استخدام نیروی کار خارجی موقت بیشتر در کبک
12 ژانویه 2022 - 6:52
بازدید 821
20
شرکت‌های کبک اکنون می‌توانند تا 20 درصد نیروی کار خارجی موقت استخدام کنند.
ارسال توسط :
پ
پ

شرکت‌های کبک اکنون می‌توانند تا 20 درصد نیروی کار خارجی موقت استخدام کنند.


اقدامی که پیشتر اعلام شده بود و به کارفرمایان کبک اجازه می‌داد نیروی کار خارجی موقت بیشتری را استخدام کنند، در 10 ژانویه 2022 اجرایی شد. کارفرمایان کبک اکنون می‌توانند استخدام نیروی کار خارجی موقت را از 10 درصد به 20 درصد افزایش دهند. این اقدام برای مشاغل در بخش‌های خاص زیر اعمال می‌شود که توسط این استان شناسایی شده‌اند:
⦁ مشاغل خرده‌فروشی به استثنای مواد غذایی
⦁ خدمات اقامتی و غذایی
⦁ تولید مواد غذایی، آشامیدنی و تنباکو
⦁ مدیریت شرکت‌ها و تشکیلات اقتصادی و خدمات اداری، پشتیبانی و سایر خدمات
⦁ مراقبت‌های بهداشتی
⦁ جنگلداری و جنگلبانی
⦁ تولید محصولات فلزی مصنوعی
⦁ تولید محصولات پلاستیکی و لاستیکی
⦁ تولید محصولات چوبی


تسهیل استخدام نیروی کار خارجی موقت در بخش‌های مورد نیاز


این اقدام آخرین مورد از سری اقداماتی است که توسط کبک برای ایجاد انعطاف بیشتر برای کارفرمایان این استان انجام می‌شود که تحت برنامه نیروی کار خارجی موقت (TFWP) نیرو استخدام می‌کنند. در 6 دسامبر 2021، کبک اعلام کرد که برخی از مشاغل نیمه‌حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای (سطح D در سیستم طبقه‌بندی مشاغل) اکنون از الزامات آگهی و استخدام برنامه نیروی کار خارجی موقت مستثنا هستند.


در 31 آگوست 2021، دولت اعلام کرد که نیروی کار خارجی موقت که در کبک اقامت دارند و توسط کبک به عنوان نیروی کار متخصص شناخته شده‌اند، می‌توانند برای اجازه کار بریجینگ (Bridging Open Work Permit) درخواست دهند و تا زمانی که درخواست آن‌ها برای اقامت دائم به وسیله اداره مهاجرت کانادا پردازش می‌شود، برای کارفرمای مورد نظر خود کار کنند.
همچنین انتظار می‌رود مسیر جدیدی تحت برنامه تحرک بین‌المللی (IMP) به نام IMP+ ایجاد شود که می‌تواند منجر به صدور هفت هزار اجازه کارِ معاف از گواهی ارزیابی بازار کار (LMIA) در سال برای دارندگان گواهی انتخاب کبک شود که در خارج از کشور هستند. IMP+ به این افراد اجازه می‌دهد تا سریع‌تر وارد کبک شده و کار خود را شروع و به تأمین نیازهای نیروی کار در بخش‌های کلیدی کمک کنند.


این تغییرات بخشی از یک پروژه آزمایشی هستند که تا 31 دسامبر 2024 ادامه خواهد داشت و برای افزایش نیروی کار خارجی موقت در بخش‌هایی از بازار کار کبک طراحی شده که با کمبود اساسی به نیروی کار مواجه هستند.
کبک سال 2021 را با کمترین نرخ بیکاری در کانادا، با 4.6 درصد، به پایان رساند. بر اساس آخرین داده‌های اداره آمار کانادا، نرخ بیکاری در سطح ملی در ماه دسامبر 5.9 درصد و نزدیک به سطح قبل از همه‌گیری کرونا بود.


نحوه استخدام نیروی کار خارجی موقت در کبک


مسئولیت شروع و تکمیل فرآیند اولیه مهاجرت بر عهده کارفرما است. به‌طور کلی، ارائه پیشنهاد کار اولین گام در فرآیند استخدام است.
به استثنای مشاغلی که از دریافت گواهی ارزیابی بازار کار (LMIA) معاف هستند، کارفرما برای استخدام نیرو به این ارزیابی و گواهی پذیرش کبک (CAQ) نیاز دارد.


نیروی کار باید برای اجازه کار به اداره مهاجرت کانادا درخواست دهد. برای این کار، به مدارکی مانند نامه پیشنهاد شغلی، قرارداد و یک کپی از گواهی ارزیابی بازار کار نیاز دارد.


گواهی ارزیابی بازار کار یا LMIA مدرکی است که توسط سازمان استخدام و توسعه اجتماعی کانادا ارائه شده و به شهروندان خارجی اجازه می‌دهد تحت برنامه نیروی کار خارجی موقت در کانادا استخدام شوند. گواهی ارزیابی بازار کار مثبت نشان می‌دهد که هیچ نیروی کاری برای انجام شغل مربوطه، در کانادا فراهم نشده است.


پس از ورود به کانادا، نیروی کار خارجی باید برای دریافت اجازه کار موقت به اداره خدمات مرزی مراجعه کرده و سپس کار خود را شروع کند.


خدمات شرکت کنپارس


برای دریافت مشاوره رایگان و انواع خدمات مهاجرتی از طریق شرکت کنپارس می‌توانید با شماره‌های 02191008339، 02191008338 یا 02159174000 تماس گرفته، یا اطلاعات خود را از طریق چت آنلاین سایت یا دایرکت اینستاگرام ارسال کنید و یا اینکه فرم ارزیابی رایگان ما را پر فرمایید تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته شود.


همچنین می‌توانید پرسش‌های خود را از طریق شماره‌های واتس اپ 09224635452 و 09034941456 از ما بپرسید و پاسخ آن‌ها را از طریق همین شماره‌ها دریافت کنید.
*متقاضیان علاقمند لطفا توجه داشته باشند که برای اقدام از طریق برنامه های مهاجرتی کبک، داشتن مدرک زبان فرانسه حداقل B1 در مهارت های گفتاری و شنیداری ضروری است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

مراقب تشابه نام‌ها باشید! مارا با نام کنپارس به دوستان خود معرفی کنید.
This is default text for notification bar