ساسکاچوان پیشتاز استان‌های کانادا در اشتغال‌زایی
16 ژانویه 2022 - 7:07
بازدید 716
7
بر اساس نظرسنجی که در زمینه نیروی کار در ماه دسامبر انجام شد، در میان استان‌های کانادا ساسکاچوان بالاترین نرخ اشتغال‌زایی ماه به ماه را به خود اختصاص داد.
ارسال توسط :
پ
پ

بر اساس نظرسنجی که در زمینه نیروی کار در ماه دسامبر انجام شد، در میان استان‌های کانادا ساسکاچوان بالاترین نرخ اشتغال‌زایی ماه به ماه را به خود اختصاص داد.

آخرین آمارها نشان می‌دهند که اشتغال‌زایی در سراسر کانادا افزایش یافته است و به ویژه ساسکاچوان در میان استان‌های کانادا وضعیت خوبی دارد. این استان در مقایسه با استان‌های دیگر کانادا، بالاترین نرخ اشتغال‌زایی را در ماه دسامبر ثبت کرد.

ساسکاچوان در دسامبر ۲۰۲۱، شش هزار شغل ایجاد کرد که نسبت به نوامبر ۲۰۲۱، ۱٫۱ درصد افزایش نشان می‌دهد. بخش‌های خدمات تخصصی، علمی و فنی بیشترین افزایش را داشتند که این افزایش‌ها در استخدام تمام‌وقت، عمدتاً در میان مردان ۲۵ تا ۵۴ ساله، ثبت شد. نرخ بیکاری در ساسکاچوان ۵٫۴ درصد بود و در مناطق شهری ساسکاتون و رجاینا به سطح پیش از همه‌گیری کرونا رسید.

بر اساس داده‌های استانی، بیشترین افزایش‌های سالانه مربوط به مراقبت‌های بهداشتی و کمک‌های اجتماعی با ۸۰۰۰ شغل، تجارت با ۷۴۰۰ شغل و ساختمان‌سازی با ۴۷۰۰ شغلِ بیشتر بوده است. این ارقام همچنین نشان می‌دهند که در همین مدت، در بخش خصوصی ۱۰،۸۰۰ شغل، اشتغال زنان ۱۰،۶۰۰ شغل و اشتغال جوانان ۷،۷۰۰ شغل بیشتر ایجاد شده است.

اشتغال‌زایی دلیل رشد اقتصادی ساسکاچوان در سال ۲۰۲۲

با وجود نوسانات اقتصادی جهانی در سال ۲۰۲۱، ساسکاچوان به ایجاد مشاغل ادامه داد و همواره پایین‌ترین نرخ‌های بیکاری در کانادا را داشت. جرمی هریسون، وزیر مهاجرت ساسکاچوان، در بیانیه‌ای گفته است که استان ما در موقعیت رشک‌برانگیزی در زمینه رشد اقتصادی در سال ۲۰۲۲ قرار دارد. موفقیت ما به دلیل اخلاق کاری و انعطاف‌پذیری باورنکردنی کارآفرینان ساسکاچوان است که علیرغم چالش‌های بی‌سابقه به ایجاد فرصت‌های شغلی ادامه داده‌اند.
در همین حال، در ماه دسامبر در کانادا ۵۵ هزار شغل ایجاد شد و نرخ بیکاری از ۶٫۰ درصد در ماه نوامبر به پایین‌ترین سطح خود در ۲۲ ماه گذشته یعنی ۵٫۹ درصد رسید.

بر اساس نظرسنجی اخیر، تعداد مهاجران به کانادا پس از کاهش به دلیل محدودیت‌های سفر، در ماه‌های اخیر به سطح قبل از همه‌گیری کرونا بازگشته است. در ماه دسامبر تعداد کل مهاجران جدیدی که در سن کار (۲۵ تا ۵۴ سال) بودند، نسبت به دو سال قبل، ۰٫۶ درصد یعنی پنج هزار نفر افزایش یافت.
در سال ۲۰۲۱، کانادا به هدف خود برای صدور ۴۰۱ هزار اقامت دائم جدید رسید و دولت می‌خواهد این هدف را برای سال آینده به ۴۱۱ هزار اقامت دائم افزایش دهد.

برنامه‌های مهاجرتی ساسکاچوان

اکسپرس انتری، مسیر اصلی مهاجرت کانادا، برای کسانی باز است که قصد کار و زندگی در کانادا به‌جز کبک را دارند. برای مهاجرت از طریق اکسپرس انتری، باید واجد شرایط یکی از سه برنامه مهاجرتی فدرال باشید: برنامه تجربه کانادایی، برنامه نیروی کار متخصص فدرال یا برنامه نیروی کار فنی فدرال. سیستم اکسپرس انتری بر اساس سیستم جامع رتبه‌بندی (CRS) به متقاضیان امتیاز می‌دهد. سپس در انتخاب‌های منظم اکسپرس انتری برای متقاضیان با بالاترین امتیاز دعوت‌نامه صادر می‌شود تا برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

ساسکاچوان همچنین دارای برنامه مهاجرتی استانی است که برنامه مهاجرتی ساسکاچوان (SINP) نامیده می‌شود. یکی از زیرگروه‌های ارائه‌شده تحت برنامه مهاجرتی ساسکاچوان، اکسپرس انتری ساسکاچوان است. این زیرگروه با سیستم اکسپرس انتری فدرال همسو است، به این معنی که متقاضیانِ آن باید در سیستم اکسپرس انتری پروفایل داشته باشند. دریافت گواهی استانی از طریق زیرگروه اکسپرس انتری ساسکاچوان، شش‌صد امتیاز به امتیاز متقاضیان اکسپرس انتری افزوده و دریافت دعوت‌نامه برای درخواست اقامت دائم کانادا را برای آن‌ها تضمین می‌کند.

زیرگروه‌های زیر هم تحت برنامه مهاجرتی ساسکاچوان قرار دارند و برای متقاضیانی گواهی استانی صادر می‌کنند که می‌خواهند برای اقامت دائم، مستقیماً به اداره مهاجرت کانادا درخواست دهند:

⦁ زیرگروه نیروی کار متخصص بین‌المللی برای نیروی کار متخصصی است که مایل به زندگی و کار در ساسکاچوان هستند و شامل زیرمجموعه‌هایی برای کسانی است که دارای پیشنهاد شغلی و بدون پیشنهاد شغلی هستند.
⦁ زیرگروه تجربه ساسکاچوان برای نیروی کار خارجی است که پیشاپیش در ساسکاچوان زندگی می‌کنند، از جمله کسانی که در حال حاضر اجازه کار دارند و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی.

⦁ زیرگروه کارآفرینان و مزرعه‌داران برای افرادی است که مایل‌اند مالک یک تجارت یا زمین کشاورزی در ساسکاچوان بوده و فعالانه آن را مدیریت کنند.
⦁ زیرگروه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی کارآفرین برای دانشجویان بین‌المللی است که از یک موسسۀ آموزشی واجد شرایط در ساسکاچوان فارغ‌التحصیل شده و قصد راه‌اندازی تجارتی را در استان دارند.

برنامه‌های مهاجرتی جدید

در نوامبر گذشته، ساسکاچوان یک مسیر مهاجرتی جدید هم اعلام کرد که در ابتدا به صورت آزمایشی برگزار می‌شود. برنامه آزمایشی مشاغل کم نیرو به کارفرمایان ساسکاچوان اجازه می‌دهد تا نیروهای مستعد بین‌المللی را برای مشاغل خاص مورد تقاضا جذب کنند. مشاغل واجد شرایط تحت این برنامه، شامل مشاغل با سطح مهارت کم هستند که ممکن است به آموزش در حین کار نیاز داشته باشند. بخش‌هایی که بیشترین نیاز را به نیروی کار در ساسکاچوان دارند عبارت‌اند از: بهداشت و سلامت، تولید، کشاورزی، تکنولوژی کشاورزی، ساخت‌وساز، مهمان‌داری و خرده‌فروشی.

ساسکاچوان همچنین به‌تازگی یک مجموعه “ابراز علاقه” (EOI) برای نیروی کار بین‌المللی در حوزه بهداشت و درمان راه‌اندازی کرده است. این مجموعه به متقاضیان اجازه می‌دهد فرم آنلاینی را تکمیل و ارسال کنند که نشان می‌دهد آن‌ها علاقه‌مند به کار در یکی از مشاغل تعیین‌شدۀ حوزه بهداشت و درمان در ساسکاچوان هستند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

مراقب تشابه نام‌ها باشید! مارا با نام کنپارس به دوستان خود معرفی کنید.
This is default text for notification bar