از ۶۰۰ متقاضی از استان دعوتنامه دریافت کردند.

برای اطلاعات بیشتر بخوانید:

مسیرهای مهاجرتی بریتیش کلمبیا

منیتوبا

منیتوبا به طور منظم از طریق سه گروه نیروی کار متخصص در منیتوبا (Skilled Workers in Manitoba) ، آموزش بین الملل (International Education Stream) و نیروی کار متخصص خارجی (Skilled Workers Overseas) دعوتنامه صادر می‌کند. در مجموع ۱۴۶ توصیه نامه جهت تقاضا (Letters of Advice) صادر شد که از این تعداد ۳۴ مورد برای متقاضیانی بود که پروفایل اکسپرس انتری فعالی داشتند. به طور استثنایی، متقاضیان نیروی متخصص در منیتوبا در این انتخاب قرار نگرفتند.

دریک اقدام ویژه مهاجرتی برای اتباع اوکراینی، منیتوبا انتخاب‌های پروفایل اعلام علاقه‌مندی (Expression of Interest) را برای متقاضیان اوکراینی واجد شرایط برنامه مهاجرت استانی منیتوبا (MPNP) برگزار می‌کند. در ۲۱ جون، استان با صدور ۱۴ دعوتنامه، انتخابی از این دست را برگزار کرد.

برای اطلاعات بیشتر بخوانید:

آشنایی با مسیرهای مهاجرتی منیتوبا

انتاریو

برنامه انتخاب استانی انتاریو (OINP) نتایج ۹ انتخاب برگزار شده در ماه ژوئن را منتشر کرد.

دو انتخاب از طریق اکسپرس انتری نیروی کار متخصص فرانسوی زبان (Ontario’s Express Entry French-Speaking Skilled Worker) انتاریو برگزار شد. اولین انتخاب در ۹ ژوئن برگزار شد و استان برای ۱۵۳ متقاضی با حداقل امتیاز ۴۸۱ در مشاغل مورد هدف دعوتنامه صادر کرد. دومین انتخاب در تاریخ ۲۱ ژوئن برگزار شد و استان از ۳۵۶ متقاضی با حداقل امتیاز ۴۴۰ در مشاغل مورد هدف دعوت به عمل آورد.

این استان همچنین برای متقاضیانی که پیشنهاد شغلی از یک کارفرما داشتند یک هزارو ۷۲۱ دعوتنامه صادر کرده است. این انتخاب‌ها که برای گروه‌های نیروی کار خارجی، مهارت های مورد نیاز،  دانشجویان بین المللی و همچنین گروه تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکترا بود در تاریخ یکم و ۲۹ ژوئن برگزار شدند.

علاوه بر این، در ماه ژوئن اعلام شد که استان انتاریو از طریق برنامه انتخاب استانی پذیرای ۹ هزار و ۷۵۰ متقاضی برای سال ۲۰۲۲ خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر بخوانید:

آشنایی با مسیرهای مهاجرتی انتاریو

برنامه کارآفرینی انتاریو

جزیره پرنس ادوارد

انتخاب‌های برنامه انتخاب استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP) طبق برنامه‌ریزی ماهی یک بار برگزار می‌گردد. برای این برنامه ۱۶ ژوئن انتخابی برگزار و از ۱۲۷ متقاضی از گروه‌ کار (Labor Impact)  و اکسپرس انتری و همینطور ۹ متقاضی از گروه مشاغل مؤثر (Business Impact) دعوت به عمل آمد.

در صورت تماس با کنپارس از چه خدماتی بهره‌مند خواهید شد؟

⦁ مشاوره رایگان و حرفه‌ای با مشاورین باتجربه و کارآزموده کنپارس

⦁ بررسی شرایط متقاضی برای برنامه‌های مهاجرتی

⦁ بررسی شانس دریافت ویزا

⦁ بستن قرارداد با کنپارس

⦁ ارائه فهرست مدارک مورد نیاز

⦁ ارائه راهنمایی‌های لازم در زمینه مدارک و چگونگی تهیۀ آنها

⦁ جمع‌آوری مدارک افراد و استانداردسازی آنها

⦁ استانداردسازی رزومه کاری افراد در شبکه‌های اجتماعی(LinkedIn)

⦁ تکمیل فرم‌های درخواست

⦁ ثبت پرونده

⦁ پیگیری پرونده

⦁ اعلامِ به‌روزرسانی‌ها

⦁ همراهی با متقاضی تا دریافت نتیجۀ ویزا

⦁ در صورت رد ویزا، پیگیری و درخواست تجدید نظر (در صورت نیاز)

ارتباط با ما:

برای دریافت مشاوره رایگان و انواع خدمات مهاجرتی از طریق شرکت کنپارس می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۹۱۰۰۸۳۳۹ یا ۰۲۱۹۱۰۰۸۳۳۸ تماس گرفته، یا اطلاعات خود را از طریق چت آنلاین سایت یا دایرکت اینستاگرام ارسال کنید و یا اینکه  فرم ارزیابی رایگان ما را پر فرمایید تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته شود.

همچنین می‌توانید پرسش‌های خود را از طریق شماره‌های واتس اپ (+۱)۵۷۹۹۵۷۹۲۹۳ و ۹۰۳۴۹۴۱۴۵۶(+۹۸) ( کافیست همین حالا شماره تماس ها را لمس کنید ) از ما بپرسید و پاسخ آن‌ها را از طریق همین شماره‌ها دریافت کنید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

مراقب تشابه نام‌ها باشید! مارا با نام کنپارس به دوستان خود معرفی کنید.
This is default text for notification bar