اداره مهاجرت دیگر مهلت ارسال درخواست‌های ناقص را به طور خودکار تمدید نخواهد کرد
13 آوریل 2021 - 16:39
بازدید 288
6

متقاضیان مهاجرت که به دلیل کووید19 دارای مدارک ناقص هستند، می توانند برای تمدید فرصت خود درخواست دهند. با شروع مجدد خدمات مهاجرت در سراسر جهان، اداره مهاجرت کانادا دیگر مهلت ارسال درخواست های مهاجرت را به طور خودکار تمدید نخواهد کرد.   با این حال، «اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا» (IRCC) همچنان به […]

ارسال توسط :
پ
پ

متقاضیان مهاجرت که به دلیل کووید19 دارای مدارک ناقص هستند، می توانند برای تمدید فرصت خود درخواست دهند.

با شروع مجدد خدمات مهاجرت در سراسر جهان، اداره مهاجرت کانادا دیگر مهلت ارسال درخواست های مهاجرت را به طور خودکار تمدید نخواهد کرد.

 

با این حال، «اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا» (IRCC) همچنان به افرادی که قادر به ارائه تمام مدارک موردنیاز برای درخواست خود نیستند، فرصتی برای تمدید مهلت ارسال پرونده می دهد؛ به شرطی که این نقص به دلیل شرایط کووید19 باشد.

 

این تغییر سیاست، متقاضیان اقامت دائم، اقامت موقت، و شهروندی کانادا را تحت تأثیر قرار می دهد. طی ماه های آینده، «IRCC» با این متقاضیان تماس خواهند گرفت و خواستار مدارک لازم یا توضیحی منطقی درباره دلیل نقص پرونده ایشان (در ارتباط با ویروس کرونا) خواهد شد.

 

سیاست جدید «IRCC» برای تسریع تصمیم گیری درباره درخواست های مهاجرت است. دپارتمان مهاجرت اخیراً در یک رسانه مطبوعاتی اشاره کرد که ارائه به موقع مدارک توسط متقاضیان به کاهش زمان پردازش پرونده ها کمک شایانی خواهد کرد.

 

به گفته «IRCC»، دارندگان «ویزای بازدید کننده» (Visitor Visa) و «تأییدیه اقامت دائم» (CORP) هنوز مجاز به سفر به کانادا نیستند، مگر اینکه از محدودیت های سفر معاف باشند.

 

درخواست «IRCC» برای ارائه مدارک

«IRCC» ایمیل یا نامه ای در رابطه با مدارک ناقص به متقاضیان ارسال خواهد کرد. اداره مهاجرت به افراد توصیه می کند که این مدارک را در اسرع وقت ارائه دهند.

 

به نقل از «IRCC»، از آنجا که دستیابی به این مدارک ممکن است طول بکشد، ضروری است که متقاضیان هم اکنون شروع به پیگیری کنند. بنابراین، هنگام ارسال پرونده، می توانند آنها را به موقع ارائه دهند.

 

این بدان معناست که نوبت بیومتریک متقاضیان باید در اسرع وقت رزرو شود. اطلاعات مربوط به مراکز ثبت بیومتریک در صفحه وب دولت آمده است.

 

«IRCC» طی هفته ها یا ماه های آینده، درخواست دیگری را برای متقاضیان ارسال خواهد کرد، که به آنها اطلاع می دهد 30 روز فرصت دارند تا مدارک موردنیاز را ارائه دهند. پس از آن، افسران مهاجرت در مورد درخواست افراد تصمیم خواهند گرفت.

 

اگر متقاضیان شهروندی مدارک خود را طی این 30 روز، (بدون ارائه دلیل موجه) ارسال نکنند، اداره مهاجرت پردازش درخواست آنها را متوقف کرده، و پرونده ایشان را «رد شده» تلقی خواهد کرد.

 

عدم ارائه مدارک موردنیاز

به گفته «IRCC»، افسران مهاجرت طی 30 روز از تاریخی که متقاضیان درخواست «IRCC» را دریافت کرده اند، به دنبال توضیح معقولی در مورد چگونگی تأثیر کووید19 بر روند درخواست آنها خواهند بود.

 

دو نمونه از  این «توضیحات معقول» در زیر آمده است:

  • تعطیلی موقت مرکز درخواست ویزا یا مرکز پشتیبانی درخواست متقاضیان برای ثبت بیومتریک؛ یا
  • منع تردد در منطقه یا شهری که مدارکی مانند گواهی پلیس، یا خدماتی مانند مدیکال را ارائه می دهد

 

اگر افسران «IRCC» تشخیص دهند که درخواست متقاضیان برای تمدید، منطقی است، مهلت آنها را برای 30 روز دیگر تمدید می کنند. در غیر این صورت، افسران بر اساس اطلاعاتی که در پرونده افراد وجود دارد، در مورد درخواست آنها تصمیم خواهند گرفت؛ که می تواند منجر به رد درخواست متقاضیان شود.

 

«IRCC» افراد را از نتیجه نهایی مطلع خواهد کرد؛ بنابراین، نیازی به تماس با اداره مهاجرت نمی باشد.

 

اگر تعداد زیادی از متقاضیان با اختلال در خدمات مواجه باشند، «IRCC» تا زمانی که اوضاع برطرف نشود، درخواست ارسال مدارک موردنیاز را به افراد نخواهد فرستاد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.