سیستم امتیازدهی جدید بریتیش کلمبیا
23 اکتبر 2022 - 6:17
بازدید 580
11
بریتیش کلمبیا از ماه نوامبر سیستم امتیازدهی جدیدی برای گروه‌های مهاجرتی خود خواهد داشت
ارسال توسط :
پ
پ

بریتیش کلمبیا از ماه نوامبر سیستم امتیازدهی جدیدی برای گروه‌های مهاجرتی خود خواهد داشت

برنامه انتخاب استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) در ۱۲ اکتبر بسته و در ۱۶ نوامبر طبق سیستم جدید طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا دوباره بازگشایی خواهد شد. 

همه درخواست‌های باقی‌مانده در سیستم انتخاب استانی بریتیش کلمبیا از ۱۲ اکتبر حذف شده‌اند. پس از راه‌اندازی سیستم، متقاضیان باید مجدداً درخواست دهند. 

استان اعلام کرده است که پس از ۱۶ نوامبر یک سیستم امتیازدهی جدید خواهد داشت. 

جزئیات بیشتر در مورد نحوه امتیاز دهی و سایر تغییرات در ماه نوامبر اعلام خواهد شد، زمانی که راهنمای برنامه جدید انتخاب استانی بر اساس تخصص‌ها (BC PNP Skills Immigration Program) منتشر شود. 

در همین حال، متقاضیان می‌توانند از طریق زیرگروه‌های مراقبت‌های بهداشتی (Health Authority)، فارغ التحصیلان بین‌المللی (International Post-Graduate) و کارآفرینی (Entrepreneur) به ارسال درخواست‌ها ادامه دهند. 

تغییرات  NOC

بر اساس تغییراتی که در ماه نوامبر اعمال می شود،NOC   از یک کد چهار رقمی برای دسته‌بندی هر شغل به یک کد پنج رقمی تبدیل می‌شود. 

در کد پنج رقمی جدید، دولت کانادا سطح مهارت هر شغل را تا اواسط نوامبر که هنوز هم سطح مهارت نامیده می‌شود، به شش دسته از چهار دسته فعلی تقسیم می‌کند تا سطح آموزش، تحصیلات و تجربه و مسئولیت‌های شغلی هر شغل را بهتر منعکس کند. 

طبقه‌بندی‌های سیستم « کارآموزی، آموزش، تجربه و مسئولیت‌ها» (TEER) در NOC جایگزین سطوح مهارت فعلی خواهند شد. 

سطح/نوع مهارتطبقه‌بندی TEER
Skill Type 0TEER 0
Skill level ATEER 1
Skill level BTEER 2 and TEER 3

اعمال تغییرات اساسی در NOC طی هر دهه 

سیستم طبقه‌بندی ملی مشاغل (NOC) یا همان ناک یک سیستم ملی به رسمیت شناخته شده و استاندارد شده است که توسط اداره مهاجرت کانادا (IRCC) برای ارزیابی تجربه کاری متقاضیان مهاجرتی استفاده می شود، انتخاب کد شغلی مناسب در این سیستم یکی از مهم‌ترین بخش‌های درخواست برای مهاجرت است. 

با بازنگری کلی در سیستم طبقه‌بندی ملی مشاغل، در همه درخواست‌هایی که پس از راه‌اندازی سیستم جدید ارسال می‌شوند، از متقاضی خواسته می‌شود که کد پنج رقمی مناسب و جدید  NOC را وارد کند. 

هر ۱۰ سال،  یک بازنگری ساختاری بزرگ در سیستم طبقه‌بندی ملی مشاغل انجام می‌شود که به موجب آن گروه‌های شغلی موجود از طریق یک فرآیند جمع آوری اطلاعات از طریق متخصصین آمار، تحلیل‌گران بازار کار، مشاوران شغلی، کارفرمایان و افراد جویای کار بررسی می‌شوند و این یک روش استاندارد برای توصیف و درک یک شغل خاص است. 

انتشار NOC 2021 محصول این چرخه ۱۰ ساله خواهد بود و منعکس کننده تغییرات در اقتصاد و ماهیت کار خواهد بود. نظرات مردم و به ویژه ذینفعان بخش مهمی از فرآیند بازنگری در این سیستم بوده است. 

استان‌ها از این سیستم برای شناسایی مشاغلی استفاده می‌کنند که باید در برنامه‌های مهاجرتی مدنظر قرار گیرند. 

به عنوان مثال، در ماه مارس سال گذشته، نیوبرانزویک به طور موقت الزام سابقه کاری را برای رانندگان کامیون کاهش داد و متقاضیان کد شغلیNOC 7511  را مورد هدف قرار داد. 

الزامات برنامه انتخاب استانی بر اساس تخصص‌ها

 • داشتن پیشنهاد شغلی تمام وقت از یک کارفرما در بریتیش کلمبیا در یکی از مشاغل تخصصی گروه (NOC 0 A B)
 • متقاضی باید دارای شرایط و سابقه کاری لازم برای انجام کار پیشنهادی باشد. 
 • فقط سابقه کاری که به صورت قانونی کسب شده در نظر گرفته خواهد شد. 
 • دستمزد ارائه شده باید قابل مقایسه باشد با آنچه در بریتیش کلمبیا برای این شغل پرداخت می‌شود. 
 • داشتنCLB/NCLC4  در هر چهار مهارت زبان انگلیسی و فرانسوی، در مواردی که شغل پیشنهادی تحت سطح مهارت B، C یا D باشد؛
 • در مواردی که شغل پیشنهادی تحت سطح مهارت ۰ یا A  باشد، در زمان ثبت‌نام نیازی به ارائه مدرک زبان معتبر نیست (مگر در مورادی که امتیاز زبان لحاظ شود)، با این حال، در هر زمانی در طول فرآیند درخواست امکان دارد مدرک زبان خواسته شود.   
 • داشتن تمکن مالی کافی؛
 • نداشتن بیش از ۱۰ درصد سهام در شرکت پیشنهاد دهنده کار در پنج سال قبل از درخواست و در طول فرآیند درخواست؛
 • اثبات قصد اقامت در  استان بریتیش کلمبیا؛
 • ارسال درخواست کامل، هزینه درخواست ۱۱۵۰ دلار است. 

فرآیند درخواست 

برنامه انتخاب استانی یک سیستم ثبت‌نام مهاجرت از طریق تخصص (SIRS) اجرا می‌کند. این سیستم به استان اجازه می‌دهد تا متقاضیان با تاثیر بالا برای استان را اولویت‌بندی کند. 

متقاضیان علاقه‌مند باید از طریق سیستم برنامه استانی آنلاین یک ابراز علاقه‌مندی رایگان ثبت کنند. 

دو گروه نیازی به ثبت نام ندارند، متقاضیان می‌توانند مستقیماً برای برنامه انتخاب استانی آنلاین (BCPNP Online) درخواست دهند: متخصصان بهداشت و درمان و فارغ التحصیلان بین المللی. 

مرحله ۲٫ دعوت به درخواست

برای درخواست از طریق SIRS، متقاضیان ابتدا باید حساب کاربری ایجاد کرده و بر اساس عواملی مانند میزان تحصیلات، سابقه کار و دانش زبان امتیازدهی شوند.  SIRS بسیار شبیه سیستم جامع رتبه‌بندی اکسپرس انتری (CRS) است که توسط اداره مهاجرت کانادا استفاده می شود. 

سپس بریتیش کلمبیا از طریق انتخاب‌های عمومیِ خود، از متقاضیان با امتیازهای بالا دعوت می‌کند تا برای گواهی استانی درخواست دهند. متقاضیانی که دعوت‌نامه دریافت می‌کنند، از تاریخ صدور دعوت‌نامه، ۳۰ روز مهلت دارند تا درخواست و مدارک کامل خود را از طریق سیستم آنلاینِ برنامه مهاجرتی استان ارسال کنند.

بررسی درخواست‌ها حدود دو تا سه ماه طول می‌کشد. در صورت موفقیت‌آمیز بودن، متقاضی می‌تواند برای اقامت دائم کانادا اقدام کند. گواهی انتخاب استانی از تاریخ صدور، حدود شش ماه اعتبار دارد. 

دریافت گواهی استانی، ۶۰۰ امتیاز به امتیاز متقاضیان اکسپرس انتری افزوده و صدور دعوت‌نامه از طرف اداره مهاجرت را برای آن‌ها تضمین می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر بخوانید:

تاثیر NOC جدید در اکسپرس انتری 

نگاهی به مهاجرت کانادا در سال ۲۰۲۲

ارتباط با ما:

برای دریافت مشاوره رایگان و انواع خدمات مهاجرتی از طریق شرکت کنپارس می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۹۱۰۰۸۳۳۹ یا ۰۲۱۹۱۰۰۸۳۳۸ تماس گرفته، یا اطلاعات خود را از طریق چت آنلاین سایت یا دایرکت اینستاگرام ارسال کنید و یا اینکه  فرم ارزیابی رایگان ما را پر فرمایید تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته شود.

همچنین می‌توانید پرسش‌های خود را از طریق شماره‌های واتس اپ (+۱)۵۷۹۹۵۷۹۲۹۳ و ۹۰۳۴۹۴۱۴۵۶(+۹۸) ( کافیست همین حالا شماره تماس ها را لمس کنید ) از ما بپرسید و پاسخ آن‌ها را از طریق همین شماره‌ها دریافت کنید.

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

مراقب تشابه نام‌ها باشید! مارا با نام کنپارس به دوستان خود معرفی کنید.
This is default text for notification bar