تعداد آرای موافق برای تصویب لایحه جدید شهروندی در مجلس سنا افزایش یافت
05 آوریل 2017 - 0:00
بازدید 26
1

در جلسه روز سه شنبه ۴ آوریل ۲۰۱۷، اصلاحات لایحه جدید شهروندی (C۶) بار دیگر مورد بررسی قرار گرفت و سناتورهای مجلس سنای کانادا، در آخرین رای گیری خود در این روز ۵۰ رای موافق و ۳۳ رای مخالف به این لایحه دادند، اما رای گیری نهایی به جلسه روز بعد موکول شد. بر اساس […]

ارسال توسط :
پ
پ

در جلسه روز سه شنبه ۴ آوریل ۲۰۱۷، اصلاحات لایحه جدید شهروندی (C۶) بار دیگر مورد بررسی قرار گرفت و سناتورهای مجلس سنای کانادا، در آخرین رای گیری خود در این روز ۵۰ رای موافق و ۳۳ رای مخالف به این لایحه دادند، اما رای گیری نهایی به جلسه روز بعد موکول شد.
بر اساس دستور جلسه، بار دیگر تک تک بندهای تبصره های این لایحه که سناتور امیدوار اسپانسر آن هست، در مجلس سنا قرائت شد و یکی از بخش هایی که مربوط به بند اول این تغییرات می شد، تغییر جزئی کرد.
در چندین جلسه اخیر مجلس سنا، بیشتر مذاکرات بر سر چگونگی و روند سلب تابعیت افراد دوملیتی است که علیه منافع ملی اقدام کرده اند و یا در هنگام شهروندی اطلاعات اشتباهی اعلام کرده اند.
یکی از بندهای این اصلاحیه به این نکته اشاره می کند که برای سلب تابعیت یک فرد، با یک «اطلاعیه کتبی» (Written Notice) توسط شخص وزیر مهاجرت برای او ارسال شود اما در این جلسه بحث شد که ارسال یک اطلاعیه (Notice) کفایت می کند.
در اولین دور رای گیری، ۳۳ رای موافق و ۴۴ رای مخالف اعلام شد و ۶ نفر نیز غائب بودند. پس از یک ساعت تنفس به منظور احضار سایر سناتورهای حوزه های پارلمانی، یک بار دیگر رای گیری انجام شد که ۵۰ رای موافق و ۳۳ رای مخالف اعلام گردید اما اعلام رای گیری نهایی به جلسه فردا موکول شد.

ادامه دارد…

تغییرات لایحه جدید شهروندی
قانون جدید، اقامت و شهروندی را در کانادا تسهیل می‌کند:
۱. سلب تابعیت افراد دوملیتی را که علیه منافع ملی اقدام کرده اند و یا مرتکب اعمالی نظیر تروریسم و عضویت در گروه های تروریستی، جاسوسی و خیانت علیه کشور شده اند، در لایحه جدید حذف شده است.
۲. شرط «الزام به تصمیم برای سکونت در کانادا» حذف می‌شود.
۳. شرط حضور فیزیکی برای تابعیت کانادا از چهار سال به سه سال در یک دوره پنج ساله به‌جای شش ساله کاهش می‌یابد.
۴. سن معافیت برای ارائه مدرک زبان از حداقل و حداکثر ۱۴ و ۶۴ به ۱۸ و ۵۴ تغییر می‌کند.
۵. در لایحه جدیدهر روزی که کارگران موقت و یا دانشجویان خارجی پیش از گرفتن اقامت دائم در کانادا حضور داشته اند، نصف روز حساب می شود و البته این محاسبه تا سقف یک سال انجام خواهد شد.به‌این ترتیب دانشجویان و کسانی که برای کار به کانادا می‌آیند از طریق این قانون، می‌توانند زودتر شهروندی خود را به دست آورند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.