آیا میدانید با ورود به سایت کنپارس با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، می توانید ضمن استفاده از مطالب ویژه اعضا، با مطالعه و به اشتراک گذاری هر مطلب امتیاز جمع کنید! بااستفاده از این امتیاز ها، می توانید بر روی قرارداد خود با کنپارس تخفیف دلاری بگیرید و یا محصولات و سرویس های کنپارس را خریداری کنید!
در صورتی که عضو سایت هستید، از اینجا وارد شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید، در این صفحه ثبت نام کنید. عضویت در سایت رایگان وسریع است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیاز دهی کنپارس، اینجا و اینجا را ببینید.
 • قسمت اول  چه چیزهایی را همراه نیاوریم

  قسمت اول : چه چیزهایی را همراه نیاوریم؟


 

همراه داشتن چه چیزهایی مشکل ساز است

 
در چند پست مرتبط قبلی، به مدارک و وسایلی که باید یا بهتر است در زمان اولین ورود به خاک کانادا همراه داشته باشیم اشاره و نکاتی بیان شد. در اینجا به مواردی اشاره می شود که می تواند مشکلاتی را برای دارنده کالا پدید آورد.
 
کانادا نظیر هر کشور دیگری برای ورود برخی کالاها و اجناس به خاک خود محدودیت هایی قائل شده است که این موارد باید از سوی تمام مسافرین از هر مرز زمینی، دریایی یا هوایی محل تردد رعایت شود. بخشی از این محدودیت ها تقریباً جنبه جهانی دارند مثلاً ورود سلاح گرم با محدودیت های جدی روبروست لذا اگر چیزی دارید (مثلاً از گنجینه خانوادگی) که می توان به آن سلاح گرم اطلاق کرد، حتماً قبل از پرواز با سفارت کانادا تماس گرفته و از روال قانونی دقیقاً پرسش کنید. چه ورود این کالا مجاز باشد و چه نه، به هر حال شما موظفید که در برگه گمرکی قید نموده و به افسر کنترل گمرک متذکر شوید. احتمال دارد وی شما را نزد یک افسر ویژه این موارد ارجاع دهد. البته بعید است که در سفر از ایران چنین موردی وجود داشته باشد اما این موارد بعدها در سفر به آمریکا بسیار مهم می شود چرا که در بسیاری از ایالات آمریکا حمل سلاح گرم با شرایط نسبتاً آسانی مجاز است اما در هنگام ورود به خاک کانادا چنین نیست.
 
در مورد سلاح های سرد هم باید دقت کنید که موارد نامتعارف را گزارش دهید. مثلاً اگر خنجر یا قمه (که نگهداری موارد تزیینی آن در برخی استان های ایران مرسوم است) در بار خود دارید آنها را گزارش کنید تا در صورت کنترل احتمالی و یافتن آنها دچار دردسر نشوید. برای همراه داشتن آنها دلایل معتبر و متقن داشته باشید و اگر مدارکی هم موجود است ارائه دهید. البته به دلیل تنوع فرهنگی در کانادا نگهداری چنین مواردی عجیب نیست. تحت هیچ شرایطی این گونه وسایل را در ساک دستی همراه خود برای انتقال به داخل هواپیما قرار ندهید. چنین خطایی به سادگی قابل گذشت نیست.
 
مورد دیگر که شاید در برخی شرایط برای برخی مشکل آفرین باشد تعهدات کانادا به حفاظت از طیف گسترده ای از حیوانات و گیاهان در معرض انقراض اعم از پرندگان، ماهی ها و سخت پوستان است. لیست مفصلی از این گونه موارد وجود دارد که ورود آنها به خاک کانادا به صورت زنده یا استفاده شده در وسایل تزیینی و زیورآلات ممنوع است پس اگر پالتوپوست گران قیمتی دارید که نمی دانید از پوست چه موجودی است یا در کیف دستی یا نظایر آنها از پوست برخی حیوانات خاص استفاده شده احتمال دارد مشمول موارد ممنوعه شود. برای آشنایی بیشتر می توانید با مراجعه به Canadian Wildlife Service's CITES Office با لیست این جانوران در شهری که در آن لندد می شوید آشنا شوید.
 
علاوه بر اینها شما اجازه ورود تخم گیاهان (برای حفاظت از سلامت حریم کشاورزی کانادا و جلوگیری از انتقال آفات خارجی) یا محصولات تازه یا مشتقات لبنی (حتی اگر نظیر کشک حالت خشک شده داشته باشند) را ندارید. این عدم ورود محصولات تازه، طیف وسیعی را شامل می شود. مثلاً اگر شما در فرودگاه ترانزیت بین راه میوه یا ساندویچ خریده باشید باید آن را قبل از ورود به فضای گمرک کانادا مصرف کرده یا دور بیاندازید و اجازه ورود آنها را ندارید. سبزی سرخ شده منجمد شده هم مشمول همین موارد است اما محصولات خشک شده (سبزی خشک) یا بوداده شده (انواع آجیل) از این قاعده مستثنا هستند.
 
اگر داروی خاصی را حمل می کنید که احتمال می دهید در کانادا ناشناخته باشد یا اگر از مسکن های قوی استفاده می کنید حتماً نسخه پزشک را همراه داشته باشید. داروهای کدیین دار نیاز به نسخه دارند. هر گونه دارویی که احتمال تشابه با مخدرها را داشته باشد می تواند دردسرساز شود. مسکن های سبک نیاز به نسخه ندارند. البته باید توجه داشته باشید که تعریف این گونه داروها در کانادا و ایران تفاوت دارد و بسیاری از داروهای مسکن با دوز بالا که در ایران بدون نسخه پزشک قابل تهیه هستند در کانادا نیاز به نسخه دارند.
 
دو نکته مهم را در آوردن این گونه محصولات دردسر ساز در نظر داشته باشید:
شما در ورود اول هنوز رسماً در کانادا لندد نشده و قانوناً مهاجر دائم (Permanent Resident) نشده اید پس بسیاری از قوانین حمایتی و دسترسی های حقوقی برای شما فراهم نیست. پس از نقل و انتقال موارد مشکوک جداً خودداری کنید. در آینده و پس از دریافت PR و یا شهروند کانادا شدن، هم شما با قوانین و آزادی ها و محدودیت های قانونی بیشتر آشنا می شوید و هم افسران گمرک می دانند که قانون حد وحدود نظارت آنها را مشخص و کنترل کرده است. اگر دوستان شما به شما می گویند که در هر نوبت برخی دانه های گیاهی نظیر تخم تره یا نعنا یا چیزهای دیگر را برای پرورش سبزی سفره به کانادا می برند اولاً آنها کار غیر قانونی می کنند ثانیاً در صورت مشاهده این موارد سختگیری خیلی جدی صورت نمی گیرد و ثالثاً آنها برای این کار باغچه دارند! خیلی ناخوشایند است که یک تازه وارد به کانادا بعد از تحمل فشارهای چند هفته آخر و یک پرواز ۲۰ تا ۲۴ ساعته، به دلیل همراه داشتن تخم گل یا کشک خشک در فرودگاه معطل شود و بی دلیل در همان ابتدا یک رکورد هرچند کم اهمیت هم باقی گذارد و با این کار نشان دهد که به قوانین کشور میزبان بی توجهی و چه بسا بی احترامی می کند.
 
نکته دوم این است که اصولاً ورود اول به کانادا تشویش آور و توام با فشارهای روانی زیاد است. البته شما بعداً خواهید دید که این اتفاق خیلی ساده و سریع انجام می پذیرد و اگر مسئه خاصی وجود نداشته باشد خیلی زودتر از آنچه انتظار دارید «به کانادا خوش آمدید» به شما گفته خواهد شد اما به هر حال شما وارد جایی می شوید که هنوز با آن آشنایی ندارید و ترتیبات اسکان و بقیه امور هم موقتی و دغدغه ساز است پس، از ایجاد مسائل حاشیه ای اجتناب کنید. سعی کنید به ساده ترین و عمومی ترین شکل ممکن و به دور از وسایل و سایر موارد مشکوک به کانادا پا بگذارید و انرژی خود را برای موجهه با موارد ناخواسته و سختی های طبیعی پیش رو ذخیره کنید.
 
امیدواریم با رعایت تمامی نکات بیان شده ورود بی دردسر و موفقی به خاک کانادا داشته باشید.

توجه: این مطلب پیش از این در تاریخ 11 تیر 88 در همین وب سایت منتشر شده است


آیا میدانید اولین گام برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دایم کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان است!


يك شنبه ۲ آبان ماه ۱۳۹۵ در ۱۱:۰۷:۰۳ ب.ظ - پیوند همیشگی
مدیر سایت - بازدید : ۶۷۱۸۶ - برچسب ها:
مهاجرلندینگگمرکمرزهواییمرز زمینیتازه واردان کانادا

دیدگاه خوانندگان

 • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
  پنج شنبه ۱۱ تير ۱۳۸۸
  what do you mean Mahtab

  That is what exactly the article is about. Just to reduce stress by having more information

 • به این دیدگاه پاسخ دهید رضا
  سه شتبه ۵ امرداد ۱۳۹۵

  با سلام
  سوالی داشتم و ممنون میشم که پاسخ بدید. اول اینکه آیا اگه مقدار زیادی دارو مثلا برای 1 سال با نسخه پزشک همراه داشته باشیم توسط دولت کانادا ریکورد میشه؟( این سوال رو واسه داروی ام.اس پرسیدم که اگه دولت کانادا مطلع بشه واسه گرفتن پی.آر مشکلساز میشه).
  سوال دومم در رابطه با اسم شخصی است که در نامه پزشک هست. اگه نامه خطاب به شخص دومی زده بشه که مثلا سیتیزن کانادا هست و شما همراه ببرید، آیا اولا اجازه میدهند داروی یک نفر دیگه رو شما حمل کنید؟ و دوما اگه گزاشتند اون رو به اسم شما ریکورد میکنن؟ کلا راهی وجود داره که دارو برده شه و توسط دولت کانادا ریکورد نشه؟
  ممنون

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   دو شنبه ۳ آبان ۱۳۹۵

   ایرادی ندارد اگر نسخه دارید برای هر کس که باشد
   ربطی هم به پی آر ندارد

 • به این دیدگاه پاسخ دهید آزاده
  دو شنبه ۳ آبان ۱۳۹۵

  با سلام و خسته نباشید یه سوال داشتم و خوشحال میشم که جواب بدید اونم اینه که آیا دمنوش ،گیاهان دارویی،ویتامین،آبلیمو و آبغوره‍ و دارو های آرام بخش و زد استرس را میتوان به کانادا برد؟با تشکر

 • به این دیدگاه پاسخ دهید Alireza
  سه شتبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵
  حمل هارد ديسك هاي هاوي نرم افزار و بك آپ هاي پروژه هاي موسيقي خودم

  با سلام
  بنده تا چند ماه ديگر راهي كانادا هستم به همراه همسرم
  به دليل شرايط كاري من ٥ هارد ديست كه جمعا ١٠ ترابايت حجم دارد و حاوي نرم افزارهاي آهنگسازي و ديگر اپليكيشن هاي تحت ويندوز و مك و عكس ها و فيلمهاي شخصي است را به همراه خودم خواهم برد
  آيا اين مورد خلاف قانون كاناداست؟
  در ضمن تمام نرم افزارها در ايران خريداري شده و كرم شده هستند
  با تشكر

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   يك شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵

   استفاده از آنها غیرقانونی است ولی به این معنی نیست که هنگام ورود و یا با داشتن آنها همراه خود مشکلی ایجاد شود

 • به این دیدگاه پاسخ دهید Alireza
  يك شنبه ۷ آذر ۱۳۹۵

  باسلام و تشكر از پاسخ شما
  آيا ميتوان وسايل الكترونيكي مانند ال سي دي ٣٢ اينچ و يا كنسولهاي ديجيتال را با خود ببريم؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید رضا
  چهار شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵
  آيلس

  با سلا خدمت شما
  عذر ميخوام اگه مكان صحيحي رو براي پرسش سوالم پيدا نكردم،
  مي خواستم از شما بپرسم كه آيا براي پروسه ي مهاجرت از طريق اكسپرس و نيروي ماهر، مدرك زبان انگليسي آيلس آكادميك مورد پزيرش اداره مهاجرت مي باشد يا تنها جنران پذيرفتنيست؟
  با سپاس فراوان و عذر خواهي كه در اين مكان سوال را پرسيدم.

 • به این دیدگاه پاسخ دهید Shahla
  سه شتبه ۱۰ امرداد ۱۳۹۶

  سلام ممنون از مطالب مفیدی که دراختیار ما گذاشتید
  میخواستم بدونم بردن قلیان مسافرتی(بدون تنباکو) به کشور کانادا مجاز است؟ و آیا در فرودگاه ممانعت قانونی ایجاد نمیکند؟

 • به این دیدگاه پاسخ دهید حامد
  پنج شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۶

  با سلام و خسته نباشید.من ترکیه هستم ومیخوام برم کانادا ،اینجا ترامادول با نسخه دکتر گرفتم ،خواستم ببینم امکان بردنش هست،سپاس از محبتتون.

 • به این دیدگاه پاسخ دهید شهزاد
  جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶

  با سلام و خسته نباشید اگر فردی که سیگاری ست و بخواهد برای مدت اقامتش چند باکس سیگار با خود داشته باشد منع قانونی دارد؟ با تشکر از پاسختون

  • به این دیدگاه پاسخ دهید علی مختاری
   جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶

   سیگار تا میزانی مشکل ندارد و از آن به بعد باید اعلام کنید و هزینه گمرکی آن را از شما می گیرند
   به طور کلی منعی نیست ولی فراموش نکنید در برگه اظهار نامه ای که در هواپیما به شما می دهند اعلام کنید

 • به این دیدگاه پاسخ دهید سپيده
  پنج شنبه ۲۱ دي ۱۳۹۶

  با سلام و خسته نباشيد، من بار اول است مي خواهم در ونكوور لند كنم مي خواستم بدونم اگر ساز (تار) خود را همراه ببرم مشكلي دارد يا خير؟ ممنون از شما

 • به این دیدگاه پاسخ دهید ایدا
  سه شتبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۷
  سوال

  سلام
  من میخواستم مهاجرت کنم به کانادا میخواستم ببینم بردن هاردوفلش ولب تاپ رو ایراد نمیگیرند؟
  داخل لب تاپ که چیز خاصی نیست ولی داخل هاردم فیلم های هالیوودی موزیک ویدیو های خارجی عکس ها و فیلم های شخصی آهنگ و یسری عکس از سلبرتی های هالیوودی هست

 • به این دیدگاه پاسخ دهید حمید
  جمعه ۶ مهر ۱۳۹۷

  درود و خسته نباشید من در ترکیه هستم و تا چند هفته دیگه به کانادا خواهم رفت سوالی داشتم از حضورتون آیا بردن قلیون به کانادا مجاز اشت یا خیر؟
  سپاس از شما

 • به این دیدگاه پاسخ دهید محمد
  شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷
  تمکن مالی

  با سلام و درود خدمت جناب مختاری، سوال بنده این است که بعد از اینکه ویزا میاد اون مبلغ مورد نیاز جهت تمکن مالی رو که از بانک نامه اش رو گرفته بودیم به جه صورت باید با خود ببریم؟
  حتما باید دقیقا همان 15500 دلار کانادا (متاهل هستم) رو با خودمون نقدی ببریم؟ مگه 10.000 تا بیشتر اجازه میدن ببریم؟
  و سوال بعدی اینکه این پول پیش خودمون می مونه یا اینکه در بدو ورود به حسابی بریزیم؟ پروسه و الزام خاصی داره؟
  ممنون میشم

 • به این دیدگاه پاسخ دهید سمیه دشتی
  چهار شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷

  با سلام. ممنونم از سایت بسیار خوبتون
  من برای یک فرصت مطالعاتی 6 ماهه به کانادا میام. میخواستم بدونم آوردن مواد خوراکی مثل برنج و حبوباتی مثل لوبیا نخود عدس و یا ذرت خام اشکالی دارد؟ و سوال دیگه اینکه اگه سبزی خشک بیارم باید در فرم اظهارنامه گمرکی تیک بله بزنم؟
  ممنونم میشم از پاسخگویی

ثبت دیدگاه شما
دیدگاه ارسالی شما پیش از نمایش نیاز به تایید مدیریت خواهد داشت.
مطالب مرتبط:
وزیر مهاجرت کبک از اقدامات جدید مهاجرتی برای پاسخگویی بهتر به نیازهای این استان خبر داد

وزیر مهاجرت کبک از اقدامات جدید مهاجرتی برای پاسخگویی بهتر به نیازهای این استان خبر داد

۸ آبان ۱۳۹۸ - سیمون جولین بارت، وزیر مهاجرت کبک، امروز از اقدامات جدیدی به منظور تقویت رقابت بین مهارت های منتخبان و نیازهای بازار کبک پرده برداشت. این اقدامات همچنین مشارکت کامل مهاجران در...
دو گام آخر و نتیجه گیری
بازی را عوض کنید / قسمت سوم

دو گام آخر و نتیجه گیری

با قانون «سه تکنیک»، در مصاحبه‌های شغلی پیروز میدان شوید ۷ اسفند ۱۳۹۵ - گام نهم: ایمیل پیگیری  چون در مورد ایمیلِ پیگیری، خیلی صحبت شده، این فصل، کوتاه است. تا به حال ندیده ام که شغلی، صرفاً به خاطر ایمیلِ پیگیری، به دست آمده باشد؛...
قانون سه تکنیک مصاحبه
بازی را عوض کنید / قسمت دوم

قانون «سه تکنیک» مصاحبه

با قانون «سه تکنیک»، در مصاحبه‌های شغلی پیروز میدان شوید ۳ اسفند ۱۳۹۵ - گام ششم: موقعیت- عمل- نتیجه  تا به این جا، در مورد یافتنِ ذهنیتِ درست، و بایدها و نبایدهای مصاحبه چیزهایی یاد گرفته اید و با نقش شخصیت های مهم در مصاحبه آشنا...
آمادگی برای مصاحبه و نکات مربوط به آن
بازی را عوض کنید / قسمت نخست

آمادگی برای مصاحبه و نکات مربوط به آن

با قانون «سه تکنیک»، در مصاحبه‌های شغلی پیروز میدان شوید ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - تجربه های شخصی خاطره انگیز!  قبل از این که به تکنیک های گوناگون برای موفقیت در مصاحبه بپردازیم، می خواهم دو تجربه و داستان شخصی و بسیار خاطره انگیز در مورد مصاحبه...
ارزش ها و اخلاق کاری کانادایی ها چیست
استخدام شدید ... خب بعد؟ / قسمت سوم

ارزش ها و اخلاق کاری کانادایی ها چیست؟

راهنمایی هایی برای کسب موفقیت مهاجران در بازار کار کانادا ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ - هدف کنپارس از همان گام نخست "موفقیت شما در سرزمین جدید بوده است" و از آن جا که "رمز موفقیت" را "آگاهی" می داند، تمام تلاش خود را برای تولید محتوای سودمند...
فرهنگ کار و ظرافت های زبان کسب و کار در کانادا
استخدام شدید ... خب بعد؟ / قسمت دوم

فرهنگ کار و ظرافت های زبان کسب و کار در کانادا

راهنمایی هایی برای کسب موفقیت مهاجران در بازار کار کانادا ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - هدف کنپارس از همان گام نخست "موفقیت شما در سرزمین جدید بوده است" و از آن جا که "رمز موفقیت" را "آگاهی" می داند، تمام تلاش خود را برای تولید محتوای...
چگونه در کانادا خوب کار کنیم
استخدام شدید ... خب بعد؟ / قسمت نخست

چگونه در کانادا خوب کار کنیم؟

راهنمایی هایی برای کسب موفقیت مهاجران در بازار کار کانادا ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - هدف کنپارس از همان گام نخست "موفقیت شما در سرزمین جدید بوده است" و از آن جا که "رمز موفقیت" را "آگاهی" می داند، تمام تلاش خود را برای تولید محتوای...
قسمت دوم  ۱۵ خطای عمده و ویرانگر مهاجران تازه وارد
توصیه‌های کاربردی برای مهاجران

قسمت دوم - ۱۵ خطای عمده و ویرانگر مهاجران تازه‌وارد

۶ بهمن ۱۳۹۵ - چون برخی خواسته اند زودتر مطالب ادامه یابد و دوستی هم توصیه کرده بودند خلاصه بنویسم تعداد موارد را کمتر کردم اما فاصله انتشار را کوتاه تر کردم. اگر توضیحات هم...
قسمت اول  انواع آپارتمان مسکونی در مونترال
راهنمای زندگی در مونترال برای مهاجران

قسمت اول - انواع آپارتمان مسکونی در مونترال

۱ مهر ۱۳۹۵ - مقدمه یکی از نکاتی که مهاجرین در ماه ها و سال های اول اقامت خود در کشور جدید با آن مواجه می شوند این است که مهاجرت تنها تغییر محل زندگی نیست...
آخرین مطالب سایت:
همه چیز درباره نیروی کار موقت کبک

همه چیز درباره نیروی کار موقت کبک

۴ امرداد ۱۴۰۰ - بسیاری از نیروی کار خارجی که موقتاً به کبک می‌آیند، پس از پایان دوره کار، برای اقامت دائم اقدام می‌کننددر خصوص مهاجرت افرادی که برای کار موقت به کبک می‌آیند، کارفرمایان...
انتشار جزئیات برنامه اسپانسرشیپ PGP

انتشار جزئیات برنامه اسپانسرشیپ «PGP»

۲ امرداد ۱۴۰۰ - لاتاری «برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادران، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها» با دعوت از 30.000 متقاضی، در ماه سپتامبر برگزار خواهد شدبه گفته آقای «مارکو مندیچینو»، وزیر مهاجرت کانادا، لاتاری «برنامه اسپانسرشیپ پدر...
جزئیات برنامه PGP به زودی منتشر خواهد شد

جزئیات برنامه «PGP» به زودی منتشر خواهد شد

۳۱ تير ۱۴۰۰ - وزیر مهاجرت کانادا اعلامیه جدیدی را در خصوص «برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادران، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها» به اطلاع عموم خواهد گذاشت کانادا جزئیات «برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادران، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ ها»...
9 شغل موردنیاز مبرم در انتاریو

9 شغل موردنیاز مبرم در انتاریو

۲۹ تير ۱۴۰۰ - این مشاغل به دلیل همه گیری کرونا در انتاریو رونق یافته و به نیروی کار نیاز دارنددولت فدرال کانادا اخیراً در مورد تأثیر کووید19 بر نیروی کار در هر استان، تحقیقاتی...
چشم انداز سفر به کانادا در ماه ژوئن ۲۰۲۱

چشم انداز سفر به کانادا در ماه ژوئن ۲۰۲۱

۲۸ تير ۱۴۰۰ - افکار عمومی و شرایط کووید19 در کانادا و سایر کشورها تأثیر مستقیمی بر لغو محدودیت‌های سفر خواهد داشتتا روز 21 جولای 2021، مرزهای کانادا برای سفرهای غیر ضروری بسته است. افرادی...
صدور ۵۶ دعوتنامه در جدیدترین BC PNP Tech

صدور ۵۶ دعوتنامه در جدیدترین «BC PNP Tech»

۲۷ تير ۱۴۰۰ - در سال 2021، بریتیش کلمبیا 6225 دعوتنامه برای ارسال درخواست نامزدی استانی صادر کرده است  بریتیش کلمبیا در روز 13 جولای، از 56 متقاضی مهاجرت در بخش فنی دعوت به عمل...
آنچه باید درباره Bridging Open Work Permit بدانید

آنچه باید درباره «Bridging Open Work Permit» بدانید

۲۷ تير ۱۴۰۰ - «اجازه کار BOWP» به مقیمان موقت اجازه می‌دهد طی زمانی که منتظر نتیجه درخواست اقامت دائم خود هستند، به کار در کانادا ادامه دهندمقیمان موقت دارای «اجازه کار آزاد» یا «OWP»...

راهنمای جستجو در سایت

 • جهت جستجوی یک عبارت خاص از گیومه در دو طرف عبارت استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجوی چند کلمه در کل مطلب، کلمات را با فاصله از هم وارد کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها عنوان مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از عنوان: و یا title: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها متن مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از متن: و یا body: استفاده کنید. مانند:
 • جهت جستجو در تنها خلاصه مطالب، پیش از کلمه کلیدی خود از خلاصه: و یا brief: استفاده کنید. مانند:
 • شما می توانید تمام موارد را ترکیب کنید. برای ترکیب شرایط عنوان، متن و خلاصه، بین شرط ها ; (سمی کالن - semicolon) قرار دهید. مانند:
  • عنوان:دهان و دندان;متن:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
  • title:دهان و دندان;body:"مسیر شغلی دندانپزشکان" (نشانم بده)
 • توجه داشته باشید که هر مطلبی که در آن حداقل یکی از شرایط جستجو برقرار باشد در نتایج جستجو قرار می گیرد.