کاهش جمعیت مقیمان موقت کانادا طی سه سال آینده 
03 آوریل 2024 - 8:43
بازدید 97
2

وزیر مهاجرت کانادا از کاهش سهم مقیمان موقت کانادا از ۶.۲ درصد به ۵ درصد طی سه سال آینده خبر داد وزیر مهاجرت مارک میلر کانادا روز پنج‌شنبه ۲۱ مارچ اعلام کرد که قصد دارد برای نخستین بار در تاریخ پس از سال‌ها پذیرش بالای مهاجران، تعداد نیروی کار موقت خارجی را کاهش دهد. دولت […]

ارسال توسط :
پ
پ

وزیر مهاجرت کانادا از کاهش سهم مقیمان موقت کانادا از ۶.۲ درصد به ۵ درصد طی سه سال آینده خبر داد

وزیر مهاجرت مارک میلر کانادا روز پنج‌شنبه ۲۱ مارچ اعلام کرد که قصد دارد برای نخستین بار در تاریخ پس از سال‌ها پذیرش بالای مهاجران، تعداد نیروی کار موقت خارجی را کاهش دهد.

دولت کانادا اعلام کرده است که از پاییز 2024 ظرفیت هدف پذیرش مقیمان موقت در طرح ظرفیت پذیرش سالانه (Immigration Levels Plan) در نظر گرفته می‌شود.

طرح ظرفیت پذیرش مهاجر، تعداد ساکنین دائمی جدیدی را که هر سال جهت ورود به کانادا پذیرفته می‌شوند برای سه سال آینده تعیین می‌کند.

تا کنون سطوح اقامت موقت در طرح ظرفیت پذیرش مهاجر در نظر گرفته نشده است.

وزیر جلسه‌ای با همتایان استانی تشکیل خواهد داد تا این اهداف سالانه برای تعداد ساکنان موقت مجاز به ورود به کانادا را تعیین کند.

جمعیت مقیم موقت کانادا به سرعت رشد کرده است و به 2.5 میلیون نفر رسیده است (6.2 درصد از کل جمعیت کانادا در سال 2023).

 افزایش شدید تعداد ساکنان موقت در کانادا تا حدی عامل اصلی بحران مسکن در کانادا بوده است، به طوری که اجاره بها و قیمت خانه در چند سال گذشته افزایش یافته و مسکن به طور فزاینده‌ای غیرقابل دسترس شده است.

به عنوان نقطه شروع، هدف اداره مهاجرت کاهش جمعیت مقیم موقت به 5 درصد در سه سال آینده خواهد بود.

پس از مشورت با همتایان استانی و منطقه‌ای و به عنوان بخشی از برنامه‌ریزی طرح ظرفیت پذیرش مهاجر سالانه، این تعداد در پاییز تایید خواهد شد.

وزیر تصریح کرد که هدف‌های پذیرش مهاجران قرار نیست یک محدودیت باشند. با این حال، ممکن است اداره مهاجرت (IRCC) در مناطق خاصی پذیرش درخواست‌ها را محدود کند.

تا به امروز، هیچ هدف یا سقفی برای ویزاهای صادر شده از طریق برنامه نیروی کار خارجی موقت (TFWP)، برنامه ویزای کار تجاری (IMP)، برنامه انتقال درون شرکتی (ICT) یا توافق‌نامه‌های تجاری، مانند توافقنامه کانادا-ایالات متحده-مکزیک (CUSMA) وجود نداشته است. 

البته، اوایل امسال محدودیتی در صدور تعداد اجازه‌های تحصیل برای دانشجویان بین المللی اعلام شد. 

همچنین میلر با اشاره به اینکه کانادا به نیروی کار موقت خارجی «معتاد» شده است گفت که افزایش پذیرش تعداد ساکنان موقت به طرح ظرفیت پذیرش مهاجر کمک می‌کند تا کشور رشد جمعیت را تثبیت کند.

وزیر افزود: «اخیراً حجم اقامت موقت کانادا به طور قابل توجهی افزایش یافته و اکنون به 2.5 میلیون نفر یا 6.2 درصد از جمعیت کشور در سال 2023 رسیده است. بنابراین، در طرح ظرفیت پذیرش حجم مناسبی از ساکنان موقتی که بتوانیم از آنان استقبال کنیم، در نظر خواهیم گرفت. هدف ما کاهش جمعیت مقیم موقت به 5 درصد در 3 سال آینده است.»

انتخاب‌های داخلی بیشتر برای اقامت دایم

بخشی از تثبیت رشد جمعیت کانادا شامل تغییراتی در نحوه انتخاب ساکنان دایمی جدید است.

میلر همچنین اعلام کرد که انتخاب‌های مهاجرتی داخلی بیشتری برگزار خواهند کرد و از همتایان استانی می‌خواهد که همین کار را برای تبدیل ساکنان موقت به ساکنان دایم انجام دهند.

وزیر مهاجرت بیان کرد: «به عنوان بخشی از تلاش‌هایمان برای انتقال ساکنان موقت به اقامت دایم، انتخاب‌های داخلی بیشتری خواهیم داشت و از استان‌ها و مناطقی که در برنامه انتخاب‌های استانی شرکت می‌کنند، می‌خواهیم همین کار را با تخصیص‌های استانی خود انجام دهند. این تلاش‌های ما را مجدداً هماهنگ می‌کند و مسیری را برای ماندن و کمک به اقتصاد کسانی که در کشور هستند، ایجاد می‌کند.»

به عبارت دیگر، انتخاب‌های برنامه‌های انتخاب استانی (PNP) و احتمالاً انتخاب‌های اکسپرس انتری، ممکن است متقاضیانی که قبلاً به عنوان ساکنان موقت در کانادا هستند را بیشتر مورد هدف قرار دهد..

وی تاکید کرد که اقامت موقت نقطه قوتی برای اقتصاد کانادا است و تغییرات پس از بررسی ضروری برنامه‌ها و اقدامات مهاجرتی فعلی پس از همه‌گیری کووید-19 صورت می‌گیرد.

به گفته وزیر، بازار کار کشور فشرده است، چرا که کانادا 138 درصد از مشاغلی را که در طول همه‌گیری از دست داده بود، بازیابی کرده است.

برای اطلاعات بیشتر بخوانید:

محدود کردن ورود مقیمان موقت به کانادا؟ یا مواجهه با رکود اقتصادی؟

اصلاحات در جهت کنترل افزایش جمعیت نیروی کار خارجی موقت

مهاجرت به کانادا

دولت کانادا برای سال 2024 پیش بینی کرده است که 485 هزار مقیم دایم جدید پذیرش کند. این رقم در سال های 2025 و 2026 به 500 هزار افزایش می‌یابد. حفظ این هدف به تثبیت رونق جمعیت کانادا کمک می‌کند و به دولت فدرال و دولت‌های استانی اجازه می دهد تا ضمن حفظ تعادل در نیاز جمعیت موجود کانادا از تازه واردان حمایت کنند. 

میلر گفت: «هدف نهایی ما تضمین یک سیستم مهاجرتی با مدیریت خوب و پایدار بر اساس نیازها است.»

در ماه‌های اخیر اداره مهاجرت کانادا با انتقادهایی در رابطه با سطوح مهاجرتی بالا و بی‌سابقه برخورد کرده است، زیرا کانادا با کمبود مسکن مقرون به صرفه و همچنین سیستم مراقبت‌های بهداشتی تحت فشار مواجه است.

تغییرات متعددی در برنامه نیروی کار خارجی موقت کانادا (TFWP) اعلام شده است، از جمله اینکه از اول ماه می 2024، اعتبار گواهی ارزیابی میزان تاثیر بر بازار کار (LMIA)  از 12 ماه به 6 ماه کاهش می‌یابد، به جز برای کارفرمایان شرکت کننده در برنامه آزمایشی «کارفرمای به رسمیت شناخته شده» (REP).

به گفته وزیر، مشاغلی که در حال حاضر برای تامین تا ۳۰ درصد از نیروی کارشان مجاز به استخدام نیروی کار خارجی هستند، به استثنای بخش مراقبت‌های بهداشتی و ساخت و ساز، این میزان به ۲۰ درصد کاهش می‌یابد.

بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی و ساخت و ساز تا 31 آگوست 2024 از اقدام جدید فوق الذکر در برنامه نیروی کار خارجی موقت (TFWP) مستثنی هستند.

اقدامات جدید در برنامه نیروی کار خارجی موقت (TFWP) همچنین برای کارفرمایان در بخش کشاورزی قابل اجرا نیست.

در همین حال آقای میلر به اداره مهاجرت کانادا دستور داده است تا با بازنگری برنامه‌های موجود به کارگیری نیروی موقت را با نیازهای کنونی منطبق ساخته و از سوءاستفاده‌ها جلوگیری کند.

برای اطلاعات بیشتر بخوانید:

کانادا مرحله دوم برنامه آزمایشی کارفرمای شناخته شده را راه اندازی می‌کند

روند جدید در پردازش اجازه کار نیروی کار موقت خارجی (TWFP)

ارتباط با ما:

برای دریافت مشاوره رایگان و انواع خدمات مهاجرتی از طریق شرکت کنپارس می‌توانید با شماره‌های 02191008339 یا 02191008338 تماس گرفته، یا اطلاعات خود را از طریق چت آنلاین سایت یا دایرکت اینستاگرام ارسال کنید و یا اینکه  فرم ارزیابی رایگان ما را پر فرمایید تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته شود.

همچنین می‌توانید پرسش‌های خود را از طریق شماره‌های واتس اپ (+1)5799579293 و 9034941456(+98) ( کافیست همین حالا شماره تماس ها را لمس کنید ) از ما بپرسید و پاسخ آن‌ها را از طریق همین شماره‌ها دریافت کنید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

مراقب تشابه نام‌ها باشید! مارا با نام کنپارس به دوستان خود معرفی کنید.
This is default text for notification bar