رشد مشاغل در بریتیش کلمبیا، انتاریو، کبک و نیوبرانزویک 
18 می 2024 - 4:46
بازدید 86
5

نرخ بیکاری ملی کانادا در ماه اپریل بدون تغییر نسبت به قبل، 6.1 درصد بود در ماه اپریل، بهترین مکان‌ها برای ایجاد شغل در کانادا استان‌های انتاریو، بریتیش کلمبیا، کبک و نیوبرانزویک بودند که مجموعاً 74 هزار و 800 شغل یا 83.1 درصد به کل مشاغل جدید این کشور اضافه کردند. نظرسنجی نیروی کار اداره […]

ارسال توسط :
پ
پ

نرخ بیکاری ملی کانادا در ماه اپریل بدون تغییر نسبت به قبل، 6.1 درصد بود

در ماه اپریل، بهترین مکان‌ها برای ایجاد شغل در کانادا استان‌های انتاریو، بریتیش کلمبیا، کبک و نیوبرانزویک بودند که مجموعاً 74 هزار و 800 شغل یا 83.1 درصد به کل مشاغل جدید این کشور اضافه کردند.

نظرسنجی نیروی کار اداره آمار کانادا در اپریل 2024 (Labour Force Survey, April 2024)، نشان می‌دهد که بزرگترین ذینفعان از افزایش مشاغل در این ماه، پسران نوجوان، مردان جوان، مردان میانسال و زنان میانسال بودند که شاهد کمی افزایش در مشاغل بوده‌اند. 

سازمان خدمات آماری و جمعیتی اشاره می‌کند در ماه اپریل، اشتغال در میان مردان 25 تا 54 سال یعنی در سن اصلی کار، 41 هزار شغل یا 0.6 درصد افزایش یافت. همینطور در میان زنان، 27 هزار شغل یعنی 0.4 درصد و برای پسران جوان 15 تا 24 سال، 39 هزار شغل یا 2.8 درصد افزایش مشاهده شد.  

اشتغال برای زنان 55 ساله و بالاتر، 16 هزار شغل یا 0.8 درصد کمتر شد، در حالی که اشتغال در میان مردان 55 ساله و بالاتر و زنان جوان 15 تا 24 ساله تغییر چندانی نداشت.

پس از شش ماه کاهش، این رشد مشاغل برای مهار موج و ثابت نگه داشتن نرخ اشتغال  روی 61.4 درصد در اپریل کافی بود.

نرخ بیکاری ملی در همین ماه بدون تغییر 6.1 درصد بود.

با این حال، در میان اقلیت‌های کانادا، نرخ اشتغال در سال گذشته بدتر شده است.

اداره آمار کانادا گزارش می‌دهد: «در هر یک از سه گروه بزرگ نژادی در کانادا، سال به سال نرخ بیکاری برای افراد در سنین اصلی کار یعنی  25 تا 54 سال افزایش یافته است.»

در 12 ماه منتهی به اپریل، نرخ بیکاری برای رنگین پوستان کانادایی در سن اصلی کار با 4.4 درصد افزایش به 11.2 درصد رسید.  همچنین نرخ بیکاری برای آسیای جنوبی 2.1 درصد افزایش و به 6.8 درصد رسید،  برای کانادایی‌های چینی در سن اصلی کار نیز با 1.3 درصد افزایش به 7.5 درصد رسید. 

نرخ بیکاری قفقازی‌ها در همین دوره در اپریل به 4.2 درصد رسید.

در ماه اپریل، تعداد مشاغل در خدمات حرفه‌ای، علمی و فنی و همچنین در خدمات اسکان و غذا و در بخش مراقبت‌های بهداشتی و مددکاری اجتماعی افزایش یافت.

اداره آمار کانادا خاطرنشان می‌کند: «در خدمات حرفه‌ای، علمی و فنی، اشتغال 26 هزار نفر افزایش یافته است، یعنی 1.3 درصد افزایش به دنبال کاهشی که در ماه مارچ مشاهده شد.»

در اپریل تعداد افراد بیشتری در بخش مسکن و خدمات غذایی کار می‌کردند که 24  هزار یا 2.2 درصد افزایش داشت و تا حد زیادی کاهش ماه مارچ را جبران کرد. اشتغال در بخش مراقبت‌های بهداشتی و مددکاری اجتماعی 17 هزار نفر، 0.6 درصد، افزایش یافت. 

سریع‌ترین رشد اشتغال در سال گذشته در میان افراد شاغل در بیمارستان‌ها بوده است. این میزان در سال گذشته 9.8 درصد افزایش یافته است، پس از آن خدمات مددکاری اجتماعی با 8.6 درصد افزایش و امکانات پرستاری و اقامتگاه‌های مراقبتی که 8.3 درصد رشد اشتغال داشته‌اند.

به نظر می‌رسد روند کار از راه دور که در طول همه‌گیری کووید-19 شروع شد، در سراسر کانادا تعدیل می‌شود و کارفرمایان به طور فزاینده‌ای از نیروی کار خود می‌خواهند تا در بازه زمانی کم به محل کار بیایند یا به یک دستگاه کاری متصل شوند.

در ماه اپریل بیش از یک نفر از هر چهار نیروی کار، 28.4 درصد، اظهار کردند که باید حداقل چندین بار در ماه به محل کار بیایند یا به یک دستگاه کاری متصل شوند. به نسبت مردان( 30.5 درصد) بیشتری از زنان ( 26.2 درصد) گزارش دادند که مجبور به انجام این کار هستند.

کارفرمایان نیروهای دورکار را به شدت کنترل می‌کنند

در حالی که افراد خوداشتغال توانایی بیشتری برای انتخاب زمان کار دارند، در ماه اپریل بیشتر کارمندان مجبور بودند چندین بار در ماه یا بیشتر در بازه زمانی کم کار کنند یا به یک دستگاه کاری متصل شوند.

اداره آمار کانادا خاطرنشان می‌کند: «نیروی کار مشاغل مدیریتی، از جمله مدیران ارشد و مشاغل تخصصی مدیریت میانی در  بخش مراقبت‌های بهداشتی به طور خاص مجبور بودند حداقل چندین بار در ماه به محل کار بروند یا به یک دستگاه کاری وصل شوند.»

کارفرمایان کانادایی که امیدوارند از طریق مهاجرت اقتصادی نیروی کار جذب کنند، می‌توانند از طریق برنامه نیروی کار خارجی موقت (TFWP) و برنامه ویزای کار تجاری (IMP)  این افراد را  استخدام کنند.

جریان استعدادهای جهانی (GTS)، بخشی از نیروی کار خارجی موقت (TFWP)، در شرایط عادی پردازش درخواست‌ها می‌تواند منجر به اعطای اجازه کار کانادا و پردازش درخواست‌های ویزا در عرض دو هفته شود.

کارفرمایان همچنین برای پر کردن موقعیت‌های موجود می‌توانند اتباع خارجی را از طریق سیستم اکسپرس انتری جذب کنند، سیستمی که درخواست‌های مهاجرت را به صورت آنلاین دریافت می‌کند.

برنامه‌های نیروی کار متخصص فدرال (FSW)، نیروی کار فنی فدرال (FST) و تجربه کانادایی (CEC) تحت سیستم اکسپرس انتری هستند. برای افرادی که امتیاز لازم در سیستم جامع رتبه‌بندی (CRS) اکسپرس انتری را دارند، از طریق انتخاب‌های منظم دعوتنامه (ITA) ارسال می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر بخوانید:

اصلاحات در جهت کنترل افزایش جمعیت نیروی کار خارجی موقت

روند جدید در پردازش اجازه کار نیروی کار موقت خارجی (TWFP)

افزایش مشاغل واجد شرایط برای اجازه کار در برنامه انتخاب استانی ساسکاچوان

ارتباط با ما:

برای دریافت مشاوره رایگان و انواع خدمات مهاجرتی از طریق شرکت کنپارس می‌توانید با شماره‌های 02191008339، 02191008338 یا 02159174000 تماس گرفته، یا اطلاعات خود را از طریق چت آنلاین سایت یا دایرکت اینستاگرام ارسال کنید و یا اینکه  فرم ارزیابی رایگان  ما را پر فرمایید تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته شود.همچنین می‌توانید پرسش‌های خود را از طریق شماره‌های واتس اپ (+1)5799579293 و 9034941456(+98) ( کافیست همین حالا شماره تماس ها را لمس کنید ) از ما بپرسید و پاسخ آن‌ها را از طریق همین شماره‌ها دریافت کنید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

مراقب تشابه نام‌ها باشید! مارا با نام کنپارس به دوستان خود معرفی کنید.
This is default text for notification bar