آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.

خدمات کنپارس به پزشکان متقاضی مهاجرت و کار در کانادا

 شرکت کنپارس در دو سال گذشته برنامه‌های متنوعی برای آگاه سازی پزشکان علاقه‌مند به مهاجرت و کار در کانادا تدارک دیده و اجرا کرده است. این برنامه‌ها تا اکنون به صورت عمومی و در قالب برگزاری سمینارها، سخنرانی‌ها و کارگاه‌های آموزشی و یا از طریق تکثیر و توزیع DVDهای برنامه‌ها دراختیار داوطلبین قرار گرفته است. هدف کنپارس این است که مرحله جدیدی از ارائه خدمات را آغاز کند که تمرکز آن بر روی نیازمندی‌های متقاضیان اختصاصی خواهد بود.

 این خدمات از مراحل متنوعی برخوردار است و طیفی از اطلاعات ضروری و مورد نیاز در ارتباط با سیستم پزشکی، آمادگی‌های ضروری و اطلاعات لازم درباره چگونگی ورود پزشکان به این سیستم و در نهایت همراهی گام به گام و مرحله به مرحله در تمامی مسیر تا رسیدن به آخرین مرحله را دربر می‌گیرد. 

 
همانطور که پیش از این بارها بیان شده است، سیستم پزشکی در کانادا یک سیستم پیچیده با تفاوت‌های ساختاری با سیستم پزشکی در ایران و برخی دیگر از نقاط جهان است. درک کامل این سیستم و تسلط بر ظرایف و دقایق مهم در آن منجر به افزایش شانس موفقیت داوطلبین خواهد شد و این امر مقدور نمی‌شود مگر اینکه این اطلاعات به شیوه‌ای نظام‌مند و دقیق توسط کسانیکه از نزدیک با این سیستم در ارتباط بوده و بر تمام جزییات و تغییرات آن مسلط هستند به داوطلبین آموزش داده شود. این هدف و برنامه‌ای است که کنپارس از حدود یک سال و نیم گذشته و از خلال صدها ساعت کار کارشناسی بر آن متمرکز بوده و تمام جوانب آن را مورد بررسی قرار داده است.
 
چنانچه داوطلبین تصمیم بگیرند از این خدمات کنپارس بهره‌مند شوند، هم اکنون این امکان فراهم آمده تا از طریق برقراری یک ارتباط دوسویه و یک به یک با کارشناسان و همکاران کنپارس، حداکثر اطلاعات مفید انتقال یافته و به تمامی پرسش‌ها و ابهامات پاسخ داده شود.
 
در اینجا فهرستی از خدمات کنپارس در این حوزه ارائه می‌شود:
 
۱-    آشنایی با سیستم پزشکی
 
همانطورکه بیان شد لازم است تا داوطلبین در ابتدا آشنایی وسیعی با سیستم پزشکی در کانادا کسب کنند. کنپارس از طریق کارشناسانی که هم اکنون در سیستم پزشکی کانادا مشغول به کار و پژوهش هستند و از طریق آماده سازی جزوات تخصصی و فیلم‌ها و کتب آموزشی و برگزاری سمینارها و جلسات خصوصی برای متقاضیان، آنها را با سیستم کاملاّ آشنا می‌کند. این آشنایی جنبه‌های مختلفی دارد نظیر:
 
۱-      آشنایی با سیستم پزشکی و درمان کانادا به طور کلی؛
۲-      نحوه مواجهه با بیماران؛
۳-      بیان تفاوت سیستم پزشکی کانادا و ایران به صورت تفسیری و با ذکر جزییات دقیق؛
۴-      معرفی روندهای جاری و معاینات مرسومی که درامتحانات پزشکی مورد آزمون و پرسش قرار می‌گیرند.
 
  در مجموع داوطلبینی که از طریق کنپارس مراحل آمادگی را با جدیت و پیگیری پشت سر می‌گذارند، پیش از ارسال درخواست، آشنایی کاملی با سیستم پزشکی کانادا پیدا کرده و با حداکثر آگاهی و اعتماد به نفس ناشی از آن وارد مراحل عملی کار می‌شوند.
 
۲-    امتحانات پزشکی
 
خدمات کنپارس در مورد آزمون‌های پزشکان طیف گسترده‌ای را شامل می‌شود. کنپارس به داوطلبان نشان خواهد داد که بسته به روشی که برای ورود به سیستم در نظر گرفته‌اند، چگونه، در چه زمان و در چه امتحاناتی باید ثبت نام کنند. به آنها کمک می‌شود تا در بهترین زمان ممکن و به بهترین نحو ثبت نام کرده و آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند. حتی اگر اشکالات تکنیکی نظیر پرداخت هزینه آزمون با کارت اعتباری وجود داشته باشد، کنپارس به پزشکان طرف قرارداد خود یاری می‌رساند تا مسائل کوچک به موانع بزرگ فکری و عملی تبدیل نشوند. باید توجه داشت که همین موضوع، ثبت نام در آزمون‌ها، کار بسیار پر دردسر و وقت گیری است که می‌تواند به یک مسئله تشویش آور برای داوطلبان تبدیل شود و بی دقتی در آن نتیجه‌ای جز اتلاف وقت و حتی پول داوطلب نخواهد داشت.
 
اما مهم‌ترین خدمتی که کنپارس به مشتریان طرف قرارداد خود در این مرحله انجام می‌دهد، آماده کردن آنان برای امتحانات است. به عنوان مثال، یکی از مهم‌ترین آزمون‌ها در کشور کانادا، آزمون آسکی است. در این آزمون داوطلبین باید بیمارانی را که در واقع هنرپیشه هستند، در حضور یک استاد معاینه کنند. این که چه نکات تکنیکی باید رعایت شود، کدام قواعد باید مراعات گردد و رفتار پزشک با بیمار باید چگونه باشد همگی در این آزمون اهمیت دارند. باید دقت کرد که تنها جنبه‌های تکنیکی مهم نیست، پیروی از اصول و قواعد حاکم بر فرهنگ پزشکی کانادا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. همه این نکات از جمله مواردی است که کارشناسان کنپارس با متقاضیان طرف قرارداد این شرکت تمرین خواهند کرد.
 
برای سهولت امر کارشناسان کنپارس یک یا دو نوبت در سال به ایران سفر خواهند کرد و در این سفرها، ضمن ارائه برنامه‌های پرباری که برای مشتریان طرف قرارداد ترتیب داده می‌شود به موارد ذکر شده در بالا نیز پرداخته می‌شود تا در یک شرایط کاملاً مشابه با نمونه واقعی، حداکثر بهره‌مندی از دانش و تجربه این کارشناسان فراهم آید.
 
خدمت دیگری که کنپارس برای متقاضیان خود انجام می‌دهد، برگزاری امتحانات آزمایشیMCCEE  است.این امتحانات آموزشی و تمرینی، محک بسیار خوبی است تا پزشکان نقاط ضعف و قوت خود را شناخته و روی آنها متمرکز شوند. در این مرحله هم کارشناسان کنپارس آمادگی راهنمایی داوطلبین را دارند.
 
مصاحبه یکی از مراحل مهم و در واقع حساس‌ترین مرحله آماده‌سازی داوطلبین است. در واقع، فقدان آمادگی در این مرحله می‌تواند تمامی زحمات چند ساله داوطلب را بر باد دهد. مصاحبه در کشورهای امریکای شمالی فرم و برنامه مشخصی دارد و پزشکان باید آشنایی کاملی با آن داشته باشند.  در غیر این صورت قادر به پشت سر گذاشتن این مرحله نیستند. کارشناسان کنپارس مسائلی که در مصاحبه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرند، کلیدی‌ترین پرسش‌هایی که مطرح می‌شود و پاسخ هایی را که باید به این پرسش‌ها داد به تفصیل مورد بحث قرار خواهند داد.
 
داوطلبانی که خارج از ایران هستند این شانس را دارند که در کارگاه‌های آموزشی مصاحبه شرکت کنند و در این کارگاهها در یک شرایط بازسازی شده به صورت تک به تک و رو در رو، تمامی ظرایف و نکاتی را که باید در رفتار، پوشش و پاسخ‌گویی مورد توجه قرار گیرد، تمرین خواهند کرد.
 
۳-    پس از قبولی
 
نکته مهمی که اغلب مورد غفلت قرار می‌گیرد این است که بسیاری از پزشکان بعد از ورود به سیستم، به دلیل ناآشنایی با آن، با مشکلاتی روبرو می‌شوند. در این مورد نیز کنپارس آنها را همراهی خواهد کرد  تا سالهای اول رزیدنتی و پزشکی خود را آسانتر طی کنند و در واقع کنپارس به صورت یک مرکز امداد برای پزشکان در سالهای پراسترس اولیه عمل خواهد کرد. چنانچه پزشکان بتوانند یک تا دو سال در سیستم پزشکی کانادا مقاومت کنند سالهای بسیار خوبی پیش رو خواهند داشت. بنا بر این داشتن یک مربی خوب در سالهای اولیه کمک بسیار عظیمی است.

 

 


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط:
آیا کانادا مهاجر پزشک دندانپزشک داروساز وکیل و دیگر شاغلین حرفه ای را می پذیرد
با توجه به وضعیت قوانین فعلی مهاجرت و محدودیتها

آیا کانادا مهاجر پزشک، دندانپزشک، داروساز، وکیل و دیگر شاغلین حرفه ای را می پذیرد؟

اگر بله روش مناسب کدام است؟ ۲۸ اردي بهشت ۱۳۹۷ - کانادا دوره خاصی را در زمینه مهاجرت تجربه می کند. از طرفی نیاز شدید به نیروی انسانی بیش از پیش وجود دارد و از سوی دیگر به دلیل حضور ۹ ساله...
تحولات پیش رو در برنامه های مهاجرتی کبک ۲۰۱۸
بر اساس شنیده ها

تحولات پیش رو در برنامه های مهاجرتی کبک ۲۰۱۸

۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - توجه: در تاریخ ۲۸ مارس ۲۰۱۸ وزیر مهاجرت پیشنهادات خود را برای تغییر قانون اعلام کرد که می توانید بخشی از این پیشنهادات را اینجا بخوانید    این روزها به پایان سال کاری...
تغییرات در برنامه سرمایه گذاری آمریکا موسوم به ای بی ۵
افزایش رقم سرمایه گذاری به ۸۰۰ هزار دلار در آوریل ۲۰۱۷

تغییرات در برنامه سرمایه گذاری آمریکا موسوم به ای بی ۵

۲۳ آذر ۱۳۹۵ - بنا به اخبار رسیده پیش بینی می شود وضعیت برنامه سرمایه گذاری آمریکا تا ۲۸ آوریل ۲۰۱۷ بدون تغییر بماند و همچنان متقاضیان می توانند با پرداخت یک سپرده ۵۰۰ هزار...
ویدئو شماره ۱۸ برای صاحبان مشاغل حرفه ای مانند پزشکان وکلا و مهندسین مشاور بهترین روش مهاجرت چیست
پاسخ ویدیویی به سوالات مهاجرتی

ویدئو شماره ۱۸: برای صاحبان مشاغل حرفه ای مانند پزشکان، وکلا و مهندسین مشاور بهترین روش مهاجرت چیست؟

۲۶ تير ۱۳۹۵ - در این ویدیو به این سوال پاسخ داده شده که چه روشی برای مهاجرت به کانادا به عنوان بهترین راه پیش روی پزشکان، دندانپزشکان، وکلا و ... است؟     ...
پروموشن ویژه کنپارس در برنامه سرمایه گذاری کبک برای گروه پزشکان دندانپزشکان و دارو سازان
این پروموشن تا پایان تیرماه ۹۵ تمدید شد

پروموشن ویژه کنپارس در برنامه سرمایه گذاری کبک برای گروه پزشکان، دندانپزشکان و دارو سازان

۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - توجه: این پروموشن تا پایان تیرماه تمدید شد.   برنامه سرمایه گذاری کبک برای دریافت پرونده در سال جاری باز شده است. کنپارس همچون سال گذشته با سهمیه معین و قطعی و البته...
آشنایی با مشاغل گروه رادیولوژی در کانادا

آشنایی با مشاغل گروه رادیولوژی در کانادا

۳ تير ۱۳۹۴ -     تذکر یک نکته   در زیر این عنوان، حداقل دو گروه از متخصصان در کانادا قابل شناسی هستند که البته ممکن است در برخی منابع نه چندان معتبر یا تخصصی با یک عنوان...
مشکل ارزیابی مدارک پزشکان حل شد

مشکل ارزیابی مدارک پزشکان حل شد

۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - خوشبختانه خبرها حاکی از آن است که مشکل ارزیابی مدارک پزشکان ایرانی در کانادا و آمریکا حل شده است. دلیل مشکل ابلاغیه وزارت خزانه داری آمریکا مستند به مقررات تحریم علیه...
موضوع تایید مدرک پزشکان ایرانی در کانادا
مشکلی که کانادایی نیست و به زودی حل می شود

موضوع تایید مدرک پزشکان ایرانی در کانادا

۱۱ خرداد ۱۳۹۴ - چند روزی است که اطلاعیه سازمان نظام پزشکی کانادا در مورد ارزیابی مدرک پزشکان ایرانی خبر ساز شده است و تحلیلهای مختلفی روی آن دیده ام. دوستان اما به دو نکته...
پس می خواهید دکتر شوید قسمت دوم

پس می‌خواهید دکتر شوید؟ قسمت دوم

تاز‌ه‌های آمار و حکایت دشواری‌های بازار کار پزشکان ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ - بخش اول این مطلب پیشتر منتشر شده است و در اینجا در دسترس است. در این قسمت جزییات بیشتری از سایر تخصص‌های رشته پزشکی و میزان درامد آنها در کانادا بیان...
پس می خواهید دکتر شوید قسمت اول

پس می‌خواهید دکتر شوید؟ قسمت اول

تاز‌ه‌های آمار و حکایت دشواری‌های بازار کار پزشکان ۳ بهمن ۱۳۹۲ - در این مقاله روشنگر از روزنامه گزت مونترال، ضمن اینکه راهنمایی‌های خوبی برای کسانی‌که قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی را دارند ارائه شده است، می‌توان از آخرین اطلاعات در مورد...
ارائه خدمات PCRC در کنپارس
سرویسی برای همه آنها که قصد ورود به سیستم پزشکی کانادا را دارند

ارائه خدمات PCRC در کنپارس

۲۵ مهر ۱۳۹۱ - به اطلاع پزشکانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند می‌رساند که شرکت مشاوره شغلی و خدمات بین‌المللی کنپارس به منظور کمک به این عزیزان در مسیر تایید مدارک خود در...
نتیجه دادگاه پزشکان روشن شد
با رای قاضی اسکات

نتیجه دادگاه پزشکان روشن شد

۳۱ اردي بهشت ۱۳۹۱ -  علی مختاری    رای قاضی دادگاه فدرال در مورد دعوای طرح شده در خصوص امتیاز پزشکان عمومی دانش آموخته دانشگاههای ایران اعلام شد و متاسفانه بر خلاف انتظار قاضی این دعوا را...
نقض عهد اداره مهاجرت در پرونده امتیاز پزشکان
با وجود توافق به بازنگری پرونده از سوی اداره مهاجرت

نقض عهد اداره مهاجرت در پرونده امتیاز پزشکان

۱۴ بهمن ۱۳۹۰ - علی مختاری؛ خوانندگان این وب سایت در جریان هستند که پس از رد دو نفر از موکلین پزشک به دلیل اعطای ۲۰ امتیاز به جای ۲۵ امتیاز قانونی که مدتهاست مورد مناقشه...
آخرین مطالب سایت:
پایان ممنوعیت های تبعیض آمیز ورود به آمریکا

پایان ممنوعیت‌های تبعیض آمیز ورود به آمریکا

اعلامیه «جو بایدن» در خصوص پرونده‌های مهاجرتی ۸ بهمن ۱۳۹۹ - دولت قبلی آمریکا تعدادی از دستورات اجرایی و اعلامیه های ریاست جمهوری را تصویب کرد که از ورود افراد خاص به ایالات متحده جلوگیری می کرد (از جمله افراد کشورهای مسلمان...
صدور ۴۶۲۶ دعوتنامه در دومین انتخاب این هفته اکسپرس انتری

صدور ۴۶۲۶ دعوتنامه در دومین انتخاب این هفته اکسپرس انتری

«IRCC» از متقاضیان «برنامه تجربه کانادایی» دارای امتیاز «CRS» 454 دعوت به عمل آورد ۵ بهمن ۱۳۹۹ - «اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا» (IRCC) دومین انتخاب اکسپرس انتری این هفته را در روز 21 ژانویه برگزار کرد. «IRCC» برای متقاضیان «برنامه تجربه کانادایی» (CEC)، 4626 دعوت امه اقامت دائم...
تمدید محدودیت های سفر در کانادا تا ماه فوریه

تمدید محدودیت‌های سفر در کانادا تا ماه فوریه

۲ بهمن ۱۳۹۹ - دولت فدرال برای جلوگیری از گسترش کووید19، محدودیت های سفر را تمدید می کند کانادا محدودیت های سفرهای بین الملل غیر آمریکایی را تا روز 21 فوریه 2021، تمدید کرده است. خبر تمدید...
سومین انتخاب اکسپرس انتری در سال ۲۰۲۱

سومین انتخاب اکسپرس انتری در سال ۲۰۲۱

۲ بهمن ۱۳۹۹ - 374 متقاضی اکسپرس انتری با حداقل امتیاز «CRS» 741 دعوت شدند کانادا سومین انتخاب مهاجرتی اکسپرس انتری خود در سال 2021 را در تاریخ 20 ژانویه برگزار کرد. «اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی...
اعلام تاریخ انتخاب های ۲۰۲۱ جزیره پرنس ادوارد

اعلام تاریخ انتخاب‌های ۲۰۲۱ جزیره پرنس ادوارد

با شاخه‌های مهاجرتی «PEI» بیشتر آشنا شوید ۱ بهمن ۱۳۹۹ - جزیره پرنس ادوارد (PEI) تاریخ انتخاب های پیش بینی شده خود را برای سیستم ابراز علاقه مندی (EOI) در سال 2021، منتشر کرده است. اولین مورد در روز پنجشنبه، 21 ژانویه...
برگزاری اولین انتخاب آلبرتا از ماه ژوئن ۲۰۲۰

برگزاری اولین انتخاب آلبرتا از ماه ژوئن ۲۰۲۰

جزئیات انتخاب زیرشاخه «اکسپرس انتری» در روز 8 ژانویه 2021 ۱ بهمن ۱۳۹۹ - آلبرتا از متقاضیان واجد شرایط که دارای پروفایل اکسپرس انتری بودند، دعوت کرد تا در انتخاب استانی (PNP) روز 8 ژانویه، برای نامزدی استانی و اقامت دائم درخواست دهند. «برنامه انتخاب استانی...
کاهش اشتغال در کانادا از ماه آوریل

کاهش اشتغال در کانادا از ماه آوریل

اقدامات بهداشت عمومی نقش اساسی در شرایط بازار کار دارد ۱ بهمن ۱۳۹۹ - برای اولین بار از ماه آوریل سال 2020، اشتغال در ماه دسامبر، با کاهش 63000 موردی (معادل 0.3 درصد) روبه رو شد. محدودیت های کرونا در سراسر کشور بر بازار کار کانادا...
درخواست های PEQ را ارسال کنید

درخواست‌های «PEQ» را ارسال کنید

از تاریخ 26 ژانویه، فرم‌ کاغذی دیگر پذیرفته نخواهد شد ۳۰ دي ۱۳۹۹ - درخواست های مربوط به «برنامه تجربه کبکی» از روز 12 ژانویه، از طریق پورتال Arrima به صورت آنلاین قابل ارسال می باشند. از سیستم «Arrima» می توان برای ارائه کلیه مدارک مربوط...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.