آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • ویدئو شماره ۱ شرط حفظ اقامت مهاجرین در کانادا چیست

  ویدئو شماره ۱: شرط حفظ اقامت مهاجرین در کانادا چیست؟


سوالی که ذهن بیشتر مهاجرینی که در کانادا لند کرده اند ولی همچنان بین ایران و کانادا در رفت و آمدند مشغول کرده است این است که برای حفظ اقامت خود چه مقرراتی بر آنها حاکم است و چگونه می توانند آنرا برآورده کنند؟ علی مختاری مدیر شرکت کنپارس به این سوال پاسخ داده است.

برای دیدن این ویدیو اینجا را کلیک کنید

متن کامل ویدئو در ادامه مطلب قابل دسترس است 

" سلامی دوباره خدمت  دوستان عزیزی که تماشا گر ما در فیسبوک هستند .

 موضوع این ویدیو الزام اقامتی ست. سوال این است  : "چه کنم که اقامتم را در کانادا حفظ کنم؟ ".

فرض کنید که شما  eligable هستید و در یکی از برنامه های مهاجرتی ، ویزای اقامت دائمتان را برای خودتان و خانواده تان گرفته اید ،به کانادا آمده اید و در تاریخ معینی لندینگ را انجام داده اید. مدتی طول می کشد که شما کارت پی آر تان را بگیرید که معمولا 45 روز است ( ممکن است این زمان بیشتر یا کمتر شود) البته بحث کارت پی آر موضوع یک ویدئوی مستقل است که در ادامه خواهیم داشت.

 حالا سوال این است که : چه کنم که اقامتم حفظ شود؟

 شما باید در 5 سالی که شروعش روز لندینگ شماست ، حداقل دو سال را در کانادا بگذرانید ، یعنی تعداد روزهای دو سال ،که معادل 730 روز است. و اما این تعداد به چه صورت محاسبه می شود؟

 شما می توانید هفته ی اول برگردید و می توانید 3 سال ایران بمانید و بعد از آن دو سال را در کانادا بمانید. یعنی فرقی نمی کند که در کجای ای دوره ی پنج ساله این 730 روز را پر میکنید.یا می توانید در یک سال فقط چند ماه یا به صورت کامل باشید یا یک سالی را اصلا نباشید. مهم این است که در این دوره ی پنج ساله (پنج سال اول)، 730روز را پر کنید.

 اگر شما از سال سوم به کانادا میایید بررسی می کنند که در باقی مانده ی این پنج سال ( پنج سالی که از تاریخ لندینگ شما شروع شده )مشکلی با پر کردن تعداد روزهای تعیین شده نداشته باشید.اگر مشکلی وجود نداشته باشد شما با افسر مشکلی نخواهید داشت .

برای مثال شما اول ژانویه  2016 لندینگ کرده اید، به کانادا آمده اید و یک هفته مانده اید و برگشته اید .تا کی برای برگشتن به کانادا مشکلی نخواهید داشت؟ تا زمانی که وقتی وارد می شوید و وقتی افسر محاسبه می کند، تا اول ژانویه 2021شما امکان پر کردن 730روز را داشته باشید. پس این برای پنج سال اول است(تازه وارد ها). اگر به هر دلیلی از این 5 سال کمتر حضور داشته باشید ، مانع ورود شما نمی شوند.اما برگه ای به نام departure order  به شما می دهند و شما باید خیلی سریع یک وکیل بگیرید و آن را appeal  کنید .در غیر این صورت گرفتاری های دیگری خواهید داشت و در نهایت اقامتتان را از دست خواهید داد. پس کسی مانع ورود شما نمی شود اما یک پروسه ای در برابر شما قرار می گیرد که اقامتتان را به خطر می اندازد .

واما بعد از این پنج سال اوضاع چطور می شود؟ بعد از پنج سال اول،هر زمان که شما از مرز وارد می شوید یا به سفارت مراجعه دارید آنچه حساب می کنند برای 5 سال گذشته است بنابراین شما اگر کارت اقامت جدید گرفته اید ، مثلا فرض کنید 3 سال را نبوده اید و آمده اید و دو سال مانده اید بعد درخواست کارت جدید کرده اید و کارت را گرفته اید ،تصور نکنید که چون این کارت پنج سال اعتبار دارد، شما میتوانید سه سال نباشید و بعد به کانادا بیایید. اصلا اینطور نیست!

 غیر از پنج سال اول ،شما هر زمان که وارد می شوید فقط توجهشان به پنج سال قبل از تاریخ ورود شماست که آیا دو سال را بوده اید یا خیر  اگر دو سال را بوده اید ،که هیچ.اما اگر نبوده اید نمی توانید استناد کنید که می توانید بقیه ی پنج سال را بمانید.

شما departure orderرا خواهید گرفت .

توصیه دیگر این است که در هر زمانی در کانادا هستید و مشکلی هم برایتان پیش نیامده اگر می خواهید درخواست تمدید کارت بدهید همیشه محاسبه کنید ببینید در پنج سال قبل از درخواستتان دو سال را حضور داشته اید یا خیر.اگر نبوده اید درخواست ندهید.اشکالی ندارد که بدون داشتن کارت معتبر در کانادا زندگی کنید.

اعتبار اقامت شما به اعتبار کارتتان بستگی ندارد.این نکته ای است که باید بدانید.یعنی اگر کارت اقامت شما باطل شد،حضورتان در کانادا غیر قانونی نیست.

این نکته ی مهمی است که دوستان نمی دانند و در موردش مسئله زیاد است.

پس باید در پنج سال اول،به طور استثنایی توجه کنید که دو سال را می توانید در هر جای این پنج سال پر کنید.به شرط این که موقعی که وارد شدید یا دو سال را قبلا گذرانده باشید،یا این که تا انتهای دوره ی پنج ساله از تاریخ لندینگتان امکان تکمیل 730روز را داشته باشید.بعد از آن دیگر همیشه توجه به پنج سال گذشته است.فرقی نمی کند که شما کارتتان چقدر اعتبار دارد.

این که چه اتفاقی می افتد وقتیdeparture order میگیرید،موضوع یک ویدئوی مستقل است که در سایت ما موجود می باشد.

از همراهی شما بسیار سپاسگزارم.برنامه ی زنده ی ما طبق معمول ادامه خواهد داشت.

هر جمعه ساعت 12 تا 1 به وقت تورنتو،مونترال و اتاوا،ساعت 9 به وقت ونکوور و ساعت 20:30 به وقت تهران.

برای استفاده از خدمات کنپارس می توانید به دفاتر ما در تهران،اصفهان و به زودی شیراز،مونترال و ونکوور مراجعه کنیدو

و یا از طریق وبسایت ما:

www.canpars.ca

www.parscanada.com

و یا وبلاگ شخصی من:

www.canparsblog.com

با ما در تماس باشید.

از همراهی شما بسیار سپاسگزارم و شما را تا هفته ی دیگر به خدا می سپارم.

خدانگهدار "


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


سه شتبه ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۵ در ۱۲:۰۱:۰۰ ق.ظ - پیوند همیشگی
علی مختاری - بازدید : ۷۷۵۳ - برچسب ها:
الزام اقامتیحفظ اقامتدو سال در ۵ سال

دیدگاه خوانندگان

 • به این دیدگاه پاسخ دهید محمد حسن اثباتی
  چهار شنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۵

  با عرض سلام خدمت جناب دکتر مختاری عزیز
  به نکته بسیار جالب و مهمی اشاره فرمودید. از شما ممنون و متشکریم. البته از شخصیتی مثل شما جز این انتظار نیست که در کار هم خلقیات معلمی را حفظ کنید.

  برایتان آرزوی سلامتی دارم

  ارادتمند
  اثباتی
  تورنتو

 • به این دیدگاه پاسخ دهید عزت الله
  چهار شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵
  مهاجرت دركشوركانادا

  سلام در قدم اول خدمت شما وهمكاران تان ميخواستم چيزى را از شما سوْال كنم اگرممكين باشه؟بنده با فاميلش در كشور روسيه رندگى ميكونت البتكه چندين سال مى شود.در اين اواخر زندگى مشكل شده خواستم به كشورى مهاجرت كنم ولى نميفهمم چيطور البته به كشوركانادا اگر زحمت نميشه رهنمايى هم كنيد تشكر از شما

 • به این دیدگاه پاسخ دهید عسل
  سه شتبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵

  با سلام متاسفانه ویدیوی شماره 1 صدا ندارد. آیا بقیه دوستان هم همین مشکل را دارند؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید اردلان
  چهار شنبه ۲۵ امرداد ۱۳۹۶
  شرط اقامت دایمی

  باسلام.در برنامه اکسپرس انتری ساسکوچوان باید در صورت قبولی در این برناهم همیشه در ساسکوچوان بمونیم؟با تشکر

ثبت دیدگاه شما
مطالب مرتبط:
آخرین مطالب سایت:
برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی جمعه ها ساعت 21 00 پخش می شود

برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی، جمعه ها ساعت 21:00 پخش می شود

برنامه بعدی: جمعه 28 تیر ماه 1398 ۱۹ تير ۱۳۹۸ - برنامه زنده پاسخ به سوالات مهاجرتی با حضور علی مختاری، عضو رسمی انجمن کانادایی نظارت بر مشاورین مهاجرت ICCRC و نیز عضو کانون وکلای دادگستری تهران، جمعه ها   ساعت 21:00 به وقت تهران  12:30...
علی مختاری ۵ جولای در سمینار Bonjour Quebec سخنرانی می کند
موضوع سخنرانی: در کبک کار یا تحصیل می کنید؟ روش مناسب برای دریافت اقامت دایم شما چیست؟

علی مختاری ۵ جولای در سمینار Bonjour Quebec سخنرانی می کند

۱۲ تير ۱۳۹۸ - اگر در کبک درس می خوانید یا مشغول کار هستید این سمینار برای شماست. سمینار Bonjpur Quebec در تاریخ ۵ جولای در دانشگاه کنکوردیا به نشانی 1455 خیابان مزونوف غربی برگزار می...
چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد

چرا اول ژوییه روز ملی کانادا نامیده شد؟

۶ تير ۱۳۹۸ - آنچه که امروز به نام کانادا می شناسیم، به اتفاق یک ژوییه ۱۸۶۷ بر می گردد. یکم ژوییه روز ملی کانادا؛ سالگرد تصویب قانون بریتانیایی آمریکای شمالی در این تاریخ است. قانونی...
تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد چه کردیم و چه می توان کرد
تحلیل علی مختاری در مورداتفاقات اخیر در سیستم مهاجرت کبک

تصمیم کبک در مورد ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص نهایی شد: چه کردیم و چه می توان کرد؟

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - خبر عجیبی بود. ساعت ۴ صبح روز یکشنبه لایحه را تصویب کردند. زمانی که همه خواب هستند و تعطیل آخر هفته است بدون خبر قبلی. نمی دانم چرا با این عجله...
دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 465
انتخاب شماره 119 اکسپرس انتری در12 ژوئن 2019

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 465

۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - انتخاب شماره 119 اکسپرس انتری که صبح روز چهارشنبه 12 ژوئن 2019 انجام شد، تعداد 3350 دعوت نامه با حداقل امتیاز 465 صادر شد.  حداقل امتیاز برگزیدگان در انتخاب شماره 118 نیز...
پیام تبریک جاستین ترودو به مناسبت عید فطر

پیام تبریک جاستین ترودو به مناسبت عید فطر

۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در بیانه ای، اعلام داشت: «امشب با غروب خورشید، مسلمانان کانادا و تمام جهان، عید فطر را جشن خواهند گرفت. این عید نشان دهنده پایان ماه...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.