آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • ویدئو شماره ۱۲ چگونه می توان برای همسر اقامت دایم کانادا گرفت

  ویدئو شماره ۱۲: چگونه می توان برای همسر اقامت دایم کانادا گرفت؟


متن کامل ویدئو در ادامه مطلب قابل دسترس است 

"باسلام. علی مختاری هستم. مدیر شرکت کنپارس. بسیار خوشحالم که بار دیگر با ویدیویی دیگر در خدمت شما هستم. در این ویدیو ما در تلاشیم که در مورد اسپانسر کردن همسر یا شریک زندگی صحبت کنیم. کسی که شما بعد از دریافت کارت پی-آر می خواهید که الان ایشان را هم به کانادا بیاورید و برایشان اقامت دائم کانادا بگیرید.

همسر یا شریک زندگی کیست؟

کسی که با او ازدواج رسمی کرده اید یا کسی که با او حداقل یکسال زیر یک سقف زندگی کرده اید که البته اینها استثنائاتی دارد که باید به آنها توجه کنید.

در مورد ازدواج، ازدواج حتما باید حضوری باشد یعنی هر دو طرف ازدواج باید حتما در همه مراسمات مربوطبه ازدواج باید حضور داشته باشند. بنابراین ازدواج های وکالتی دیگر مورد قبول نیست.

چه کسی می تواند همسرش را اسپانسر کند؟ کسی که پی-آر کانادا است یعنی اقامت دائم کانادا را دارد. این به این معنی نیست که اگر کارت پی-آر کسی معتبر نیست Status اقامت دائم کانادا را ندارد. این را تذکر می دهم که باعث سوء تفاهم نشود.

پس یا شما اقامت دائم کانادا را دارید یا تابعیت کانادا را دارید که در اینصورت شما می توانید اسپانسر همسر یا شریک زندگیتون بشوید. البته چند تا شرط دارد. اینکه شما نباید تعهدات قبلیتان در اسپانسر شیپ را انجام نداده باشید. مثلا اگر همسر قبلی داشتید یا پدر و مادرتان را اسپانسر شده باشید باید تعهدات قبلیتان را انجام داده باشید. اگر تعهداتی نسبت به یک بچه داشتید- بچه ای که مثلا از ازدواج قبلی شما بوده- و شما آن تعهدات را انجام نداده باشید، دچار مشکل می شوید. یا اینکه یکسری جرائم خاص داشته باشید دراینصورت امکان اسپانسر کردن همسرتان را نخواهید داشت.

در مورد کسانی که از طریق  Sponsorship آمده است کانادا، فرض کنید که کسی اسپانسر شده است و همسرش را آورده است و ایشان بعد از آمدن به کانادا طلاق گرفته است و حالا می خواهد ازدواج مجدد کند، ایشان نمی تواند کسی را تا 5 سال از زمان Landing اسپانسر کند. فرض کنید آقای الف با خانم ب ازدواج کرده است و اسپانسر شده و او را آورده است. خانم ب بعد از یکسال از آقای ب جدا می شود و می خواهد با آقای ج ازدواج کند. خانم ب نمی تواند آقای ج را تا 5 سال بعد از اولین حضورش در کانادا برایش درخواستی بدهد. معنیش این نیست که نمی تواند ازدواج مجدد کند، ازدواجش درست است ولی تا 5 سال از زمان اولین حضورش در کانادا نمی تواند ایشان را اسپانسر کند. در پرونده های اسپانسرشیپ همسران آنچه بسیار مهم است اصالت ازدواج است. بسیار بسیار سیستم کانادا نسبت به این موضوع حساس است، برای اینکه شما می توانید برای ازدواج مهاجرت کنید ولی نمی توانید برای مهاجرت ازدواج کنید. راجع به این در مقاله ای در سایت Parscanada من صحبت کردم و می توانید بخوانید. کسانی که به قصد مهاجرت ازدواج می کنند اینها مرتکب جرم می شوند ولی کسانی که قصدشان ازدواج است و کسی که طرف ازدواجشان است در کانادا حضور دارد، قانون همراهی می کند که ایشان به همسرش ملحق شود. بنابراین اصالت ازدواج مهمترین فاکتور است در این زمینه. وقتی که ازدواج به طور غیر متعادل داره اتفاق می افته مثلا فرض کنید همسری اختلاف سنی زیادی با همسرش دارد یا اینکه شرایطی هست که ازدواج را غیر عادی جلوه می دهد شانس رد شدن پرونده بسیار زیاد است و معمولا کسانی که در اصالت ازدواجشان شک می شود به مصاحبه دعوت می شوند. پیش آمده است که ازدواج های واقعی را هم زیر سوال برده اند و برای شخص ایجاد مشکل کرده اند. بنابراین توصیه جدی من درباره پرونده Sponsorship همسر این است که به دلیل اینکه موضوع به نظر ساده می آید تلاش نکنید خودتان انجام دهید چرا که ظرافت هایی دارد که گاهی کار را برایتان مشکل می کند و اگر با رد مواجه شوید گاهی ممکن است سالها از همسرتان دور بمانید. بنابراین توصیه اکید می کنم از خدمات مراکز حرفه ای استفاده کنید و پرونده خودتان را به کسانی که بارها این کار را انجام داده اند بسپارید. از این زاویه نمی گویم که تبلیغ برای بیزینس ما شده باشه، از این زاویه می گویم که بسیاری از دوستان به دلیل یک اشتباه کوچک در پرونده شان دچار مشکل شده اند. مثالی که می توانم برایتان بزنم رد و بدل کردن هدایا است. در یک پرونده خانمی که در کانادا بود از آقایی که در ایران بود و ازدواجشان واقعی بود رقمی را دریافت کرده بود و این را در پرونده منعکس کرده بودند. افسر پرونده را رد کرده بود و گفته بود این ترتیبی است برای آوردن آن آقا به کانادا و این ازدواج واقعی نیست و دلیل آن پرداختی است که آن آقا به این خانم داشته است. این یک امر بسیار طبیعی است که بین هر زن و شوهری می تواند اتفاق بیفتد ولی نوع بیان آن در پرونده می تواند افسر را به اشتباه بیندازد. بنابراین تاکید می کنم اصالت ازدواج مهمترین بحش در پرونده Sponsorship است. امیدورام که بتوانید پرونده موفقی را برای آوردن همسرتان در کنار خودتان داشته باشید. برای استفاده از خدمات ما می توانید به دفاتر ما در تهران، مونترال یا ونکور مراجعه کنید. از توجه شما ممنونم.

"


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


شنبه ۸ خرداد ماه ۱۳۹۵ در ۰۱:۲۳:۳۷ ق.ظ - پیوند همیشگی
علی مختاری - بازدید : ۴۳۹۵ - برچسب ها:
اقامت همسراسپانسرشیپاسپانسرشیپ همسربرنامه زنده کنپارس

دیدگاه خوانندگان

 • به این دیدگاه پاسخ دهید محسن
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵

  با سلام
  همسر من خانمی است که اقامت کانادا را دارد ، اختلاف سنی ما 17 ساله که ایشون بزرگ تر هستند (البته اصلا ازدواجمون صوری نیست) احتمال رد پرونده اسپانسر شیپی وجود دارد؟؟؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵

   بله احتمال رد زیاد است مگر اینکه پرونده خیلی قوی تهیه و ارسال شود

   • به این دیدگاه پاسخ دهید محسن
    جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵

    با تشکر از راهنمایتان
    در مورد اینکه فرمودید پرونده ی قوی باید ارصال کنیم .متن چت ها از دو سال قبل و عکس هایی که با هم داریم از زمانی که همسرم در ایران حضور داشته اند مناسب و کافی است؟

    • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
     دو شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵

     خیر کافی نیست. باید به گونه ای پرونده بسته شود که افسر قانع شود ازدواج صوری نیست که در کیس شما چندان اسان نیست

 • به این دیدگاه پاسخ دهید شاهین شهیدی
  شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵

  با سلام و تشکر؛آیا کسی که کارت پی آر دارد برای اسپانسرشیپی همسرش باید الزاما در کانادا حضور داشته باشد؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید پریسا
  چهار شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵

  با سلام ،
  ازدواجی که فرمودید باید رسمی باشد ، حتما ازدواج رسمی کشور مبدا ما منظورم ایران ، باید باشد یا ازدواج کانادایی ویا آمریکایی کفایت میکند تا بتوان برای اقامت همسر اقدام کرد ؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید پریسا
  شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵

  با تشکر از پاسخگویی شما ، منظورمن درسوال قبلم این بود که آیا لازم است حتما ازدواج شرعی ایرانی باشد یا ازدواج کانادایی یا آمریکایی کفایت میکند ،برای اینکه همسر بتواند اسپانسر شود .

 • به این دیدگاه پاسخ دهید saide Ash
  شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵

  سلام، من سيتي زن كانادا هستم و در حال حاضر ايران زندگي ميكنم، اخيرا ازدواج كردم، و ميخوام اسپانسر همسرم بشم، آيا براي اين كار بايد حتما كانادا باشم يا از ايران هم ميتونم اقدام كنم؟ و آيا بايد نشون بدم بدم تو كانادا در آمد دارم؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید saide Ash
  شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵

  سلام، من سيتي زن كانادا هستم و در حال حاضر ايران زندگي ميكنم، اخيرا ازدواج كردم، و ميخوام اسپانسر همسرم بشم، آيا براي اين كار بايد حتما كانادا باشم يا از ايران هم ميتونم اقدام كنم؟ و آيا بايد نشون بدم بدم تو كانادا در آمد دارم؟

  • به این دیدگاه پاسخ دهید احسان
   چهار شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷

   سلام. منم الان وضعیت شما رو دارم. میخواستم اگر امکان داره از تجربتون استفاده کنم. ممنون میشم بهم بگید که چکار کردید و چه اتفاقی براتون افتاد. این ایمیل من هست
   Ehsanrazavi2001@yahoo.com

 • به این دیدگاه پاسخ دهید Sanaz n
  دو شنبه ۴ تير ۱۳۹۷
  اسپانسر همسر با سن کمتر

  سلام من چهارسال پیش لند کردم و الان یک سال هست ساکن کانادا هستم، کارت پی آر دارم و قصد دارم برای ازدواج با اقایی که هشت سال از بنده کوچکتر هستن برم ایران، و بعد مجدد برگردم، سوال اول اینکه من در آمد کانادایی ندارم و از ایران پول میارم ولی حساب بانکی نسبتا معقولی دارم، ازدواجم صوری نیست و خانواده ها در جریان هستند ولی آشنایی از فضای مجازی بوده، شانس آوردن همسرم چقدر هست؟ ایشون تحصیلات و سابقه ی کاری و مالی مناسبی دارن ، اگر از وکالت شما استفاده کنم شانسی برای اسپانسر شدنشون دارم،؟ ممنونم

 • به این دیدگاه پاسخ دهید الهام
  چهار شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷

  سلام روزبخیر من با آقایی که شهروند کاناداست ازدواج کردم الان باهم ایران زنگی می کنیم ایشان می خواهند به کانادا رفته برای من درخواست اقامت دهند حال سوال من این است که آیا ایشان باید حضور دایم درکاناداداشته باشند تا روال کارطی شود یا می توانند درخواست داده وبه ایران برگردندیا حضوردایم او درکانادا الزامی است

ثبت دیدگاه شما
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادر 28 ژانویه 2019 بازگشایی می شود
استفاده از تخفیف کنپارس تا 25 ژانویه 2019

برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادر 28 ژانویه 2019 بازگشایی می شود

۴ بهمن ۱۳۹۷ - وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا صبح روز 11 ژانویه 2019 اعلام کرد که برنامه اسپانسرشیپ پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ 28 ژانویه 2019 بازگشایی خواهد شد و متقاضیان در این...
پاسخ به سوالات مهاجرتی هفتم ژوییه با علی مختاری برنامه زنده شماره ۴۶

پاسخ به سوالات مهاجرتی، هفتم ژوییه با علی مختاری (برنامه زنده شماره ۴۶)

۱۹ تير ۱۳۹۶ - برای شنیدن فایل صوتی این برنامه اینجا را کلیک کنید. برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری...
به دنبال نرسیدن پرونده کافی به اداره مهاجرت احتمال فرصت دوباره برای اسپانسرشیپی پدر و مادر در سال ۲۰۱۷
پروموشن ویژه کنپارس برای زمان محدود

به دنبال نرسیدن پرونده کافی به اداره مهاجرت: احتمال فرصت دوباره برای اسپانسرشیپی پدر و مادر در سال ۲۰۱۷

۲۶ خرداد ۱۳۹۶ - نماینده وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در کنفرانس اخیر بخش مهاجرت کانون وکلای کانادا اعلام کرد که این دپارتمان احتمالاً فرصت دوباره ای به متقاضیانی که می خواهند اسپانسر پدر،...
اسپانسرشیپ همسر آسان تر شد
پروموشن کنپارس برای عقد قرارداد تا پایان ماه آگوست

اسپانسرشیپ همسر آسان تر شد

۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - از آنجا که استحکام خانواده یکی از اولویت های اصلی برنامه های مهاجرتی کاناداست، احمد حسین، وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا صبح روز سه شنبه 13 ژوئن اعلام کرد که گایدلاین...
پاسخ به سوالات مهاجرتی پانزدهم می با علی مختاری  برنامه زنده شماره 39

پاسخ به سوالات مهاجرتی، پانزدهم می با علی مختاری ( برنامه زنده شماره 39)

۲۸ اردي بهشت ۱۳۹۶ - برای شنیدن فایل صوتی این برنامه اینجا را کلیک کنید. برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی روزهای دوشنبه ساعت ۱۲:۳۰ به وقت تورنتو و مونترآل، ساعت ۹:۳۰ به وقت ونکوور، ساعت ۲۱:۰۰ به وقت تهران با حضور علی...
پاسخ به سوالات مهاجرتی هشتم می با علی مختاری  برنامه زنده شماره ۳۸

پاسخ به سوالات مهاجرتی، هشتم می با علی مختاری ( برنامه زنده شماره ۳۸)

۲۱ اردي بهشت ۱۳۹۶ - برای شنیدن فایل صوتی این برنامه اینجا را کلیک کنید. برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی روزهای دوشنبه  ساعت ۱۲:۳۰ به وقت تورنتو و مونترآل، ساعت ۹:۳۰ به وقت ونکوور، ساعت ۲۱:۰۰ به وقت تهران با حضور علی...
سن فرزند وابسته به 22 سال افزایش یافت
وزارت مهاجرت کانادا اعلام کرد

سن فرزند وابسته به 22 سال افزایش یافت

۱۴ اردي بهشت ۱۳۹۶ - وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا (IRCC) اعلام کرد که سن فرزند وابسته برای اضافه شدن به پرونده مهاجرتی والدین خود از 19 به 22 سال افزایش پیدا خواهد کرد.  از تاریخ اول...
لغو شرط دو ساله برای همسران اسپانسر شده

لغو شرط دو ساله برای همسران اسپانسر شده

۱۱ اردي بهشت ۱۳۹۶ - وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در تاریخ ۲۸ آوریل ۲۰۱۷ اقامت دائم مشروط برای همسرانی را که از طریق اسپانسرشیپ به کانادا آمده اند، لغو کرد. بر اساس این تصمیم، کسانی...
برنامه زنده علی مختاری از این پس دوشنبه ها اجرا می شود
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی

برنامه زنده علی مختاری از این پس دوشنبه ها اجرا می شود

۸ اردي بهشت ۱۳۹۶ - از این پس می توانید سوالات مهاجرتی خود را روزهای دوشنبه از علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران به...
ده هزار متقاضی خوش شانسی که می توانند اسپانسر پدر و مادر خود شوند انتخاب شدند
نتایج قرعه کشی اسپانسرشیپ پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ

ده هزار متقاضی خوش شانسی که می توانند اسپانسر پدر و مادر خود شوند، انتخاب شدند

۶ اردي بهشت ۱۳۹۶ - وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا، نتیجه قرعه کشی ده هزار نفر متقاضی اسپانسر پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ در سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد. این متقاضیان خوش شانس که وزارت مهاجرت،...
تغییرات در برنامه اسپانسرشیپ همسر
اعلام شده در ۱۵ دسامبر ۲۰۱۶

تغییرات در برنامه اسپانسرشیپ همسر

۱۰ دي ۱۳۹۵ - دولت کانادا تغییراتی را در شکل دریافت و رسیدگی به درخواستهای اسپانسرشیپ همسر اعلام کرده است. این تغییرات به هیچوجه در ارتباط با شرایط اقدام نیست و تنها موارد شکلی است...
جزییات برنامه کانادا برای جذب مهاجر در سال ۲۰۱۷
اتفاقات مثبت در راه است

جزییات برنامه کانادا برای جذب مهاجر در سال ۲۰۱۷

۱۲ آبان ۱۳۹۵ -   دولت کاندا به تازگی برنامه پیش بینی شده مهاجرتی سال 2017 خود را اعلام کرده است، که به نظر میرسد خبر خوبی باشد برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا دارند. در...
قصد دارید همسر خود را برای دریافت اقامت کانادا اسپانسر کنید
رویه جدید اداره مهاجرت فدرال در پرونده های اسپانسرشیپ همسر

قصد دارید همسر خود را برای دریافت اقامت کانادا اسپانسر کنید؟

۱۹ مهر ۱۳۹۵ - به تازگی اداره مهاجرت فدرال در پرونده هایی اسپانسرشیپ بر خلاف گذشته تلفنی حضور فرد اسپانسرکننده در کانادا را چک می کنند. از آنجا که بر اساس قانون افرادی که پی...
آخرین مطالب سایت:
کاهش هزینه پارکینگ در بیمارستان های کبک

کاهش هزینه پارکینگ در بیمارستان های کبک

۲۱ آبان ۱۳۹۸ - دولت کبک به دنبال کاهش نرخ های بالای پارکینگ در بیمارستان ها و مراکز مراقبت های طولانی است. دنیل مک کین، وزیر بهداشت گفت: «با شروع بهار سال جدید، هزینه دو...
ثبت نام مدارس فرانسوی زبان مونترال برای سپتامبر 2020 آغاز شد

ثبت نام مدارس فرانسوی زبان مونترال برای سپتامبر 2020 آغاز شد

کاهش شهریه مدارس در سال تحصیلی جدید ۱۶ آبان ۱۳۹۸ -  ثبت نام مدارس فرانسه زبان مونترال برای دانش آموزان بین المللی در سال تحصیلی 2020-2021 آغاز شد.  اگر قصد دارید که فرزندتان برای سال تحصیلی آینده به کانادا بیاید، از خدمات مشاوره...
عقب نشینی دولت کبک

عقب نشینی دولت کبک

دانشجویان شاغل به تحصیل مشمول تغییرات برنامه تجربه کبکی نمی شوند ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - در پی تغییرات گسترده کبک در برنامه تجربه کبکی (PEQ)، موجی از اعتراضات دانشجویان شاغل به تحصیل در این استان در فضای مجازی به راه افتاد. دانشجویان به حق تغییرات را...
وزیر مهاجرت کبک از اقدامات جدید مهاجرتی برای پاسخگویی بهتر به نیازهای این استان خبر داد

وزیر مهاجرت کبک از اقدامات جدید مهاجرتی برای پاسخگویی بهتر به نیازهای این استان خبر داد

۸ آبان ۱۳۹۸ - سیمون جولین بارت، وزیر مهاجرت کبک، امروز از اقدامات جدیدی به منظور تقویت رقابت بین مهارت های منتخبان و نیازهای بازار کبک پرده برداشت. این اقدامات همچنین مشارکت کامل مهاجران در...
انتخاب 25 سپتامبر آریما

انتخاب 25 سپتامبر آریما

۸ آبان ۱۳۹۸ - کبک در آخرین انتخاب در سیستم آریما، برای 169 متقاضی جهت اقدام در برنامه نیروی متخصص دعوت نامه صادر کرد. از ماه جولای تا کنون، کبک 1،595 دعوت نامه برای دارندگان پروفایل...
هالووین 2019 در مونترال

هالووین 2019 در مونترال

۶ آبان ۱۳۹۸ - هالووین یک جشن سنتی مسیحی است که در کشورهای غربی در 31 اکتبر (9 آبان) برگزار می شود. بسیاری از افراد در این شب با چهره های نقاشی شده، لباس های...
افزایش قیمت مسکن در مونترال

افزایش قیمت مسکن در مونترال

۶ آبان ۱۳۹۸ - اگر خرید خانه را از سال گذشته یا قبل تر به تعویق انداخته اید حالا باید ده ها هزار دلار بیشتر برای خرید همان ملک پرداخت کنید. در صورتی که در فکر...
تغییر ساعت زمستانی کانادا از 3 نوامبر

تغییر ساعت زمستانی کانادا از 3 نوامبر

۳ آبان ۱۳۹۸ - مطابق هرسال اولین یکشنبه ماه نوامبر یعنی روز یکشنبه سوم نوامبر ساعت دو بامداد موقع تغییر ساعت زمستانه در کانادا ست و ساعت یک ساعت عقب کشیده می شود.  از آنجا که ساعت 2 بامداد...
برنامه اقامت کشور بلغارستان کلید خورد

برنامه اقامت کشور بلغارستان کلید خورد

۱ آبان ۱۳۹۸ - بنا به گزارش روابط عمومی شرکت کنپارس، خدمات دریافت اقامت کشور بلغارستان به مجموعه خدمات این شرکت اضافه شده است و در حال حاضر این شرکت آماده ارائه خدمات در این...
جاستین ترودو پیروز انتخابات فدرال کانادا
بار دیگر لیبرال ها برنده انتخابات شدند

جاستین ترودو، پیروز انتخابات فدرال کانادا

۳۰ مهر ۱۳۹۸ - پس از یک مبارزه سخت، حزب لیبرال به رهبری جاستین ترودو توانست دولت اقلیت را به دست آورد و برای چهارسال دیگر نیز به اداره کانادا ادامه خواهد داد. عده ای دور...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.