معافیت برخی متقاضیان مهاجرت از انجام مدیکال
03 جولای 2021 - 9:18
بازدید 24
0

متقاضیان مهاجرتی که در کانادا حضور دارند، به طور موقت نیازی به انجام مدیکال برای تکمیل پرونده خود نخواهند داشت برای ارسال درخواست اقامت دائم یا ویزای اقامت دائم، متقاضیان معمولاً باید مدیکال مهاجرت یا یک شماره شناسه پزشکی خاص مربوط به مدیکال قبلی خود را ارائه دهند. کانادا اخیراً اعلام کرد اتباع خارجی که […]

ارسال توسط :
پ
پ

متقاضیان مهاجرتی که در کانادا حضور دارند، به طور موقت نیازی به انجام مدیکال برای تکمیل پرونده خود نخواهند داشت

برای ارسال درخواست اقامت دائم یا ویزای اقامت دائم، متقاضیان معمولاً باید مدیکال مهاجرت یا یک شماره شناسه پزشکی خاص مربوط به مدیکال قبلی خود را ارائه دهند. کانادا اخیراً اعلام کرد اتباع خارجی که در کانادا زندگی می‌کنند، ملزم به گذراندن پروسه مدیکال به عنوان بخشی از درخواست مهاجرت خود نخواهند بود.

این سیاست موقت تا 28 دسامبر 2021 ادامه خواهد داشت. بدین ترتیب، اتباع خارجی که مشمول شرایط زیر باشند، از انجام مدیکال معاف هستند:

  • در کانادا حضور دارند
  • درخواست اقامت دائم داده اما مدیکال جدید را انجام نداده اند
  • طی پنج سال گذشته، مدیکال را انجام داده اند
  • در سال گذشته، بیش از شش ماه از کانادا خارج نشده اند و در کشوری زندگی کرده اند که طبق قوانین فدرال، نیاز به مدیکال مهاجرتی دارد

 

اعضای خانواده متقاضیان نیز اگر مشمول موارد مذکور باشند، واجد شرایط این سیاست موقت هستند.

این قانون جدید به تسریع پردازش درخواست‌های مهاجرت کمک کرده، و به مقیمان کانادا اجازه می‌دهد برای دریافت وضعیت اقامت دائم اقدام کنند.

در حال حاضر متقاضیان مهاجرت زیادی در کانادا وجود دارند. در دوران کرونا، دولت فدرال پردازش درخواست‌های مقیمان موقت را در اولویت قرار داده است. این رویکرد بخشی از تلاش‌های کانادا برای دستیابی به هدف 401.000 مقیم دائم جدید در سال جاری است.

دولت فدرال از طریق اکسپرس انتری و 6 برنامه مهاجرتی جدید، از افرادی که در حال حاضر در کانادا حضور دارند، دعوت به عمل آورده است. متقاضیان «برنامه انتخاب استانی» (PNP) و «برنامه تجربه کانادایی» (CEC) از طریق اکسپرس انتری، و نیروی کار حیاتی، دانشجویان بین الملل، و فرانسه‌زبانان از طریق 6 برنامه مهاجرتی جدید، دعوت شده اند. ارسال درخواست در زیرشاخه‌های فرانسه‌زبان، تا 5 نوامبر سال جاری ادامه خواهد یافت.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.