آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.

  امکانی ویژه برای متقاضیان مهاجرت بویژه دانش آموختگان دانشگاهها

بسته های اطلاعاتی راهنمای کاریابی و آماده سازی برای بازار کار کانادا
 
آیا در اندیشه اقدام برای اخذ ویزای مهاجرتی نیروهای متخصص و یا ویزای کار، گام های اول را تجربه می کنید؟آیا مقدمات را پشت سر گذاشته اید و در انتظار دریافت ویزا لحظه شماری می کنید؟آیا ویزای خود را دریافت کرده و در اندیشه یک مهاجرت موفق به کشور جدید هستید؟آیا در اندیشه بررسی بازارهای کاری در کانادا متناسب با رشته خود هستید؟آیا روزها و ماه های اولیه ورود شما به کاناداست و در حال ارزیابی شرایط جدید هستید؟
مهم نیست در چه مقطی از فرآیند سرنوشت ساز و مهم مهاجرت قرار داشته باشید، قطعاً مهم ترین دغدغه شما چگونگی دستیابی به شغلی مناسب است. شغلی که متناسب با سال های تجربه اندوزی و تحصیلات شما باشد و آینده ای روشن و مرفه را برایتان به ارمغان بیاورد.
کاریابی مهم ترین مرحله از فرآیند مهاجرت در یک کشور جدید است که میزان موفقیت در آن به عوامل متعدد داخلی (وابسته به توانایی های شخصی) و خارجی (مربوط به محیط پیرامونی و فضای کار) وابسته است. از آنجا که محیط های کار، فرآیند کاریابی و مجموعه های فراهم آوردن پیش آمادگی و وابسته به بحث کاریابی در کانادا تفاوت های بسیار کلیدی و بنیانی با ایران دارند، هر گونه اطلاع و آگاهی که منجر به اصلاح روندهای آماده سازی شوند می توانند تاثیر عمیق و تعیین کننده در میزان موفقیت فرد در زندگی آینده داشته باشند
شرکت کنپارس در راستای هدف اعلام شده خود مبنی بر تمرکز بر موفقیت مهاجرین در سرزمین جدید با همکاری تیمی از مشاورین خود در کانادا با ارائه بسته های اطلاعانی کاریابی و کسب آمادگی برای بازار کار کانادا این نیاز را پاسخی شایسته داده است. مشاورین ما مهاجرین موفقی هستند که سالها در ایران تحصیل و کار کرده اند و اکنون پس از سالها اقامت در کانادا توانسته اند جایگاه شغلی مناسبی برای خود فراهم کنند. این افراد راهی را که شما در پیش رو دارید پیموده اند و می توانند شما را با راهنمایی دقیق به سمت موفقیت راهنمایی کند.  بسته های اطلاعاتی راهنمای کاریابی و آماده سازی برای بازار کار کانادا برای شخص شما و متناسب با سوابق و تواناییهای فردی شما تهیه می شوند.
این بسته ها شامل چه اطلاعاتی هستند؟
هر بسته سطح یک به صورت کلی حاوی اطلاعات زیر برای متقاضی مربوطه است:
 • چشم اندازی از وضعیت بازار کار کانادا و تفاوت های آن با ایران
 • اطلاعاتی از رشته کاری متقاضی و موسسات فعال در آن حوزه
 • و نحوه آمادگی برای اشتغال در این بازار
بسته مکمل شامل اطلاعات تکمیلی برای امر اشتغال یابی است که شامل اطلاعات:
 • رشته های تحصیلی مرتبط در کالج ها، مراکز کو-آپ و کارآموزی
 • معرفی سمینارها و کارگاه های مرتبط با رشته مورد نظر
 • معرفی انجمن ها و تشکیلات مرتبط با رشته شغلی مورد نظر
 • و معرفی برخی گواهی نامه ها و مدارک موثر در کار یا مدارکی که در آینده مورد نیاز فرد در ارتقاء شغلی وی می شود.
 به یاد داشته باشید که شما می توانید متقاضی یکی از این بسته ها و یا هر دو آنها باشید و برای بهره گیری از این خدمات نیازی به گشایش پرونده مهاجرتی در کنپارس نیست اما متقاضیان گشایش پرونده در کنپارس از تخفیف های ویژه برخوردار خواهند شد.
 
 برخی پرسش های رایج درباره بسته های اطلاعاتی کاریابی و اشنایی با بازار کار کنپارس و پاسخ های آنها
 
چرا اطلاعات این بسته ها می تواند در مسیر زندگی یک مهاجر تاثیر شگرف و قابل توجهی داشته باشند؟
در حالیکه کاریابی مهم ترین بخش و هدف یک مهاجر در دوران زندگی جدیدش محسوب می شود متاسفانه بسیاری از متقاضیان مهاجرت آنچنان درگیر ماجراها و فرآیند کسب ویزای مهاجرت می شوند که از این مهم غافل می مانند در حالیکه موفقیت در یک کاریابی موثر و متناسب با توانایی های فرد، فرآیندی ست که از مدت ها قبل از انجام مهاجرت باید برای آن آماده شد. کنپارس به دلیل اینکه هدف محوری خود را فراهم آوردن شرایط یک مهاجرت موفق قرار داده در نظر دارد که متقاضیان را با واقعیت های مهاجرت و راه های غلبه ساده و سریع بر مشکلات آن آشنا سازد. ابزار هایی نظیر این بسته که حاصل سال ها تجربه و مطالعه مشاورین کارآزموده کنپارس است می تواند بسیاری از راه های رفته شده دیگران را برای مهاجر جدید کوتاه کند و می تواند فرصت هایی را که یک مهاجر خصوصاً در دو سال اول مهاجرت که بسیار سرنوشت ساز است و معمولاً به دلیل فقدان آگاهی ها و تجارب ضروری از دست می رود صرف امور مهم تر سازد. این بسته ها هم به فرآیند آمادگی یک مهاجر برای آغاز زندگی جدید یاری می رساند و هم در زمان ورود به کانادا، فرآیند کاریابی وی را سرعت می بخشند.
آیا منابع اینترنتی برای جستجوی کار کفایت نمی کنند؟
متاسفانه ابزارهای مرسوم کاریابی در کانادا (وب سایت های عمومی جستجوی کار و روزنامه های راهنمای مشاغل) که معمولاً توسط سایت های فارسی زبان معرفی می شوند و بسیاری از تازه مهاجران با اتکا به آنان در جستجوی کار بر می آیند کمتر از ۸ تا ۱۲ درصد (بسته به شغل مورد نظر) از امکانات و فرصت های شغلی موجود را پوشش می دهند و بخش عمده این بازار نیازمند کند و کاو ویژه و تخصصی است. اطلاعات این بسته از طریق منابع اطلاعاتی تخصصی، دیتابیس های ویژه و اطلاعات کتابخانه ها و سازمان های مرتبط فراهم آمده که دسترسی عمومی به بسیاری از آنها (اگر مقدور باشد)، علاوه بر آگاهی و تخصص، نیازمند پرداخت حق الزحمه یا حق عضویت سالانه است. (قیمت برخی از این منابع به صورت چاپی تا ۱۲۰۰ دلار در سال است.) مشاورین کنپارس به دلیل تجربه، آشنایی و دسترسی به این منابع و مراجع دقیق ترین، معتبرترین و به روزترین اطلاعات را در اختیار متقاضیان قرار می دهند.
هزینه های هر بسته چه میزان است؟
از آنجا که وضعیت افراد و سوابق شغلی و تحصیلی آنها با یکدیگر تفاوت دارد هزینه تهیه بسته ها نیز متفاوت خواهد بود. برای اطلاع در این خصوص با ما تماس بگیرید.
اگر یک متقاضی ۴-۵ سال دیگر راهی کانادا خواهد شد چرا تهیه این بسته الان برایش مفید است؟
مهم ترین دلیل این موضوع این است که فرآیند آمادگی برای بازار کار کانادا یک فرآیند دفعی و ناگهانی نیست و به زمان کافی نیازمند است. چه بسا یک مهندس متبحر در یک زمینه خاص صنعتی تنها به دلیل عدم تسلط بر برخی نرم افزارها یا فقدان اخذ یک گواهی نامه معتبر یا عدم تسلط بر برخی استانداردها و نظایر اینها که در یک فاصله کوتاه چند ماهه قابل حصول نیست یا به سختی حاصل می شود برخی از فرصت های شغلی مناسب را برای مدت ها از دست بدهد. ضمن اینکه پس از ورود به کانادا و در زمان مقابله با انواع مسائل طبیعی مهاجرت، هر چقدر که فرد آماده تر و آگاه تر باشد از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار خواهد بود و لزومی ندارد وقت و انرژی و اندوخته محدود خود را صرف اموری کند که می توانست قبلاً و با حوصله و امکانات بیشتر آنها را فراهم آورد. مزید بر این باید دقت کرد که قوانین مهاجرت مرتباً در حال تغییر و اصلاح هستند تا مستعدترین افراد در کوتاه ترین زمان وارد جامعه کانادا شوند. چه بسا آمادگی های یک متقاضی (به فرض اخذ چند گواهی نامه تخصصی معتبر) این مسیر را کوتاه تر کند و یا نظر مثبت افسر بررسی کننده پرونده را برانگیزاند به همین دلیل همیشه ممکن است که زمان کوتاه تر از آن چیزی باشد که در ابتدا ارزیابی می کردیم.
آیا تهیه بسته سطح یک برای کاریابی کفایت نمی کند؟
بسته سطح یک اطلاعات اصلی و اساسی مربوط به کاریابی را پوشش می دهد. بدون این اطلاعات فرآیند کاریابی در کانادا غیرممکن یا بسیار ناقص انجام می شود در حالیکه در بسته مکمل اطلاعاتی که این فرآیند را تسریع و موثرتر می کند بیان شده است. در واقع بسته مکمل به کسی که فعالیت های اصلی را با موفقیت انجام داده یاد می دهد که از مسیرهایی به جریان کاریابی خود عمق و یا شتاب بیشتری دهد.
آیا تهیه بسته مکمل بدون بسته سطح یک ممکن است؟
 بله، این دو بسته تا حدود زیادی مستقل هستند اما بخشی از اطلاعات بسته دوم وابسته به اولی است. تنها باید توجه کرد اطلاعات بسته مکمل به تنهایی برای یک متقاضی کار کفایت نمی کند. همان طور که پیشتر بیان شد اطلاعات و ملزومات اصلی که هر جویای کاری برای کاریابی در کانادا به آنها نیازمند است در بسته سطح یک ارائه می شود. هزینه یک بسته مکمل برای کسی که بسته سطح یک را درخواست نداده اندکی افزایش می یابد چراکه لازم است برخی اطلاعات لازم که در بسته سطح یک فراهم می آید بطور خاص برای بسته مکمل تهیه شود.
آیا می توانیم بسته مکمل را در زمانی دیگر سفارش دهیم؟
آری، محدودیتی وجود ندارد اما هزینه سفارش دو بسته با هم از مجموع هزینه سفارش مجزای بسته ها کمتر می شود.
آیا اطلاعات بسته فرد دیگری برای من مناسب نیست؟
شاید برخی بخش های هر بسته که به کلیات می پردازد برای شما هم مفید باشد اما بخش های بسیاری از آن به کار شما نمی آید چراکه محتوای هر بسته کاملاً بر اساس مشخصات، تحصیلات، سوابق شغلی و سایر اطلاعات تکمیلی متقاضی تهیه و دسته بندی می شود لذا سودی برای شما ندارد. نکته مهم تر این است که این بسته ها تلاش می کنند شما را در فضایی قرار دهند که خودتان توان ادامه دادن بسیاری از مسیرها را داشته باشید؛ مسیرهایی که مختص شرایط شما طراحی شده اند.
من علاقه مند به ادامه تحصیل در کانادا هستم آیا بسته مکمل برای من مفید است؟
بخش هایی از بسته مکمل به معرفی مراکز آموزشی و نحوه آماده سازی مواد مورد نیاز و ثبت نام در آنها مربوط است که چه بسا در میان آنها ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر هم در نظر گرفته شده باشد اما رویکرد این بخش بر اساس کاریابی ست نه ارتقاء مدارج تحصیلی، به این معنا که به دنبال یافتن مسیرهای بسیار کوتاه تر و کاربردی برای یافتن میان برها به بازار کار است. برای کسب اطلاعات درباره ادامه تحصیل شما می توانید به سایر خدمات کنپارس مراجعه نمایید.                                                           
برای تهیه این بسته لازم است متقاضی چه کارهایی انجام دهد؟
 • سفارش دهنده باید از طریق عقد یک قرارداد، نوع بسته و سطح خدماتی را که نیازمند است دقیقا مشخص سازد.
 • سفارش دهنده باید شرح کامل و دقیق از سوابق شغلی و کاری خود به فارسی ارائه دهد که در هر بخش بر اساس تاریخ (از زمان حال به گذشته) مرتب شده باشد. در جلوی نام فارسی شرکت ها یا سازمان هایی که در آنها اشتغال داشته، عنوان رسمی آنها به انگلیسی اعلام شود.
 • عناوین شغلی خود در محل کار و کارهایی را که بطور جدی در آنها نقش تخصصی داشته (مثلا به عنوان مسئول یک پروژه، طراح یک نقشه، برآورد کننده هزینه ها یا قطعات یک پروژه، ...) بیان کند.
 • شهر مقصد مورد نظر خود (مثلا تورنتو یا مونترال) را دقیقا معرفی نماید (تذکر: اطلاعات مربوط به هر شهر بسیار فراوان و جزیی است و چنانچه کسی برای بیش از یک شهر اطلاعات نیاز داشته باشد لازم است که هزینه بیشتری پرداخت نماید)
 یادآوری می شود کنپارس جهت کاریابی پزشکان برنامه جامعی تدارک دیده که در صورت تمایل می توانید به جزوه معرفی این خدمات مراجعه نمایید.
همچنین کنپارس بسته های راهنمای سرمایه گذاری و اطلاعات تجاری و اقتصادی خود را معرفی نموده است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


پنج شنبه ۶ فروردين ماه ۱۳۸۸ در ۰۲:۴۹:۳۹ ق.ظ - پیوند همیشگی
سینا هاشمی - بازدید : ۲۱۰۵۰ - برچسب ها:
کارگاه آموزشی مهاجرتکاریابی در کاناداکار در کانادا
ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
چگونه به بازار کار مهندسی کانادا وارد شویم
به همت کنپارس و با حضور مهندس قویتیان رییس سابق نظام مهندسی کانادا و کبک برگزار شد:

چگونه به بازار کار مهندسی کانادا وارد شویم؟

۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - کارگاه آموزشی " چگونه به بازار کار مهندسی کانادا وارد شویم؟" با تلاش کنپارس و با حضور مهندس زکی قویتیان ریس سابق نظام مهندسی کبک و کانادا و مدیر ارشد بازنشسته...
کارگاه آموزشی چگونه به بازار مهندسی کانادا وارد شویم
کنپارس برگزار می کند:

کارگاه آموزشی: چگونه به بازار مهندسی کانادا وارد شویم؟

یکشنبه ۲۹ ژانویه ۳ بهمن ۱۳۹۵ - مفتخرم به اطلاع برسانم که به همت مجموعه کنپارس در مونترآل یک کارگاه آموزشی با مشخصات زیر برگزار می کند: عنوان: چگونه می توان به بار کار مهندسی کانادا وارد شد  با حضور...
قدرت طبیعی خود را افزایش دهید
چگونه در کار و زندگی موفق باشیم؟ / قسمت نخست

قدرت طبیعی خود را افزایش دهید

۲۵ اردي بهشت ۱۳۹۵ -   "نیرویی حیاتی و عامل حیاتبخشی وجود دارد که از طریق شما به عمل تبدیل می ­شود، و چون در همۀ زمانها تنها یک نفر شبیه شما وجود دارد؛ این...
کارگاههای آموزشی آشنایی با امور مالی و بانکی برای تازه واردان
کنپارس با همکاری رویال بانک در مونترآل برگزار می کند

کارگاههای آموزشی آشنایی با امور مالی و بانکی برای تازه واردان

۱۵ شهريور ۱۳۹۳ - به اطلاع می رساند که شرکت کنپارس با همکاری بانک رویال کانادا کارگاههای آموزشی رایگان اشنایی با امور مالی و بانکی در مرکز شهر مونترآل برگزار می کند. اولین نوبت این...
دیدگاه های شرکت کنندگان درباره همایش دوروزه کنپارس
در میان جویندگان اطلاعات جزیی‌تر و کاربردی‌تر

دیدگاه‌های شرکت‌کنندگان درباره همایش دوروزه کنپارس

۱۱ شهريور ۱۳۹۳ - یادآوری همزمان با روزهای آغازین اسفند ماه ۱۳۹۲، همایش دوروزه «زندگی و کار در سرزمین جدید» توسط شرکت کاریابی بین‌المللی کنپارس در سالن همایش‌های رعد برگزار شد. این برنامه در ادامه سلسله...
برگزاری دومین دوره نشست های زندگی و کار در سرزمین جدید

برگزاری دومین دوره نشست های زندگی و کار در سرزمین جدید

دفتر روابط عمومی و پژوهش کنپارس جزییات نشست ها و کلاس های آموزشی نشست مهرماه را اعلام کرد ۳۰ امرداد ۱۳۹۳ - به گزارش دفتر روابط عمومی و پژوهش کنپارس و در راستای پاسخگویی به نیاز و درخواست علاقمندان به زندگی و کار در کانادا، دهم و یازدهم مهرماه نود و سه به...
جزییات بیشتر در مورد سمینارها و کارگاه های مهرماه در تهران
از سوی روابط عمومی کنپارس اعلام شد

جزییات بیشتر در مورد سمینارها و کارگاه های مهرماه در تهران

۳۰ امرداد ۱۳۹۳ - برگزاری دومین دوره نشست های زندگی و کار در سرزمین جدیدبه گزارش دفتر روابط عمومی و پژوهش کنپارس و در راستای پاسخگویی به نیاز و درخواست علاقمندان به زندگی و کار در کانادا،...
توضیح و پوزش

توضیح و پوزش

۲۹ مهر ۱۳۸۹ - احتمالا تعدادی از دوستان که خبرنامه کنپارس را جمعه (۲۱ اکتبر) بعد از ظهر (به وقت ایران) دریافت و باز کرده اند به دلیل بروز یک مشکل فنی موقت ناشی از...
آخرین مطالب سایت:
آشنایی با مسیرهای مهاجرتی آلبرتا

آشنایی با مسیرهای مهاجرتی آلبرتا

۱۳ امرداد ۱۴۰۰ - زیرشاخه‌های «برنامه انتخاب استانی آلبرتا» برای دریافت نامزدی استانی و اقامت دائم در دسترس هستند  افرادی که قصد مهاجرت به آلبرتا را دارند، قادرند از طریق «برنامه انتخاب استانی آلبرتا» (AINP) برای...
آمار مهاجرت از طریق PNP در ماه جولای

آمار مهاجرت از طریق «PNP» در ماه جولای

۱۱ امرداد ۱۴۰۰ - برنامه‌های انتخاب استانی در ماه گذشته بیش از 6000 دعوتنامه برای ارسال درخواست نامزدی استانی صادر کرده اندتمامی استان‌ها و قلمرو‌های کانادا، به استثنای کبک و نوناووت، دارای «برنامه انتخاب استانی» (PNP)...
12 شغل موردنیاز مبرم در آلبرتا

12 شغل موردنیاز مبرم در آلبرتا

۱۰ امرداد ۱۴۰۰ - این مشاغل به دلیل همه گیری کرونا در آلبرتا رونق یافته و به نیروی کار نیاز دارنددولت فدرال کانادا اخیراً در مورد تأثیر کووید19 بر نیروی کار در هر استان، تحقیقاتی...
صدور 59 دعوتنامه در جدیدترین BC PNP Tech

صدور 59 دعوتنامه در جدیدترین «BC PNP Tech»

۱۰ امرداد ۱۴۰۰ - بریتیش کلمبیا در سال جاری، 6667 متقاضی را برای ارسال درخواست نامزدی استانی دعوت کرده استبریتیش کلمبیا در روز 27 جولای، از 59 متقاضی مهاجرت در بخش فنی دعوت به عمل...
همه چیز درباره نیروی کار موقت کبک

همه چیز درباره نیروی کار موقت کبک

۴ امرداد ۱۴۰۰ - بسیاری از نیروی کار خارجی که موقتاً به کبک می‌آیند، پس از پایان دوره کار، برای اقامت دائم اقدام می‌کننددر خصوص مهاجرت افرادی که برای کار موقت به کبک می‌آیند، کارفرمایان...
انتشار جزئیات برنامه اسپانسرشیپ PGP

انتشار جزئیات برنامه اسپانسرشیپ «PGP»

۲ امرداد ۱۴۰۰ - لاتاری «برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادران، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها» با دعوت از 30.000 متقاضی، در ماه سپتامبر برگزار خواهد شدبه گفته آقای «مارکو مندیچینو»، وزیر مهاجرت کانادا، لاتاری «برنامه اسپانسرشیپ پدر...
جزئیات برنامه PGP به زودی منتشر خواهد شد

جزئیات برنامه «PGP» به زودی منتشر خواهد شد

۳۱ تير ۱۴۰۰ - وزیر مهاجرت کانادا اعلامیه جدیدی را در خصوص «برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادران، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها» به اطلاع عموم خواهد گذاشت کانادا جزئیات «برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادران، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ ها»...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.