اجازه کار کانادایی برای متقاضیان هنرهای نمایشی
08 آگوست 2021 - 20:06
بازدید 30
0

برخی از این متقاضیان، برای فعالیت در کانادا نیازی به دریافت «اجازه کار» و ارائه «LMIA» نخواهند داشت به طور معمول، اتباع خارجی برای اشتغال در کانادا، به «اجازه کار» نیاز دارند. با این حال، برخی از متقاضیان در رشته‌های خاص، از دریافت آن معاف هستند. این افراد عبارتند از: بازدیدکنندگان تجاری (business visitors) این […]

ارسال توسط :
پ
پ

برخی از این متقاضیان، برای فعالیت در کانادا نیازی به دریافت «اجازه کار» و ارائه «LMIA» نخواهند داشت

به طور معمول، اتباع خارجی برای اشتغال در کانادا، به «اجازه کار» نیاز دارند. با این حال، برخی از متقاضیان در رشته‌های خاص، از دریافت آن معاف هستند. این افراد عبارتند از:

بازدیدکنندگان تجاری (business visitors)

این افراد که تحت بیزینس‌های بین المللی در کانادا فعالیت می‌کنند، مستقیماً وارد بازار کار نمی‌شوند. برای مثال، تهیه کنندگان فیلم که با بودجه خارجی فعالیت می‌کنند، بازدیدکننده تجاری به شمار می‌آیند.

برخی افراد در زمینه هنرهای نمایشی

این افراد تنها در صورتی که برای مدت کوتاه و با قصد فعالیت محدود به کانادا می‌آیند، از دریافت «اجازه کار» معاف خواهند بود. برای مثال، خواننده‌ای که برای سه روز اجرا در یک فستیوال به کانادا می‌آید، گروه موسیقی که در طول یک هفته، چهار کنسرت در کانادا برگزار می‌کنند، و همچنین رهبران ارکستر که به عنوان مهمان به کانادا دعوت شده اند، در این دسته قرار می‌گیرند.

برخی از خبرنگاران خارجی

افرادی که خبرگزاری‌های خارجی کار می‌کنند، اما برای مدتی محدود و با قصد تهیه گزارشی خاص در مورد کانادا به این کشور می‌آیند، از دریافت «اجازه کار» معاف هستند.

با این حال، افراد در زمینه هنرهای نمایشی، موزیسین‌ها، و خوانندگانی که برای بیش از 2 هفته (بلند‌مدت یا دائم) به کانادا می‌آیند، در اکثر موارد به «اجازه کار» و «ارزیابی میزان تأثیر بر بازار کار» (LMIA) نیاز دارند.

شایان ذکر است بازیگران و عوامل فیلم، تلویزیون، و رادیو که به عنوان عضو غیرمهمان به کانادا می‌آیند، به «اجازه کار» نیاز داشته، اما از ارائه «LMIA» معاف هستند.

به طور معمول، افرادی که «اجازه کار» دریافت می‌کنند، از طرف کارفرمای خود مشمول «LMIA» خواهند بود؛ «LMIA» مدرکی است که نشان می‌دهد هیچ شهروند کانادایی یا مقیم دائمی برای موقعیت شغلی موردنظر کارفرما، در دسترس نبوده است. با این حال، برخی متقاضیان قادرند «اجازه کار معاف از LMIA» دریافت کرده، یا واجد شرایط «LMIA تسهیل یافته» شوند.


این خبر صرفا جهت اطلاع رسانی است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.