رونمایی از اولویت‌های مهاجرتی جدید کانادا
19 دسامبر 2021 - 5:11
بازدید 871
13
جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، به‌تازگی دستورهای کتبی (mandate letter) جدیدی را منتشر کرد که به اعضای کابینه خود ارسال کرده است.
ارسال توسط :
پ
پ

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، به‌تازگی دستورهای کتبی (mandate letter) جدیدی را منتشر کرد که به اعضای کابینه خود ارسال کرده است.

شان فریزر و اداره مهاجرت کانادا هم در زمینه مهاجرت، بر اساس اولویت‌های مشخص‌شده در دستور ترودو عمل خواهند کرد.

در کانادا، نخست‌وزیر دستورهای کتبی صادر و در آن‌ها اولویت‌هایی را برای وزرای خود مشخص می‌کند. سپس هر وزیر و بخش مربوطه بر پیگیری آن اولویت‌ها تمرکز می‌کنند.
دستور کتبی (mandate letter)، مهم‌ترین سند راهبردی است که سیستم مهاجرت کانادا را هدایت می‌کند. وزیر جدید مهاجرت کانادا، شان فریزر، و اداره مهاجرت و شهروندی کانادا موظف به اجرای دستور کتبی جدید ترودو هستند.
با توجه به اینکه دولت فدرال نقش اصلی را در مدیریت سیستم مهاجرت کشور ایفا می‌کند، این اولویت‌ها نه تنها بر سیاست‌های مهاجرت فدرال بلکه بر سیاست‌های استانی نیز تأثیر خواهند گذاشت.

خلاصه‌ای از اولویت‌های مهاجرتی جدید کانادا

دستور کتبی جدیدِ مهاجرت، عمدتاً شامل اولویت‌های زیر می‌شود:

⦁ پردازش درخواست‌ها:

زمان‌ پردازش درخواست را کاهش دهید، از جمله زمان رسیدگی به درخواست‌هایی که به دلیل همه‌گیری کرونا به تأخیر افتاده‌اند.

⦁ اکسپرس انتری:

مسیرهای اقامت دائم بیشتری را از طریق سیستم اکسپرس انتری برای دانشجویان بین‌المللی و نیروی کار موقت خارجی ایجاد کنید.

⦁ همبستگی خانواده:

برای همبستگی خانواده‌ها، درخواست‌های الکترونیکی ارائه دهید و اقامت موقت همسران و فرزندانی را فراهم کنید که در خارج از کانادا و در انتظار رسیدگی به درخواست‌های اقامت دائم خود هستند.

⦁ ایجاد برنامه مهاجرتی شهری جدید (MNP):

هدف برنامه مهاجرتی شهری، کمک به توزیع یکنواخت مهاجران در سراسر کانادا است. در ابتدا و پس از انتخابات ۲۰۱۹، این برنامه به عنوان یک اولویت در نظر گرفته شد، اما به دلیل همه‌گیری کرونا به تعویق افتاد. فریزر همچنین باید اطمینان حاصل کند که سیستم مهاجرتی، بیشتر از جوامع کوچک و متوسط حمایت می‌کند.

⦁ حذف هزینه‌های درخواست شهروندی کانادا:

این مورد نیز پس از انتخابات ۲۰۱۹، توسط ترودو به عنوان یک اولویت در نظر گرفته شد ولی به دلیل همه‌گیری کرونا به تعویق افتاد.

⦁ یک سیستم کارفرمای معتمد ایجاد کنید:

از فریزر خواسته شده تا برای ایجاد یک سیستم کارفرمای معتمد برای شرکت‌های کانادایی که نیروی کار موقت خارجی استخدام می‌کنند، با وزیر کار همکاری کند. علاوه بر این، از او خواسته شده تا با تسهیل تمدید مجوزهای کار، رعایت استاندارد پردازش دو هفته‌ای و ایجاد خط تماس کارفرما، شرایط را برای زیرگروه استعدادهای جهانیِ برنامه نیروی کار موقت خارجی (TFWP)، بهبود بخشد.

⦁ نیروی کار غیرمجاز:

چگونگی بهبود شرایط را برای نیروی کار غیرمجاز در کانادا، بر اساس برنامه‌های آزمایشی موجود، بررسی کنید.

⦁ مهاجرت فرانسوی‌زبان‌ها:

به همکاری خود با استان کبک، برای پشتیبانی از دانشِ زبان فرانسۀ مهاجران در این استان و همچنین ترویج استراتژی ملی مهاجرت فرانسوی‌زبان‌ها ادامه دهید.

⦁ پناهندگان افغان:

هدف کانادا را برای اسکان ۴۰،۰۰۰ پناه‌جوی افغان، تحقق بخشید.

لیبرال‌ها میزان مهاجرت را از سال ۲۰۱۵ افزایش داده‌اند

حزب لیبرالِ ترودو در ماه سپتامبر، برای سومین دوره متوالی، مجدداً انتخاب شد. از زمانی که گردانندگان این حزب قدرت را در سال ۲۰۱۵ به دست گرفته‌اند، سیاستِ افزایش سطح مهاجرت را دنبال کرده‌اند. این امر مستلزم افزایش سطح مهاجرت از حدود ۳۰۰،۰۰۰ مهاجر در سال، به هدف فعلیِ بیش از ۴۰۰،۰۰۰ مهاجر در سال است.

پس از پیروزی لیبرال‌ها، در ماه اکتبر ترودو کابینه جدید خود را معرفی کرد. فریزر یک وکیل فرهیخته از نوا اسکوشیا است که اولین بار در سال ۲۰۱۵ به عضویت پارلمان انتخاب شد. او جایگزین مارکو مندیچینو شد که از سال ۲۰۱۹ وزیر مهاجرت بود و اکنون وزیر امنیت ملی است.

بر اساس جلسه‌ای که در اکتبر ۲۰۲۱ و بین اداره مهاجرت کانادا و انجمن‌های نمایندگی حقوقدانان و مشاوران مهاجرت کانادا برگزار شد، این اداره سه اولویت در کوتاه‌مدت دارد: دستیابی به سطح ۴۰۱،۰۰۰ تازه‌وارد در سال ۲۰۲۱، همبستگی خانواده‌ها، و آوردن پناهندگان افغان به کانادا.

اکنون که دستور کتبی جدیدی رونمایی شده است، انتظار می‌رود که در ماه‌های آینده، اداره مهاجرت کانادا دامنه فعالیت‌های خود را گسترش دهد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

مراقب تشابه نام‌ها باشید! مارا با نام کنپارس به دوستان خود معرفی کنید.
This is default text for notification bar