افزایش ۲٫۱ میلیونی پرونده‌های معوقه اداره مهاجرت
14 می 2022 - 12:50
بازدید 497
5
درخواست‌های معوقه اقامت دائم، موقت و شهروندی در ۱۸ روز نزدیک به ۹۹ هزار مورد افزایش یافت
ارسال توسط :
پ
پ

درخواست‌های معوقه اقامت دائم، موقت و شهروندی در ۱۸ روز نزدیک به ۹۹ هزار مورد افزایش یافت

بر اساس آخرین داده‌های دولت کانادا تعداد پرونده‌های معوقه مهاجرتی کانادا تا ۲۹ آوریل بیش از ۲٫۱ میلیون مورد در همه گروه‌های مهاجرتی افزایش یافته است.

تعداد پرونده‌های معوقه اداره مهاجرت کانادا (IRCC) از تابستان گذشته به شرح زیر بوده است:

۳۰ آوریل الی ۲ مه ۲۰۲۲: ۲,۱۳۰,۳۸۵ نفر

۱۱الی ۱۲ آوریل ۲۰۲۲: ۲,۰۳۱,۵۸۹ نفر

۱۵ و ۱۷ مارس ۲۰۲۲: ۱,۸۴۴,۴۲۴ نفر

۱ فوریه ۲۰۲۲: ۱,۸۱۵,۶۲۸ نفر

۱۵ دسامبر ۲۰۲۱: ۱,۸۱۳,۱۴۴ نفر

۲۷ اکتبر ۲۰۲۱: ۱,۷۹۲,۴۰۴ نفر

۶ جولای ۲۰۲۱: ۱,۴۴۷,۴۷۴ نفر

انباشت پرونده‌های اداره مهاجرت در ۱۸ روز، بین ۱۱ آوریل تا ۲۹ آوریل، ۹۸ هزار و ۷۹۶ مورد افزایش یافته است. این افزایش عمدتاً بیشتر مربوط به اقامت موقت است. در همین مدت، تعداد پرونده‌های معوقه اقامت دائم ۶۳۸ نفر افزایش یافته است. بین ۱۲ آوریل تا ۲ می، اداره مهاجرت تعداد پرونده‌های معوقه شهروندی را ۲۵۸ نفر کاهش داده است.

پرونده‌های معوقه اداره مهاجرت: ۱۱ آوریل-۲ می

گروههای مهاجرتی۱۱ آوریل- ۱۲ آوریل۳۰ آوریل- ۲ می
اقامت دائم (PR)۵۲۹،۶۳۱۵۳۰،۲۶۹
اقامت موقت (TR)۱،۱۰۲،۳۷۵۱،۲۰۰،۷۹۱
شهروندی۳۹۹،۵۸۳۳۹۹،۳۲۵
مجموع۲،۰۳۱،۵۸۹۲،۱۳۰،۳۸۵

انباشت پرونده‌ها از زمان شروع همه‌گیری

جدول زیر افزایش پرونده‌های معوقه اداره مهاجرت را از زمان شروع همه‌گیری نشان می‌دهد. طبق این جدول در در دو سال گذشته، انباشت پرونده‌های اقامت دائم از ۴۱۰ هزار به ۵۳۰ هزار افزایش یافته و موجودی پرونده‌های اقامت موقت از آوریل گذشته دو برابر شده است. موجودی درخواست‌های شهروندی از ۲۴۰ هزار نفر به ۴۰۰ هزار نفر افزایش یافته است.

پرونده‌های معوقه در گروه‌های مهاجرتی

گروه‌های مهاجرتیآوریل ۲۰۲۰آوریل ۲۰۲۱آوریل / می ۲۰۲۲
اقامت دائم (PR)۴۱۰،۰۰۰۵۵۰،۰۰۰۵۳۰،۰۰۰
اقامت موقت (TR)در دسترس نیست۵۹۰،۰۰۰۱٫۲ میلیون
شهروندی۲۴۰،۰۰۰۳۹۵،۰۰۰۴۰۰،۰۰۰
مجموعدر دسترس نیست۱،۵۳۵ میلیون۲،۱۳۰ میلیون

در نظر داشته باشیم که با از سرگیری انتخاب‌ها در همه برنامه‌های اکسپرس انتری از جولای، رشد در روند رسیدگی به پرونده‌های اکسپرس انتری مشاهده خواهد شد.

علیرغم افزایش جزئی در انباشت پرونده‌های اقامت دائم، اداره مهاجرت  از اواسط آوریل تعداد ۴ هزار و ۲۹۲ درخواست اکسپرس انتری را کاهش داده، یعنی به پرونده‌ها رسیدگی کرده است.

برنامه مهاجرتیتعداد افراد از ۱۱ آوریلتعداد افراد از ۲۹ آوریل
تجربه کانادایی (CEC)۸,۳۶۳۷،۵۲۲
نیروی متخصص فدرال  (FSWP)۳۶,۲۸۱۳۲،۸۸۳
 نیروی کار فنی فدرال (FSTP)۵۳۷۴۸۴
مجموع۴۵,۱۸۱۴۰،۸۸۹

قبل از همه‌گیری، برنامه نیروی کار متخصص فدرال (Federal Skilled Worker Program) مسیر اصلی اکسپرس انتری بود، اما متقاضیان این برنامه از دسامبر ۲۰۲۰ برای درخواست مهاجرت دعوت نشده‌اند. برای متقاضیان تجربه کانادایی (Canadian Experience Class) نیز از سپتامبر ۲۰۲۱ انتخابی برگزار نشده و قرار است از اول جولای صدور دعوتنامه‌ درخواست (ITA) در این دو برنامه دوباره از سر گرفته شود.

به اعلام اداره مهاجرت، از ماه جولای اکثریت قریب به اتفاق درخواست‌های اکسپرس انتری جدید در چارچوب استاندارد شش ماهه رسیدگی خواهند شد.

رسیدگی به پرونده‌های اقامت دائم با دستاوردهای دیگر گروه‌های مهاجرتی، مانند برنامه اقامت موقت به دائم (TR2PR) که در سال ۲۰۲۱ ایجاد شد، جبران شده است.

اما پرونده‌های معوقه در تمام گروه‌های اقامت موقت بین ۱۱ آوریل و ۲۹ آوریل افزایش یافته است.

موجودی درخواست‌های اقامت موقت و مجوزهای کار با معرفی مجوز کانادا-اوکراین برای سفرهای اضطراری (Canada-Ukraine Authorization for Emergency Travel program)  افزایش یافته است. برنامهCUAET برای اوکراینی‌های متقاضی ورود به کانادا است و برنامه پناهندگی نیست.

تا ۶ می اداره مهاجرت، ۲۰۴ هزار و ۲۲۷ درخواست برای مجوز کانادا-اوکراین دریافت کرده و ۹۱ هزار و ۴۸۲ درخواست را تایید کرده است. طبق اطلاعات وب‌سایت اداره مهاجرت، بین ۱ ژانویه تا ۱ می، در مجموع ۲۴ هزار و ۶۴۵ اوکراینی وارد کانادا شده‌اند.

پرونده‌های معوقه اقامت موقت از۱۱ تا ۲۹ آوریل

نوع درخواستتعداد افراد از ۱۱ آوزیلتعداد افراد از  ۲۹ آوریل
مجوز تحصیلی۱۲۲،۱۴۵۱۳۲،۲۸۰
تمدید مجوز تحصیلی۳۲،۲۴۲۳۶،۳۱۰
ویزاهای اقامت موقت۵۵۸،۴۹۸۶۲۱،۴۵۱
سوابق بازدیدکننده (Visitor Records)۷۳،۴۵۰۷۶،۸۴۷
مجوز کار۱۷۲،۷۹۶۱۸۹،۰۶۱
تمدید مجوز کار۱۴۱،۲۴۴۱۴۴،۸۴۲
مجموع۱،۱۰۲،۳۷۵۱،۲۰۰،۷۹۱

دولت کانادا متوجه چالش‌های ایجاد شده از طریق انباشت رو به رشد پرونده‌های اداره مهاجرت در دو سال گذشته، می‌باشد. در اواخر ژانویه، شان فریزر، وزیر مهاجرت، مجموعه‌ای از اقدامات بهبودی با هدف تسریع روند رسیدگی به پرونده‌ها از جمله دیجیتالی کردن برنامه‌ها و استخدام کارکنان بیشتر را اعلام کرده است.

پنج‌شنبه گذشته، کمیته شهروندی و مهاجرت پارلمان کانادا (CIMM) مطالعه‌ای را برای ارزیابی انباشت پرونده‌های اداره مهاجرت آغاز کرد که به‌ صورت گزارش کتبی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت و حاوی توصیه‌هایی در مورد چگونگی بهبود روند رسیدگی به درخواست‌های اداره مهاجرت است.

ارتباط با ما:

برای دریافت مشاوره رایگان و انواع خدمات مهاجرتی از طریق شرکت کنپارس می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۹۱۰۰۸۳۳۹، ۰۲۱۹۱۰۰۸۳۳۸ یا ۰۲۱۵۹۱۷۴۰۰۰ تماس گرفته، یا اطلاعات خود را از طریق چت آنلاین سایت یا دایرکت اینستاگرام ارسال کنید و یا اینکه  فرم ارزیابی رایگان ما را پر فرمایید تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته شود.

همچنین می‌توانید پرسش‌های خود را از طریق شماره‌های واتس اپ (+۱)۵۷۹۹۵۷۹۲۹۳ و ۹۰۳۴۹۴۱۴۵۶(+۹۸) (کافیست همین حالا شماره تماس ها را لمس کنید) از ما بپرسید و پاسخ آن‌ها را از طریق همین شماره‌ها دریافت کنید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

مراقب تشابه نام‌ها باشید! مارا با نام کنپارس به دوستان خود معرفی کنید.
This is default text for notification bar