انتخاب استانی 28 نوامبر 2022 بریتیش کلمبیا
03 دسامبر 2022 - 3:45
بازدید 237
2
از زمان اعمال بازنگری در برنامه انتخاب استانی بریتیش کلمبیا این اولین انتخاب استان بود
ارسال توسط :
پ
پ

از زمان اعمال بازنگری در برنامه انتخاب استانی بریتیش کلمبیا این اولین انتخاب استان بود

استان بریتیش کلمبیا اولین انتخاب خود را پس از بازنگری جامع برنامه انتخاب استانی بریتیش کلمبیا (British Columbia Provincial Nominee Program) انجام داده و حداقل 328 دعوتنامه صادر کرد. 

استان بریتیش کلمبیا معمولاً انتخاب‌های خود را به صورت هفتگی برگزار می‌کند. اما از 12 اکتبر به دلیل   تغییرات ایجاد شده در سیستم امتیازدهی انتخابی برگزار نشده بود. تا اینکه بعد از حدود 1 ماه و نیم و در تاریخ 28 نوامبر این استان انتخابی عمومی برای مشاغل حوزه فناوری و انتخابی برای مشاغل مورد هدف برگزار کرد.

در انتخاب عمومی که برای مشاغل حوزه فناوری برگزار شد، 253 دعوتنامه برای متقاضیان گروه‌های نیروی کار متخصص (Skilled Worker)، فارغ التحصیلان بین‌المللی  (International Graduate)، نیروی کار مبتدی(Entry Level)  و نیمه حرفه‌ای (Semi-Skilled) صادر شد. حداقل امتیاز لازم برای متقاضیان دعوت شده بین 82 تا 105 امتیاز بود. 

در انتخابی که مربیان کودک و دستیاران تحت کد شغلی (NOC42202) را مورد هدف قرار می‌داد، 49 دعوتنامه برای متقاضیان گروه‌های نیروی متخصص و فارغ التحصیلان بین المللی با حداقل امتیاز 60  صادر شد. 

در انتخاب برای مراقبان بهداشت و سلامت 24 دعوتنامه برای گروه‌های نیروی متخصص، فارغ التحصیلان بین‌المللی و همچنین نیروی کار مبتدی و نیمه حرفه‌ای با حداقل امتیاز 60 صادر شد. 

در انتخابی که مراقبان بهداشت و سلامت و دستیاران (NOC 33102) را هدف قرار داد کمتر از ۵ دعوتنامه برای نیروی کار مبتدی و نیمه حرفه‌ای با حداقل امتیاز ۶۰ صادر شد. 

در انتخابی که تکنسین‌های بهداشت حیوانات و تکنسین‌های دامپزشکی (NOC 31103, 32104) را هدف قرار داد کمتر از ۵ دعوتنامه برای نیروی متخصص و فارغ التحصیلان بین المللی (از طریق اکسپری انتری بریتیش کلمبیا) با حداقل امتیاز ۶۰ صادر شد. تعداد دعوت‌نامه‌ها برای محافظت از هویت افراد دعوت شده «کمتر از 5» ذکر شد. 

انتخاب اخیر استان بریتیش کلمبیا

تاریخگروهحداقل امتیازدعوتنامه‌های صادر شدهشرح
28 نوامبر 2022نیروی متخصص 105

253
انتخاب عمومی: شامل مشاغل حوزه فناوری
نیروی متخصص(اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا)105
فارغ التحصیلان بین المللی105
فارغ التحصیلان بین المللی(اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا)105
نیروی کار مبتدی و نیمه حرفه‌ای82
28 نوامبر  2022نیروی متخصص  و  فارغ التحصیلان بین المللی(اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا)6049انتخاب برای مشاغل مورد هدف مراقبان کودک: مربیان کودک و دستیاران (NOC42202)
نیروی متخصص، فارغ التحصیلان بین‌المللی، نیروی کار مبتدی و نیمه حرفه‌ای  (اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا)6024انتخاب برای مشاغل مورد هدف: مراقبان بهداشت و سلامت
نیروی کار مبتدی و نیمه حرفه‌ای  60انتخاب برای مشاغل مورد هدف: مراقبان بهداشت و سلامت و دستیاران  (NOC 33102)
نیروی متخصص  و  فارغ التحصیلان بین المللی(اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا)60انتخاب برای مشاغل مورد هدف: سایر مشاغل دارای اولویت (NOCs 31103, 32104)

برای اطلاعات بیشتر بخوانید:

انتخاب استانی ۱۲ اکتبر ۲۰۲۲ بریتیش کلمبیا

انتخاب ۸ نوامبر ۲۰۲۲ کارآفرینی بریتیش کلمبیا

تغییرات برنامه انتخاب استانی بریتیش کلمبیا

اجرایی شدن NOC 2021 کانادا

برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا

هدف برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا جذب نیروی کار خارجی است که در استان مورد نیاز هستند و تمایل به اقامت دائم در کانادا دارند.

اداره مهاجرت استان بریتیش کلمبیا دارای دو برنامه اصلی، مهاجرت از طریق تخصص و اکسپرس انتری است که هر دو به زیرگروه‌هایی تقسیم و تحت «سیستم ثبت‌نام مهاجرت از طریق تخصص» (Skills and Immigration Registration System- SIRS) بریتیش کلمبیا مدیریت می‌شوند.

برای درخواست از طریق SIRS، متقاضیان ابتدا باید حساب کاربری ایجاد کرده و بر اساس عواملی مانند میزان تحصیلات، سابقه کار و دانش زبان امتیازدهی شوند.  SIRS بسیار شبیه سیستم جامع رتبه‌بندی اکسپرس انتری (CRS) است که توسط اداره مهاجرت کانادا استفاده می شود. 

سپس بریتیش کلمبیا از طریق انتخاب‌های عمومیِ خود، از متقاضیان با امتیازهای بالا دعوت می‌کند تا برای گواهی استانی درخواست دهند. متقاضیانی که دعوت‌نامه دریافت می‌کنند، از تاریخ صدور دعوت‌نامه، ۳۰ روز مهلت دارند تا درخواست و مدارک کامل خود را از طریق سیستم آنلاینِ برنامه مهاجرتی استان ارسال کنند.

بررسی درخواست‌ها حدود دو تا سه ماه طول می‌کشد. در صورت موفقیت‌آمیز بودن، متقاضی می‌تواند برای اقامت دائم کانادا اقدام کند. گواهی انتخاب استانی از تاریخ صدور، حدود شش ماه اعتبار دارد. 

دریافت گواهی استانی، ۶۰۰ امتیاز به امتیاز متقاضیان اکسپرس انتری افزوده و صدور دعوت‌نامه از طرف اداره مهاجرت را برای آن‌ها تضمین می‌کند. 

در صورت تماس با کنپارس از چه خدماتی بهره‌مند خواهید شد؟

 • مشاوره رایگان و حرفه‌ای با مشاورین باتجربه و کارآزموده کنپارس
 • بررسی شرایط متقاضی برای برنامه‌های مهاجرتی
 • بررسی شانس دریافت ویزا 
 • بستن قرارداد با کنپارس
 • ارائه فهرست مدارک مورد نیاز
 • ارائه راهنمایی‌های لازم در زمینه مدارک و چگونگی تهیۀ آنها 
 • جمع‌آوری مدارک افراد و استانداردسازی آنها
 • استانداردسازی رزومه کاری افراد در شبکه‌های اجتماعی(LinkedIn)
 • تکمیل فرم‌های درخواست
 • ثبت پرونده
 • پیگیری پرونده
 • اعلامِ به‌روزرسانی‌ها
 • همراهی با متقاضی تا دریافت نتیجۀ ویزا
 • در صورت رد ویزا، پیگیری و درخواست تجدید نظر (در صورت نیاز) 

ارتباط با ما:

برای دریافت مشاوره رایگان و انواع خدمات مهاجرتی از طریق شرکت کنپارس می‌توانید با شماره‌های 02191008339 یا 02191008338 تماس گرفته، یا اطلاعات خود را از طریق چت آنلاین سایت یا دایرکت اینستاگرام ارسال کنید و یا اینکه  فرم ارزیابی رایگان ما را پر فرمایید تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته شود.همچنین می‌توانید پرسش‌های خود را از طریق شماره‌های واتس اپ (+1)5799579293 و 9034941456(+98) ( کافیست همین حالا شماره تماس ها را لمس کنید ) از ما بپرسید و پاسخ آن‌ها را از طریق همین شماره‌ها دریافت کنید.

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.