تغییرات عمده در سیستم پذیرش نیروی متخصص فدرال
24 فوریه 2011 - 17:42
بازدید 106
6

با اعلام تغییرات عمده در سیستم امیتازبندی نیروی متخصص فدرال به نظر می‌رسد ایجاد تغییرات مداوم در سیستم پذیرش مهاجر وارد فاز جدیدی شده است. تا پیش از این و پس از تصویب ماده قانونی C-۵۰ این تغییرات بیشتر در زمینه مشاغل مورد نیاز بود اما در تغییرات جدید تلاش شده است تا افرادی که […]

ارسال توسط :
پ
پ

با اعلام تغییرات عمده در سیستم امیتازبندی نیروی متخصص فدرال به نظر می‌رسد ایجاد تغییرات مداوم در سیستم پذیرش مهاجر وارد فاز جدیدی شده است. تا پیش از این و پس از تصویب ماده قانونی C-۵۰ این تغییرات بیشتر در زمینه مشاغل مورد نیاز بود اما در تغییرات جدید تلاش شده است تا افرادی که دارای آمادگی بیشتری برای ورود به بازار کار کانادا هستند جذب برنامه‌های مهاجرتی شوند.

سیستمی که هم اکنون در کانادا به انتخاب مهاجر به عنوان نیروی متخصص فدرال مشغول است از سال ۲۰۰۲ فعال بوده و بر مقیاس یک سیستم امتیازبندی ۱۰۰ امتیازی عمل می‌کند که این امتیازات بین شرایط مختلف نظیر سن، مهارت‌های زبانی، سابقه تحصیلی، مدت زمان اشتغال، میزان انطباق‌پذیری و داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی تقسیم شده و هر داوطلب باید بالاتر از حداقل مشخص (۶۷ امتیاز) کسب کند تا بتواند از طریق این نوع ویزا به کانادا مهاجرت کند. تنها تغییر خیلی مهمی که در این مدت اتفاق افتاده دو نوبت اعلام فهرست مشاغل مورد نیاز کانادا و پذیرش بر این اساس بوده است.

تغییرات جدید در چه حوزه‌هایی خواهند بود؟

خبری که به صورت کلی در هفته گذشته اعلام شده اما جزییات آن هنوز در دست بررسی است چنین مشخص می‌سازد که این تغییرات در همه زمینه‌های مهم صورت پذیرفته اما سقف کل امتیازات و همچنین حداقل امتیاز لازم را شامل نمی‌شود. بدین معنا که سقف هر یک از امتیازات و شرایط افراد برای دریافت حداکثر امتیاز تغییر کرده است. این تغییرات عبارتند از:

تغییر در نمره مهارت‌های زبانی: حداکثر نمره زبان اول (انگلیسی یا فرانسه) تا کنون ۱۶ بود که در تغییرات جدید به ۲۰ افزایش پیدا کرده است. معنای این سخن این است که وزن نمره زبان افزایش یافته است. تغییر دیگر این است که برای پذیرش افراد بسته به رشته شغلی یک کف حداقلی هم تعریف خواهد شد و اگر امتیاز زبان فرد از این کف پایین‌تر باشد حتی اگر مجموعه امتیازاتش از کف کل امتیازات (۶۷ امتیاز) بالاتر باشد باز هم مورد قبول قرار نخواهد گرفت. اینکه حداقل این امتیاز برای رشته‌های مختلف شغلی چقدر است در اینده اعلام خواهد شد اما معنای این سخن افزایش شدید وزن مهارت‌های زبانی در پروسه انتخاب مهاجر است. البته این شرط تا پیش از این هم به صورت کلی و برای کسانی‌که نمره زبان خیلی پایینی داشتند اتفاق می‌افتاد اما در تغییرات جدید به صورت روشن اعمال خواهد شد.

تغییر در امتیاز سن و جوان‌گرایی بیشتر: در سیستم فعلی امتیاز افراد تا ۴۹ سالگی ثابت و معادل ۱۰ است اما در تغییرات جدید سقف امتیاز به ۱۲ افزایش می‌یابد اما این امتیاز شامل حال افراد تا ۳۵ سالگی می‌شود و از این سن تا ۴۹ سالگی از میزان امتیاز سنی کاسته می‌شود و از ۵۰ سال به بعد به صفر می‌رسد. به معنای دیگر سیستم امتیاز سنی به سیستم نیروی متخصص کبک نزدیک شده است و جوان‌گرایی محور آن است.

تغییر در امتیاز سابقه کار و سنوات شغلی: در سیستم فعلی افراد می‌توانند با ۴ سال سابقه کار تا حداکثر ۲۱ امتیاز کسب کنند. در تغییرات اعمال شده حداکثر امتیاز به ۱۵ کاهش یافته و سال‌های سابقه کار برای دریافت این ۱۵ امتیاز هم افزایش یافته است اما مدت آن مشخص نیست. در واقع با ترکیب این تغییر و تغییر اول در مورد مهارت‌های زبانی، دولت کانادا به دنبال کسانی خواهد بود که سابقه طولانی‌تری در یک حوزه شغلی دارند و مهارت‌های زبانی مربوط به آن شغل را هم کاملا کسب کرده‌اند.

تغییر در سال‌های اشتغال به تحصیل: در شرایط فعلی حداکثر امتیاز این بخش ۲۵ و برای دارندگان مدارک تحصیلی دکترا یا فوق لیسانی با سابقه ۱۷ سال تحصیل قابل حصول است. در تغییرات جدید قرار است تاثیر سال‌های تحصیل برای دریافت حداکثر امتیاز کاهش یابد تا افرادی که دارای تحصیلات دانشگاهی کافی و تجربه مناسب در حوزه کاری خود هستند اما دوره تحصیلاتی آنها کوتاه‌تر بوده هم بتوانند امتیاز مناسب دریافت کنند. تغییرات این بخش هنوز از نظر کمی چندان روشن نیست اما به نظر می‌رسد در اینجا هم به سیستم کبک نزدیک‌تر می‌شود که صرفا به طول ایام تحصیل توجه نمی‌کند.

تغییر برای کاهش کلاه‌برداری در زمینه داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی: قرار است داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی اهمیت به مراتب بیشتری پیدا کند. سقف امتیاز آن ۱۵ است و عملا ۵ امتیاز اضافه می‌آورد و با آن متقاضی مهاجرت نیازی به اثبات توانایی مالی برای گذران زندگی در کانادا نخواهد بود اما برای جلوگیری از گسترش زمینه‌های کلاه‌برداری، شرایط کارفرمایان برای ارائه چنین پیشنهادی مشخص‌تر و دقیق‌تر خواهد شد و باید مدرکی دال بر علاقه خود به استخدام فرد متقاضی را امضا کنند که عدم اجرای آن تبعات بعدی خواهد داشت. البته این موارد در یک سال اخیر با سخت‌گیری‌های اعمال شده عملا در حال وقوع است اما در تغییرات اینده جنبه روشن‌تری خواهد گرفت.

این تغییرات از چه زمانی اعمال خواهد شد و جزییات آن چه وقت روشن خواهد شد؟

هنوز در این باره اطلاع دقیقی نیست اما با توجه به فرصت یک ماهه برای گردآوری نظرات، احتمالا دولت فدرال سیستم فعلی را تا پایان مهلت لیست مشاغل فعلی یعنی پایان ماه جون ۲۰۱۱ ادامه خواهد داد.

آیا اعلام فهرست مشاغل مورد نیاز فدرال ادامه خواهد یافت؟

این تغییرات فعلا اشاره روشنی به این بحث نکرده‌اند اما با توجه به سابقه توجیهی و رسانه‌ای دو سال گذشته، احتمال حذف فهرست مشاغل برای نیروی متخصص فدرال زیاد نیست.

آیا مجموعه این تغییرات به نفع متقاضیان مهاجرت در ایران است؟

در این باره تحلیل گسترده‌ای در حال آماده‌سازی است که ظرف چند روز اینده به اطلاع شما خواهد رسید اما در مجموع این تغییرات مثبت ارزیابی می‌شود.

 

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.