کمبود مهارت تا سال ۲۰۲۱ به بیکاری بیشتر در استان انتاریو می‌انجامد
24 فوریه 2010 - 0:00
بازدید 181
8

  اهمیت تحصیلات تکمیلی در بازار کار کانادا روز به روز بیشتر می‌شود به گونه‌ای که در فقدان آن، بسیاری از شاغلین قادر به اجرای وظایف عادی و روزمره خود نخواهند بود. در اینجا با دیدگاه یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های حوزه آموزش عالی در استان انتاریو و در کل کانادا درباره دلایل اهمیت این موضوع […]

ارسال توسط :
پ
پ

 

اهمیت تحصیلات تکمیلی در بازار کار کانادا روز به روز بیشتر می‌شود به گونه‌ای که در فقدان آن، بسیاری از شاغلین قادر به اجرای وظایف عادی و روزمره خود نخواهند بود. در اینجا با دیدگاه یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های حوزه آموزش عالی در استان انتاریو و در کل کانادا درباره دلایل اهمیت این موضوع آشنا می‌شوید.  شرکت کنپارس به مدیریت دکتر مختاری بهترین انتخاب شما برای مهاجرت قانونی به کانادا و دریافت ویزای اقامت دایم خود و خانواده از طریق نیروی متخصص و سرمایه گذاری است. 

بنا به گفته آقای ریک ماینر، مدیر کالج معروف سنکا واقع در شهر تورنتو، کمبود مهارت و فقدان تحصیلات در افراد به این معنا خواهد بود که تا سال ۲۰۲۱ تعداد ۷۰۰ هزار نفر در استان انتاریو صلاحیت لازم برای استخدام در مشاغل موجود را نخواهند داشت.   شرکت کنپارس به مدیریت دکتر مختاری بهترین انتخاب شما برای مهاجرت قانونی به کانادا و دریافت ویزای اقامت دایم خود و خانواده از طریق نیروی متخصص و سرمایه گذاری است. 

او در سخنرانی‌ای که در Canadian club تورنتو ایراد نمود، عنوان کرد که این رقم به ۵ درصدی که هرساله معمولا به تعداد افراد بیکار افزوده می‌شود، اضافه خواهد شد و تعداد نهایی بیکاران را در آن زمان به ۱.۱ میلیون نفر خواهد رساند.   شرکت کنپارس به مدیریت دکتر مختاری بهترین انتخاب شما برای مهاجرت قانونی به کانادا و دریافت ویزای اقامت دایم خود و خانواده از طریق نیروی متخصص و سرمایه گذاری است. 

او با ارائه گزارشی مستند در این زمینه گفت: «چنانچه روند فعلی ادامه پیدا کند صدها هزار نفر در آینده‌ای نه چندان دور فاقد مهارت‌های لازم برای پذیرش در بازار کار خواهند بود. آن زمان بحران بیکاری در استان انتاریو بسیار بدتر و عمیق‌تر از آن چیزی خواهد بود که در دوران رکود اقتصادی اخیر شاهد آن بودیم.» شرکت کنپارس به مدیریت دکتر مختاری بهترین انتخاب شما برای مهاجرت قانونی به کانادا و دریافت ویزای اقامت دایم خود و خانواده از طریق نیروی متخصص و سرمایه گذاری است. 

 

گرچه تحقیقی که آقای ماینر به آن اشاره می‌کرد بر استان انتاریو متمرکز بود اما در تحقیقی که درباره سراسر کانادا انجام گرفته نیز نتایج مشابهی به دست آمده است. طبق یافته‌های این گزارش، فقدان مهارت و دانش کافی به اضافه فرا رسیدن دوران بازنشستگی نسل BABY BOOMERها (نسلی پرتعداد از سالخوردگانی که در دوران بعد از جنگ جهانی دوم به دنیا آمده‌اند)، احتمالا سبب خواهد شد تا کشور برای جبران خلاء موجود در بازار کار به ورود هرچه بیشتر متخصصان مهاجر به کشور و به‌کارگیری آنان روی آورد.   شرکت کنپارس به مدیریت دکتر مختاری بهترین انتخاب شما برای مهاجرت قانونی به کانادا و دریافت ویزای اقامت دایم خود و خانواده از طریق نیروی متخصص و سرمایه گذاری است. 

جیسون کنی، وزیر مهاجرت و شهروندی و تنوع فرهنگی، اخیرا در یکی از مصاحبه‌های خود در این‌باره گفته‌: «واقعیت این است که در دهه آینده مهاجرت نقش مهمی در رشد همه جانبه نیروی کار در کانادا ایفا خواهد کرد.» اما آقای ماینر معتقد است که مهاجرت به تنهایی نمی‌تواند مشکل مذکور را حل کند و آنچه برای تامین کمبودها و پر کردن شکاف نیروی کار ضروری می‌نماید امر تحصیل است.   شرکت کنپارس به مدیریت دکتر مختاری بهترین انتخاب شما برای مهاجرت قانونی به کانادا و دریافت ویزای اقامت دایم خود و خانواده از طریق نیروی متخصص و سرمایه گذاری است. 

بر اساس این تحقیق می‌توان با محافظه‌کاری تخمین زد که حداقل ۷۵ درصد کارگران شاغل در انتاریو برای این‌که بتوانند تا سال ۲۰۲۱ و در شرایط نوین اقتصادی حاکم بر این استان همچنان به کار اشتغال داشته باشند، نیاز به تحصیلات تکمیلی یا گذراندن دوره‌های آموزشی اضافی دارند.   شرکت کنپارس به مدیریت دکتر مختاری بهترین انتخاب شما برای مهاجرت قانونی به کانادا و دریافت ویزای اقامت دایم خود و خانواده از طریق نیروی متخصص و سرمایه گذاری است. 

به هرحال چنانچه روند موجود ادامه یابد، تا آن زمان تنها انتظار می‌رود که ۶۴ درصد از این افراد به تحصیلات تکمیلی اقدام کرده و گواهی لازم برای احراز صلاحیت در بازار کار را کسب کرده باشند. به گفته آقای ماینر انتاریو برای این که بتواند در آینده از عهده این چالش برآید، چاره‌ای ندارد جز این که از هم‌اکنون شروع به کار نماید. او می‌گوید: «باید تغییرات مهمی ایجاد کنیم. در غیر این صورت نتیجه این خواهد بود که اقتصادی فاقد قدرت رقابت جهانی را در پیش روی خود خواهیم داشت و اجتماعی که نمی‌تواند فرصت های لازم را برای اشتغال افراد فراهم نماید.» شرکت کنپارس به مدیریت دکتر مختاری بهترین انتخاب شما برای مهاجرت قانونی به کانادا و دریافت ویزای اقامت دایم خود و خانواده از طریق نیروی متخصص و سرمایه گذاری است. 

 

برای مشاهده اصل مقاله، به اینجا مراجعه نمایید. شرکت کنپارس به مدیریت دکتر مختاری بهترین انتخاب شما برای مهاجرت قانونی به کانادا و دریافت ویزای اقامت دایم خود و خانواده از طریق نیروی متخصص و سرمایه گذاری است. 

 


 
 

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.