اقدامات جدید در برنامه اسپانسرشیپ خانواده
27 می 2023 - 9:47
بازدید 414
6

درخواست ویزای اقامت موقت اعضای خانواده ظرف 30 روز بررسی خواهد شد روز جمعه، 26 می 2023، شان فریزر، وزیر مهاجرت کانادا، در راستای تقویت مهاجرت در گروه خانواده خبر از اعمال اقدامات جدیدی داد.  اقدامات جدید عبارتند از: سریعتر کردن زمان پردازش ویزای اقامت موقت (TRV) برای متقاضیان برنامه اسپانسرشپ؛ ابزارهای جدید و اختصاصی […]

ارسال توسط :
پ
پ

درخواست ویزای اقامت موقت اعضای خانواده ظرف 30 روز بررسی خواهد شد

روز جمعه، 26 می 2023، شان فریزر، وزیر مهاجرت کانادا، در راستای تقویت مهاجرت در گروه خانواده خبر از اعمال اقدامات جدیدی داد. 

اقدامات جدید عبارتند از:

 • سریعتر کردن زمان پردازش ویزای اقامت موقت (TRV) برای متقاضیان برنامه اسپانسرشپ؛
 • ابزارهای جدید و اختصاصی پردازش برای متقاضیان ویزای اقامت موقت همسر؛
 • اجازه کار باز جدید برای متقاضیان اسپانسرشیپ همسر و اعضای خانواده؛
 • تمدید اجازه کار باز برای دارندگان آن (اجازه کارهایی که اول آگوست تا پایان سال 2023 منقضی می‌شوند).

اعلام این خبر توسط وزیر همراه با این توضیح بود، اعضای خانواده‌ای که از طریق گروه خانواده درخواست‌های اقامت دائم خود را (PR) ارسال کرده‌اند، می‌توانند جهت پیوستن به اسپانسر خود در کانادا برای ویزای اقامت موقت (TRV) درخواست دهند. 

بعضی از زوج‌ها در زمان درخواست برای اسپانسرشیپ همسر، مایل هستند ابتدا برای ویزای اقامت موقت (TRV) اقدام کنند و پس از ورود همسر به کانادا برای اقامت دائم درخواست نمایند.

فریزر اظهار کرد که اداره مهاجرت با موفقیت توانسته است به انباشت درخواست‌های رسیدگی نشده اقامت موقت رسیدگی کند، این درخواست‌ها توسط اعضای خانواده‌ای داده شده بود که قبلاً درخواست اقامت دائم داده بودند. رویکرد جدید اداره مهاجرت نسبت به درخواست‌های اقامت موقت همسر، موجب رسیدگی و تائید بیش از 98 درصد درخواست‌های همسران و فرزندانشان شده است، به طوری که آنها می‌توانند در حالی که منتظر رسیدگی به درخواست‌های اقامت دائم خود هستند در کنار خانواده باشند.

وی افزود که این رویکرد جدید برای پردازش برنامه‌های اقامت موقت منجر به پردازش درخواست‌ها ظرف 30 روز می‌شود. بدن ترتیب، اعضای خانواده می‌توانند سریعتر به کانادا سفر کنند و زودتر در کنار عزیزان خود قرار گیرند. 

اداره مهاجرت کانادا همچنین در حال راه اندازی یک ابتکار جدید است تا برای متقاضیان ویزای همسر و فرزندان تحت تکفل که دارای وضعیت اقامت موقت هستند اجازه کار باز صادر کند.

همسر و افراد تحت تکفل می‌توانند به محض ارائه درخواست اقامت دائم تحت گروه اسپانسرشیپ همسر و شریک زندگی(SPCLC) یا سایر برنامه‌های گروه خانواده، برای اجازه کار باز درخواست و آن را دریافت کنند.

قبلاً فقط متقاضیان برنامه اسپانسرشیپ همسر از داخل، مجاز به دریافت اجازه کار باز بودند. اکنون کسانی که از خارج از کانادا درخواست می‌دهند نیز می‌توانند اجازه کار باز بگیرند. 

در نهایت، از 7 جون، دارندگان اجازه کار باز که اجازه کار فعلی آنها بین اول آگوست تا پایان سال 2023 منقضی می‌شود، می‌توانند با کمک یک روند تسهیل‌شده رایگان به مدت 18 ماه اجازه کار خود را تمدید کنند. این اقدام در حال حاضر بر روی 25 هزار نفر در کانادا تأثیر خواهد گذاشت. این افراد شامل همسران و وابستگان اکثر نیروهای کار موقت، همسران دانشجویان بین المللی و متقاضیان مقیم دائم و همسران/وابستگان آنها خواهد بود که منتظر نهایی شدن اقامت دائم هستند.

اسپانسرشیپ خانواده

در سال 2023، کانادا امیدوار است که پذیرای 106 هزار و 500  تازه وارد از طریق گروه مهاجرتی خانواده باشد. هدف کانادا این است که 78 هزار  نفر از طریق برنامه اسپانسرشیپ همسر و فرزندان و 28 هزار و 500 نفر  از طریق برنامه اسپانسرشیپ پدر، مادر  و پدربزرگ و مادربزرگ وارد کشور شوند. تا سال 2025، کانادا قصد دارد 118 هزار تازه وارد از طریق گروه مهاجرت خانواده پذیرش کند. 

برنامه اسپانسرشیپ خانواده این امکان را برای شهروندان کانادایی و مقیم دائم فراهم می‌کند که اسپانسر اعضای خانواده خود برای پیوستن به آنان در کانادا شوند و اعضای خانواد می‌توانند از این طریق اقامت دائم دریافت کنند. 

شرایط لازم برای فرد اسپانسر: 

 • شهروند کانادا یا مقیم دائم کانادا باشد. 
 • حداقل 18 سال سن داشته باشد. 
 • سوء سابقه کیفری نداشته باشند. 
 • همسر، فرزندان، پدر، مادر و پدربزرگ و مادربزرگ همگی می‌توانند تحت اسپانسری قرار گیرند، مشروط بر اینکه معیارهای واجد شرایط بودن را داشته باشند.

برای اطلاعات بیشتر بخوانید:

آنلاین شدن ارسال درخواست‌های اسپانسرشیپ خانواده

برنامه اسپانسرشیپ همسر داخل و خارج از خاک کانادا

ارتباط با ما:

برای دریافت مشاوره رایگان و انواع خدمات مهاجرتی از طریق شرکت کنپارس می‌توانید با شماره‌های 02191008339 یا 02191008338 تماس گرفته، یا اطلاعات خود را از طریق چت آنلاین سایت یا دایرکت اینستاگرام ارسال کنید و یا اینکه فرم ارزیابی رایگان  ما را پر فرمایید تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته شود.همچنین می‌توانید پرسش‌های خود را از طریق شماره‌های واتس اپ (+1)5799579293 و 9034941456(+98) ( کافیست همین حالا شماره تماس ها را لمس کنید ) از ما بپرسید و پاسخ آن‌ها را از طریق همین شماره‌ها دریافت کنید.

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.