تعهد کانادا به جذب و حفظ دانشجویان بین المللی
23 اکتبر 2022 - 6:13
بازدید 410
6
پاسخ دولت به گزارش کمیته شهروندی و مهاجرت (CIMM) در مورد مشکلات دانشجویان بین المللی 
ارسال توسط :
پ
پ

پاسخ دولت به گزارش کمیته شهروندی و مهاجرت (CIMM) در مورد مشکلات دانشجویان بین المللی 

کانادا متعهد به جذب و نگهداری بیشتر دانشجویان بین المللی است. اداره مهاجرت کانادا (IRCC) پاسخ خود در مورد اقدامات لازم برای جذب، کمک و محافظت از دانشجویان بین المللی که به کانادا می آیند و در حال حاضر در کانادا هستند را به کمیته دائمی شهروندی و مهاجرت مجلس کانادا (CIMM) منتشر کرده است. 

کمیته دائمی شهروندی و مهاجرت مجلس عوام کانادا یک کمیته دولتی داخلی است که به مطالعه مسائل مهاجرت و شهروندی در کانادا می پردازد. آنها بر اداره مهاجرت و بر سیاست چندفرهنگی فدرال نظارت دارند. گزارش کمیته شهروندی و مهاجرت برای پرداختن به این واقعیت نوشته شده است که با وجود اینکه کانادا پیشرو جهانی در جذب دانشجویان بین المللی است، برخی از دانشجویان به دلیل عوامل متعددی ممکن است در موقعیت‌های نامطلوب و آسیب پذیر قرار بگیرند و این موضوع باید مورد توجه اداره مهاجرت قرار گیرد. 

این گزارش بر سه هدف اصلی در رابطه با دانشجویان بین‌المللی تمرکز داشت: 

 • جذب دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کانادا؛
 • تضمین عدالت در برنامه دانشجویان بین المللی؛ 
 • بهبود خدمات و ارتباطات در فرآیندهای ویزای تحصیلی و مهاجرت دانشجویان بین المللی.

پاسخ اداره مهاجرت بر اقداماتی متمرکز بود که می‌توان انجام داد و در حال حاضر در راستای کمک به این سه هدف وجود دارد. اقداماتی که هدف آنها کاهش آسیب پذیری‌ها و کمک به دانشجویان بین المللی از طریق درخواست ویزای تحصیل و فرآیند اسکان در کانادا است. 

جذب دانشجویان بین المللی

دولت پیش بینی می‌کند که از سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳، تعداد دارندگان ویزای تحصیل به حدود ۷۵۳ هزار دانشجوی بین المللی افزایش یابد. ضمن اذعان به نگرانی کمیته شهروندی و مهاجرت مجلس عوام کانادا مبنی بر اینکه علیرغم افزایش‌ها، درخواست‌های برخی کشورها و جمعیت‌ها به اندازه کافی توسط این وزارتخانه مورد توجه قرار نمی گیرد. 

در پاسخ، اداره مهاجرت متعهد شده است:

 • گسترش «جریان مستقیم دانشجویی» (SDS) به کشورهای خاص آسیایی، آفریقایی و فرانسوی زبان را بررسی کنید. SDS یک مسیر سریع برای دریافت ویزای تحصیل برای متقاضیان از ۱۴ کشور است. 
 • بررسی میزان رد ویزای تحصیل به مقصد کبک (به طور کلی، و به طور خاص برای دانشجویان آفریقایی فرانسوی زبان)، از طریق ایجاد یک کارگروه بین اداره مهاجرت فدرال و اداره مهاجرت کبک 
 • حفظ و ارزیابی مجدد جریان دانشجویی نیجریه (Nigeria Student Express- NSE)، جریان ویزای تحصیلی که برای کمک به دانشجویان متقاضی از نیجریه ایجاد شده است. و
 • بررسی چگونگی ارتقای روش انتقال به اقامت دائم دانشجویان بین المللی، به ویژه آنهایی که دارای مهارت، تجربه و سطوح زبانی لازم برای موفقیت در کانادا هستند. 

تضمین عدالت در برنامه دانشجویان بین المللی

کمیته شهروندی و مهاجرت در گزارش اولیه خود به اداره مهاجرت، مواردی را خاطرنشان کرد که ابتکارات بالقوه را برای اطمینان از عدالت در برنامه دانشجویی بین المللی و فرآیندهای درخواست شناسایی کردند. در پاسخ، اداره مهاجرت متعهد به بازنگری رویه‌ها و تضمین عدالت در برنامه دانشجویی بین‌المللی (ISP) از طریق اقدامات زیر شده است: 

 • ادامه گنجاندن سؤالات مربوط به دسترسی، نژاد و جنسیت در نظرسنجی سالانه و داوطلبانه تجربه مشتری ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه مواجهه مشتریان با چالش‌های منحصر به فرد بر اساس جمعیت شناسی خود؛
 • ایجاد یک چارچوب تجزیه و تحلیل داده (DDAF). داده‌های تفکیک‌شده، داده‌هایی هستند که برای درک روابط خاصی که دارند، بر اساس ویژگی‌های جمعیتی فیلتر شده‌اند. برای درک بهتر اینکه چگونه (به عنوان مثال) گروه خاصی از مردم تحت تأثیر یک سیاست یا پدیده خاص قرار می گیرند؛
 • بررسی الگوها و عوامل تعیین کننده رفاه اجتماعی در گروه‌های مهاجرت، با تمرکز بر گروه‌های نژادی مختلف؛
 • مرور فرآیند انتخاب دانشجویان بین المللی و ارزیابی دانشجویان بر اساس معیارهایی که بیشتر با ارزش بالقوه آنها مرتبط است؛
 • بهبود خدمات و ارتباطات مشتری. 

بهبود خدمات و ارتباطات به دانشجویان بین المللی

بسیاری از توصیه‌های کمیته شهروندی و مهاجرت در مورد اهمیت ارائه اطلاعات شفاف به مشتریان و ذینفعان، از جمله در مورد زمان پردازش و دلایل ردی‌ها بود. در پاسخ به این موارد، اداره مهاجرت اقدامات زیر را انجام داده است: 

 • استخدام اخیر هزار و ۲۵۰ کارمند جدید تا اواخر پاییز ۲۰۲۲ برای کمک به کاهش زمان پردازش پرونده‌ها و انتشار داده‌های ماهانه در مورد پرونده‌های معوقه؛
 • تعهد به همکاری با مؤسسات آموزشی تعیین شده (DLIs) برای اجرای مجموعه‌ای از اطلاعات در مورد دانشجویان بین المللی، به موجب آن مؤسسات آموزشی تعیین شده داده‌ها را بی وقفه برای پردازش به اداره مهاجرت ارسال می‌کنند؛
 • ابراز علاقه به ادامه طرح‌هایی مانند برنامه آزمایشی ۲۰۲۲ که در آن افسران مهاجرت برای شفافیت در کار و حصول اطمینان به طور فعال یادداشت‌های مربوط به تصمیم خود را همراه با برخی از درخواست‌های ویزای اقامت موقت (TRV) در زمان تصمیم منتشر کردند. 

برای اطلاعات بیشتر بخوانید:

لغو محدودیت ساعت کاری دانشجویان

کانادا باید نقش خود را در جذب دانشجویان ارتقا دهد

یک سال فرصت برای ادامه تحصیل آنلاین

ارتباط با ما:

برای دریافت مشاوره رایگان و انواع خدمات مهاجرتی از طریق شرکت کنپارس می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۹۱۰۰۸۳۳۹ یا ۰۲۱۹۱۰۰۸۳۳۸ تماس گرفته، یا اطلاعات خود را از طریق چت آنلاین سایت یا دایرکت اینستاگرام ارسال کنید و یا اینکه  فرم ارزیابی رایگان ما را پر فرمایید تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته شود.

همچنین می‌توانید پرسش‌های خود را از طریق شماره‌های واتس اپ (+۱)۵۷۹۹۵۷۹۲۹۳ و ۹۰۳۴۹۴۱۴۵۶(+۹۸) ( کافیست همین حالا شماره تماس ها را لمس کنید ) از ما بپرسید و پاسخ آن‌ها را از طریق همین شماره‌ها دریافت کنید.

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

مراقب تشابه نام‌ها باشید! مارا با نام کنپارس به دوستان خود معرفی کنید.
This is default text for notification bar